Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lehet e a gyám az apa, vagy...

Lehet e a gyám az apa, vagy intézetbe viszik a gyereket?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A sógorom (aki májusban tölti a 18-at) teherbe ejtette a barátnőjét (14). Későn szóltak és már nem lehetett elvetetni. Senki nem vállalja a gyerekük gyámságát. Én most 30 hetes terhes vagyok, és pont elég nekünk 1 baba. A sógorom vállalhatja a gyámságot? Egyébként apósom meghalt, anyósom pedig beteg,m így a sógorom a másik testvére gyámsága alatt áll... mik a feltételei annak, hogy megkaphassa a gyámságot?

2013. febr. 2. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan aki gyánság alatt van, nem vállalhat gyámságot!

A lány szülei sem akarják a babát?

Ha nem házasok, a lány szülei fognak dönteni, hogy felnevelik-e, vagy örökbe adják.

A 18, meg a 14 éves hol laknának, miből nevelnék fel a gyereket, ki segítene nekik!!!?

2013. febr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet a gyám. De kérdés hogy semmi segítség nélkül, képes lesz-e a gyereket eltartani és nevelni is.


Ha nekem a sógorom ilyet tenne, és bajban lenne, akkor én tuti nem gondolkodnék a férjemmel és magunkhoz vennénk ahogy csak lehet a gyereket. A gyerek erröl nem tehet és csak azt nézném, hogy ezt hogyan lehet megoldani, és a gyereknek a legjobb legyen. Ha pedig semmi nem megy akkor a szülöket rávenni hogy mondjanak le és adják örökbe.

2013. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vette észre a 18. hétig, hogy terhes? Na ne. Gondolom nem akarta észrevenni. Szegény kislány. A sógorod kikerül a gyámság alól 18 éves korában. Így ő is lehet gyám. Már ha utána születik a baba. De ha azt látják, hogy nem tudnak megélni, el fogják venni a gyereket.
2013. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jobb lenne neki egy olyan családban ahol megkaphat mindent, mint hogy két kölyök nevelje akik azt se tudják mit kell kezdeni egy gyerekkel. Sokan vannak akik babára vágynak és akik normális életed tudnának biztosítani neki. Ahol nem szenvedne hiányt semmiben, se szeretetben sem pedig másban. Ezen kéne elgondolkodni. Egyébként ha az én lányom lenne a srácot herélném, a lányt meg agyon csapnám. Hogy lehetett ennyi eszük?
2013. febr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mire megszületik a baba, addigra betölti a 18-at? Mert úgy persze, hiszen nagykorú, nincs akadálya. Ha a sógorod amúgy mentálisan ép (gondolom az), akkor a gyámság úgyis megszűnik, ahogy nagykorú lesz (mármint az, hogy ő a testvére gyámsága alatt áll).

Egyébként pedig a sógorod nem a gyámja lesz a gyereknek, hanem az apja, és mivel nagykorú, a lány meg még csak 14 éves, így az apa lesz az egyedüli gondviselő jogilag.

2013. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy persze az apaságot el kell ismernie hivatalosan is.
2013. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!