Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit gondolnátok ha...

Szülők! Ti mit gondolnátok ha az alig 17 éves lányotokat eljegyezné a barátja?

Figyelt kérdés
A fiú nagyon kedves, segítőkész. Ha itt van nálunk akkor mindig kérdezi mit kell segíteni. Jön, segít pakolni a vasárnapi ebéd után a tányérokat, poharakat. Tényleg nagyon szereti a lányomat, mindent megtenne érte. Családtagnak számít nálunk. A fiú a hónapban lesz 22 éves. A lányom pár napja lett 17. Évek óta ismerik egymást, jóba vannak. De csak 1 éve vannak kapcsolatban. A szülei is kedvesek, jóba vagyunk velük. Sokszor meghívjuk egymást egy szalonna sütésre vagy egy ebédre. A fiú tegnap pedig elém állt az ötlettel. Nem tudom mit gondoljak. A lányom egyenlőre nem tud a dologról. Azt veszem észre, hogy a fiú tényleg komolyan gondolja.
2013. febr. 1. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Az eljegyzés önmagában semmit sem jelent,eljegyzi de mondjuk 5-6 év múlva lesz az esküvő akkor engem nem zavarna.
2013. febr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nálunk pont igy volt,ahogy írod.igaz én a lány voltam,nem az anya.akkor voltam 17,nem jártunk még 1 évs sem,mikor a férjem a szüleimtől megkérte a kezem,igaza hivatalos kézfogó 1 évvel utána volt kb. mivel a szüleim nagyon szerették,minden szó nélkül beleegyeztek.nem bánták meg,hogy akkor igent mondtak.pár nap múlva már 9 éve vagyunk együtt,és 3 éves házasok leszünk májusba 2 gyerekkel.a szüleim most is imádják a vejüket,és ez kölcsönös is persze.

én csak azt tudom tanácsolni,hogy mivel a lányod nem tud semmi az egészről.és neked esetleg aggájaid vannak,akkor kérd meg a fiut,hogy várjon még egy kicsit.

2013. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem zavarna ha a fiú a vejem lenne. Csak nem fiatal ehez a lányom? Éppen,hogy betöltötte a 17et.
2013. febr. 1. 21:49
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
A házassághoz még fiatal lenne, de az eljegyzés lehet akár most is. Látszik hogy komoly a kapcsolatuk.
2013. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az eljegyzésben benne lennék,ha már ilyen szépen megkérdezte a véleményemet. De azt tanácsolnám, hogy a házassággal még várjanak kicsit.
2013. febr. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, az eljegyzéssel tényleg semmi probléma nincs, mivel, ha valami miatt mégis rosszul alakul a kapcsolatuk, csak a gyűrűt kell lehúzni. Szerintem ez nem több, mint egy jelkép, hogy együtt vannak és komolyan szeretik egymást. A házassággal én is várnék a lányod helyében, az már más asztal...

Nagyot mosolyogtam a kérdéseden, mert engem is akkor jegyzett el az első komoly barátom, amikor 17 éves voltam, és ő 22, de ez már jó régen volt... Nem maradtunk együtt, pár hónapon belül megromlott az addig felhőtlennek tűnő kapcsolat. De utólag sem bántam meg, hogy akkor eljegyeztük egymást, mert semmi károm nem származott belőle, viszont egy szép emlék, akkor is, ha azóta mást szeretek.

2013. febr. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

nem értelek titeket... Tegnap az egyik kérdésnél, hogy a 15éves ott aludhat-e a párjánál háborogtatok, itt meg az alig 17éves lány eljegyzésével nincs problémátok, egy éve vannak együtt, az azt jelenti, hogy alig múlt 15, amikor összejöttek.

Azért, mert komolyan gondolja?

Honnan tudjátok, hogy a tegnapi 7hónapos kapcsolatból nem lesz semmi komoly? ott is lassan elérkezik az 1 év, simán megkérheti a kezét a srác.. Nem látok semmi különbséget az alig 16 és 15 éves lány között..

2013. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem ezzel semmi probléma, én örülnék neki, ha a lányom olyan embert találna, aki szereti:)
2013. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy nem fogtok reagálni arra, amit írtam, csak akkor nem tudom a másik kérdésnél mért osztottátok annyira az észt. Ilyenkor látszik, hogy ti, akik annyira felnőttnek és felelősségteljesnek mondjátok magatokat, simán ellentmondtok magatoknak a válaszokkal..


Kérdező, bocsi az offért, csak kikívánkozott..

2013. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy ott aludhat abba van beleszólásom és nem engedném. De abba, hogy megkérik a kezét nincs, esküvőt úgysem tarthat hisz ahhoz gyámhatósági engedély kell, szóval semmi jelentősége.
2013. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!