Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves lányotokat mennyire...

18 éves lányotokat mennyire engeditek szabadon, milyen kikötéseitek vannak, ha elmegy valahova?

Figyelt kérdés
2013. jan. 4. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy vagyok vele hogy betöltötte a 18 at nagykorú csináljon amit jónak lát.

persze nem vagyok szülő testvér vagyok, én húgom is most 19 éves, szüleim mondták neki hogy ha elmúlt 18 éves csinálhat amit akar de jól gondolja meg mit tesz mert ők nem tudnak mindenbe segíteni. persze elengedik bulizni de elvárják hogy ha megbeszélnek egy időt hogy mikor jön haza akkor tartsa be vagy telefonáljon haza ha késik csak hogy ne aggódjanak. Nálam is ugyan ez volt ameddig otthon laktam. ha elmentem valahova de később jöttem volna haza azért valami élet jelet adjak hogy ne aggódjanak mert mégis csak a gyerekük vagyok. Most hogy külön élek másabb mert nem kötök mindent az orrukra, de attól még elvárják hogy időnként jelentkezzem legalább hívjam fel őket vagy ha úgy van időm menjek haza látogatóba.

2013. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk úgy van, hogy:

-sportbál /ez évi egy alkalom/ akkor maradhatok fél 1ig + egyedül jövök haza.

-karácsonyi buli /osztállyal vagy a klubbal/ akkor éjfél ilyenkor jönnek értem

-ill. táborokba szokott egy este buli lenni olyankor 11ig lehetek /szomszéd utcába vagyok/


Ill. szokott lenni olyan, hogy elmegyek mondjuk a szomszéd városba mert kell valami akkor nincs kikötés olyankor legkésőbb az utolsó busszal hazakell jönnöm


Múltkor volt olyan, hogy egy 56 km-mel arébb mentem el. /Egy sport barátommal talákoztam és az volt félúton/ Akkor volt az, hogy azért időbe jöjj haza. Akkor úgy volt, hogy fél 8kor leszek a városba hát abból lett fél 10. /akkor lecs*sztek de megérte/

18/l

2013. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2013. jan. 4. 18:32
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Fiús mama vagyok, de úgy gondolom, hogy vagy kísérje haza valaki, vagy szóljon mikor indul, hogy elé mehessünk.
2013. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

18 éves lány már nagykorú. Nem engedésben kellene gondolkodni, hanem együttműködésben. Különben soha nem nő föl. :)


Tehát pl. szeretnétek biztonságban tudni, ez rendben van, egyezzetek meg, hogy hogyan oldjátok meg ezt. De ő nagykorú. Az engedélyalapú gondolkodásnak többé nincs helye. Ha nem bíztok abban, hogy felelősen és körültekintően cselekszik, akkor be kell pótolni ennek a kialakítását felvilágosítással. Ha ez a helyzet, nem lesz könnyű, mivel akkor sajnos el van késve az ügy.

2013. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha jól nevelték a gyereket meg van a bizalom,akkor a 18 éves magától bejelenti,hova megy mikor jön,vagy hogy hol alszik.Amíg otthon lakik köteles hazaszólni ha nem megy haza elmondani hova megy mikor jön,ha gimnazista akkor tanulni is köteles még.Attól,hogy nagykorú még gyerek,majd ha külön él akkor azt csinál amit akar,de amíg a családdal a házimunkában is ki kell vennie a részét.De mondom ha normálisan nevelték,értelmes akkor ez nem kérdés és nem vita tárgya.
2013. jan. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 18 évesen ha menni akartam valahová meg kellett mondanom, hogy hová, kivel és kb. mikor jövök. Suli időben hétköznap 9-fél 10re már otthon kellett lennem, ami teljesen elfogadható volt, hétvégén pedig addig maradtam ameddig szerettem volna, de ha valamiért nem a beígért időre értem volna haza pl. lekéstem a buszt akkor haza kellett szólnom, hogy mi a helyzet és ne aggódjanak ekkora haza érek. Most dolgozom, de mivel még otthon lakok ha esetleg túlórázni kellene vagy munka után elmegyünk valamerre munkatársakkal mindig felhívom a szüleimet, hogy későbbre várjanak.

20/L

2013. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!