Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi legyen? Szülők és gyerekek...

Mi legyen? Szülők és gyerekek válaszát egyaránt várom.

Figyelt kérdés

13 éves lányom rosszul van.Ez van tegnap óta. Köhög,és hallatszik,ahogy szegénynek felszakad. Nagyon gyenge,fájnak az izmai.A láza nincs az egekbe,37° a hője.

Hétfőn rendel a doki reggel 8-tól délig.Csak az a helyzet és én dolgozok,és nem tudom elvinni.Párom sem tudja elvinni,dolgozik ő is.Nagyszülők messze laknak.A kérdésem az lenne,hogy elmehet-e már ő egyedül orvoshoz ? Vagy menjen el hétfőn iskolába akkor is,ha ilyen rosszul van ? Kamaszok ! Ti mióta jártok el egyedül orvoshoz ?Hány éves korotoktól ? Előre is köszönöm a válaszokat,megy a zöld kéz.



2013. febr. 9. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Rendelőben dolgozom, hozzánk sok 12-13 éves jár már egyedül. Ha nincs magas láza, nem szédül-hány, akkor szerintem elengedheted egyedül.

Jobbulást neki! :)

2013. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen az én fiam 13, már leengedném egyedül az orvoshoz. Sőt akár a 10 évest is. Szólnék telefonon a rendelőbe az asszisztensnek, hogy menni fog.
2013. febr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
18 :-)
2013. febr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Én 13 évesen már egyedül jártam az orvoshoz. És szinte az összes osztálytársam ennyi idősen. Mondjuk néhány ezer fős kisebb településről van szó. Nem tudom ez számít-e valamit.

Ha véletlenül szédülne, hányna, magasabb láza lenne, akkor már nem biztos, mert ugye rosszul lehetne, illetve nem biztos, hogy egyedül otthon ellátná magát.

2013. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

elengedheted, én ilyenkor már egyedül jártam.

Iskolába ne küldd el.

De egy picit logikusan: ha suliba elengeded egyedül akkor az orvoshoz miért ne lehetne?

Gondolom ugyanoda jártatok az elmúlt 13 évben, tudja hova kell menni és ismeri a dokit :)

2013. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. olyan 10 éves korom óta járok egyedül orvoshoz. /Nálunk az orvos a suli mellett rendle tehát akkor is megkellett tenni azt a 3 km-et /odavissza//
2013. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a közérzete nem akadályozza a járásban, szerintem simán mehet. (Én az elmúlt másfél évben nem nagyon betegedtem meg, viszont féléve a fővárosba költöztünk, az első egy-két rendelői "látogatóra" biztos elkísérnek majd, szóval nem vagyok a legjobb példa ilyen szempontból.)
2013. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Iskolába semmiképp nem engedném,orvoshoz leengedném,de még ott a holnap,sőt a hétfő reggel,addig még sok minden lehet.
2013. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a korától függ,hogy elengeded-e egyedül az orvoshoz vagy nem.Engem már hét éves koromban egyedül küldött nevelőanyám orvoshoz,ha nem volt negyven fokos lázam.A szomszéd kislányt az anyukája 13 évesen nem engedte egyedül még iskolába sem.Álmodozó típus és nem figyelt az úton,elkalandozott stb.Szerintem hallgass a megérzéseidre.A legjobban Te ismered a lányod.Ha fáj az izma,lehet jobb lenne kihívni az ügyeletet és nem megsétáltatni. Jobbulást a leányzónak!
2013. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,már sokkal jobban van.Adtam neki Acc-t,az nagyon jól felszakította azt a cuccost a torkában.Most már csak éppen hogy csak kicsiket köhécsel.Adtam neki Advilt is,az is használt,nem fáj a feje.Nincs láza.35,2-35,6 között van a hője.Már nem fájnak az izmai.Nem tudom,szerintetek elküldjem holnap iskolába ? Mindenkinek ment a zöld pacsi.
2013. febr. 10. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!