Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért olyan utálatosak és...

Miért olyan utálatosak és maguknak valók a mostani kamaszok?

Figyelt kérdés
2009. szept. 4. 07:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Mert a szüleik nem nevelik meg őket.
2009. szept. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Mert a szüleik szerint csak akkor édes mikor kicsi és csendben van!Mikor felnő akkor nevelje az aki akarja vagy éppen megtalálja,az óvónő,a tanítónéni és egyebek!Továbbá azt hiszik,hogy egy ember attól lesz jó,ha a kezébe nyomják a pénzt!És ezzel el van intézve a heti szeretet!Nevelni nem lehet pénzzel,még akkor sem,ha azt akarják,hogy a gyereknek mindene meglegyen!Sokan próbálják mégis besülnek vele!
2009. szept. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nálam a szeretet többet jelent, nem merül ki csak a pénzben
2009. szept. 4. 08:04
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

javítanám hogy a többség! Engem nem nevelnek rendesen, de nagyon is kultúráltan viselkedek, nem merül ki a tudásoom a suliban tanultakkal, pszichológiai könyveket veszek a zsebpénzemből, amit én keresek. szinte önellátó vagyok. viszont ha 2-esben vagyok legjobb barátnőmmel, akkor szoktam kissé "idétlenül" viselkedni, de még azt is csak mértékkel. de ez "ösztönösen" jön, szinte nem is tudok uralkodni magamon. bocsánatot kértem tőle, azt mondja nem zavarja, ha néha kiborulok, megérti. apám is mindig mondja, hogy van pénze egyetemre (nincs is....), meg lesz jogsim, motorom (ez remélem igaz...), meg nyelvvizsgám (remélem is...). De egyszer nem jön el velem sétálni, vagy vmi. Ha a szomszéd utcába megyünk, akkor is kocsival és semmi normálisról nem beszél velem. Anyukámnak meg egy b@lf@asz (elnézést...) főnöke van. Már lassan 5 napja SEMMIT nem aludt, mert 4 este is be kellett mennie a munkahelyére :S

Vannak barátaim és közvetlen, barátságos vagyok. Szval van ám egy másik véglet is :)

14/L

2009. szept. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Bocsesz, de ez egy súlyos általánosítás. 13 éves lány vagyok, tanulok, nem lógok el sehova, és nem pofozom a szüleim. Szeretem őket. Néha mikor rossz napom van akkor kiabálok, de ez azt hiszem a kamaszkorral jár.
2009. szept. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
50%
Én úgy viselkedek velük ahogy ők énvelem!
2009. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%

Pont ugyanazért, amiért kamaszkorunkban mi voltunk utálatosak!


Nem kéne besavanyodni és általánosítani, mert semmilyen általánosítás nem igaz!

2009. szept. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Na ez az amit én sem tudok megérteni!

Én is kamasz vagyok, szerencsére a normálisabbak kozé tartozom. Az osztálytársaim borzalmasak, mindig kritizálnak valakit.

Én sosem voltam utálatos meg kényes, ezért is kozosítettek ki mindenhonnan. Az a legnagyobb álmom, hogy találjak magamnak egy barátnot (lány vagyok, csak sima barátra gondolok), aki olyan mint én és beszélgetnék vele ilyenekrol, de sajnos nem tudok...

Mikor most szeptemberben vissza mentem suliba ne tudd meg, hogy hogy fogadtak! Mióta ebbe a suliba járok úgy kezelnek mint egy leprást, nem lehet hozzám érni, kezet kell utánam mosni... most mire jó ez?

Na mind egy... azzal kezdem, a suliban az elso nap mindenki kicikizett, kicsúfolt, hibákat kerestek rajtam, csak hogy kikészíthessenek.

Tényleg, én sem értem mire jó ez hiszen nem ártottam nekik semmit, egy rossz szót sem szólok, mindig próbálok jó lenni...

És ami a legjobban idegesít, hogy mindig isznak, cigiznek és még buszkék is rá! A kortársaim csak a pasizásról tudnak beszélni, más témájuk szinte nincs is, nem is merek veluk beszélgetést kezdeményezni.

Ha pl. szunetben oda megyek hozzájuk, elkuldenek melegebb éghajlatra.

Talán ez a szulok hibája is, akik vagy túlságosan elkényeztetik a gyereket, vagy egyáltalán nem foglalkoznak, nem beszélgetnek veluk. Akármi is ez, nagyon gyorsan változtatni kell rajta!

2009. szept. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
52%
Mert olyan gyorsan változik a világ körülöttünk, hogy nem találnak stabil értékeket, elérendő célt, követendő mintát. Viszonylagos értékstabilitás mellett sem könnyű kamaszkorban kialakítani a saját világot, nem, hogy manapság. A 'felnőttek' sem találják a helyüket, csak náluk ez más tüneteket okoz...
2009. szept. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
13%

nos,a helyzet tényleg rossz néha!de csak néha!én is kamasz vagyok,és elég normálisan viselkedem!bár a szüleim szerint mostanság hozzám sem lehet szólni!de én nem igy érzem!!sok a barátom!szeretek vasárnaponként a haverokkal lógni,én is érdeklődöm a fiuk után,beszélek a barátnőimmel a fiukról!de ezek nem jelentik azt h utálatos vagyok!!ez a mai fiatalság,és ezek a dolgok a kamaszokkal járnak!a szüleim szerint,ha felnőttebbek leszünk,majd kinőjük!

és mint mondtam,a felsoroltak után is tudok normális maradni!nem viszem tulzásba a pasizást,nem cigizek,nem iszom,tanulok(osztályelső vagyok),otthoniakban is segitek,ráadásul a tesómnak án vagyok a második anyja,hiszen a szüleim állandóan dolgoznak,és ha otthon vannak,akkor pihenésre van szükségük!!tehát én ugy gondolom,azok a dolgok amelyeket a kamaszok tesznek,csak a felnőttebb nem nézik jó szemmel!!!!!én jól érzem magam az én tükéletes,nem tulzott kamaszkoromban,és addig élvezem ,és addig is fogom,ameddig csak lehet!!

2009. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!