Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az lehetséges hogy ha egy 14...

Az lehetséges hogy ha egy 14 éves kamasz nem akar a szüleivel együtt élni, nem szeret velük lenni, akkor intézetbe nem lehetne teni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok lassan 15 ...és inkább lennék intézetbe mint ithon náluk.. jogi uton el lehet ezt intézni ?

2013. febr. 8. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De mi a valódi okod rá, hogy nem szeretsz otthon élni?
2013. febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szép is lenne. A kamaszok 90%-a intézetbe menne. :DD

Nem, nem lehet elintézni. Kivéve ha vernek, de gondolom nem erről van szó. Fogalmad sincs, hogy egy intézet milyen. Sokkal rosszabb, mint a "hülye" szüleid.

2013. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert hisztis kamasz vagy aki semmivel sem elégedett nem mehetsz intézetbe,bár ha jobban meggondolom nem ártana neked utána jobban megbecsülnéd,hogy van otthonod és szüleid.
2013. febr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj intézetbe menni!! Miért nem szeretsz a szüleiddel lenni? Alkoholisták, vagy vernek, vagy mi? Miért nem mész akkor el másik rokonodhoz?
2013. febr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem voltam soha egy hullámhosszon anyámmal, ám ennek ellenére az sem fordult még meg a fejemben, hogy sok felületesen felügyelt idegen között jobb dolgom lenne, mint nála. Szerinted mennyi figyelem jut ott egy gyerekre? Gondolod, ugyanazt a törődést kapnád meg, mint otthon? Ki a fene támogatna, állna ki érted feltétel nélkül? Kire zúdítanád rá a panaszládikád tartalmát? Ki tekintene úgy rád, mint a világ valaha volt legtökéletesebb teremtményére? Szerintem sok szempontból rosszabb lehet az intézet, olyat viszont nem találok, amelyből jobb lenne. Ha nem a szüleid "húznák az agyad" folyton, akkor majd a többiek. Semmivel sem lennél nyugodtabb.

(Nyomatékosítom; veled vagyok egykorú, én sem tudom pontosan, hogy működik az ottani élet, a fantáziámra és az észérvekre hagyatkozom csupán, de ahogy elnézem, az eddigi válaszok is inkább nekem adnak igazat.)

2013. febr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én is ebben a helyzetben vagyok,csak én nem önszántamból akarok menni,hanem anyám küldött el,hogy mire hazaér nem akar itthon meglátni.
2013. febr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
El lehett igen de nem intézetbe visznek hanem gyermek otthonban, én is 14 évesen kerültem be igaz én nem jőttem ki itthon senkivel és szökdöstem, meg stb. Szerettem ott mert nem szólt bele senki a dolgaimba ha még is segítségre volt szükségem a nevelők nagyon kedvesek voltak. Amikkor haza akartam menni haza mehettem.. Tudtam gondolkodni és sokkaz javult a helyzettünk mirre kijőttem közö meg egyezéssel. Kőzel 6 hónapott voltam bent. 16/L
2013. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!