Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a gyerekeimmel?...

Mit csináljak a gyerekeimmel? Ne töltsük együtt a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Három éve elváltam a férjemtől,van 3 közös kislányunk. 1 éve megismertem egy férfit..nagyon szeretem őt,de a lányaim nem igazán fogadják el.Sőt kész kis össze esküvők ahol tudnak keresztbe tesznek neki..Ő nagyon megértő de a nagyobbik lányom ( 15 éves)nagyon durva dolgokat mond neki,én nem is tudom,hogy van ennyi türelme. A másik két lányom (9,4) meg persze követik mindenben.A nagyobbik lányom Maya kitalálta,hogy ő nem tölti velünk a karácsonyt hanem kimegy az apjához (Angliában él) és addig nem is jön haza amíg együtt lakom a párommal.Nem tudom mit csináljak,a párom szerint csak hiszti.. de ez a hiszti már 9 hónapja tart. 33/N

2012. dec. 18. 21:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem hagyd rá, hogy kimenjen az Apukához, aztán talán a távolság idő megoldja.
2012. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Még soha nem karácsonyozott külön.. és ha kimegy és kint akar maradni az apja nem fog ellenkezni..sőt adja alá a lovat.
2012. dec. 18. 21:32
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Ugyan hogyan menne ki, meg miböl Angliába?

Ezen kivül gondolom, a gyerekeket neked itélték, akkor eleve nem mehetnek lakni az apjukhoz, még MO-on sem, nemhogy külföldre.


A nagylányodnak jogos lenne két hatalmas pofon. De gondolom, ezt te sem akarnád. Viszont egy ALAPOS elbeszélgetés nem ártana, hogy NEKI semmi beleszólása a TE párkapcsolatodba (kivéve, ha netán komoly ok lenne erre, pl, alkoholista, molesztálja, stb - de a kérdésed alapján erröl szó sincs), és neki, akármilyen elkényeztetett gyerek, alkalmazkodnia kell.

2012. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
A férjemmel azért mentem szét mert már megromlott a kapcsolat fél évre rá össze jöttem egy férfival aki hozzánk költözött 1 hónapról volt szó(volt valami a házával) és ő molesztálta a 9 éves lányom de Maya meglátta és így lett vége... akkor több mint egy évig nem is volt senkim ha jött volna valaki azt is élből elutasítottam. Megértem őket is persze... de.. szeretnék boldog lenni.
2012. dec. 18. 21:36
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
Amit a második ír azzal az a baj, hogy csak jobban megutáltatja magát a kérdező. Miért maradna ott ha itt a suli a haverok, nem hiszem hogy az Apuka is marasztalná pár hét után.
2012. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
33%
Na ezért nem lesz senkim ha elválok. A gyerekeim boldogsága többet ér az enyémnél. Én megtudom érteni a lányodat. Szerinted az előző milyen trauma lehetett neki.
2012. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Amit írtam.. az apuka azért marasztalná amióta volt az az incidens azt kapom folyamatosan,hogy nem tudok vigyázni a lányokra... és ha még egyszer valami lesz.. bíróságra megy a gyerekekért.
2012. dec. 18. 21:38
 8/27 A kérdező kommentje:
Én is megtudom érteni..persze.. mellette állunk(jelenlegi párom orvos) minden nap lát ilyen eseteket ő is felajánlotta a segítségét. Persze nekem is a lányok az elsők de 33 éves vagyok.. nem akarok apácának menni.
2012. dec. 18. 21:40
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
Akkor miért nem engeded, hogy egy kicsit az Apukája nevelje. Nem hiszem, hogy ártana neki, legalább tanulna egy nyelvet, és ott egy kicsit helyrejönne lelkileg. Szerintem ez lenne a legjobb megoldás, a gyerek érdekében.
2012. dec. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én elvinném pszichológushoz a lányaimat, különösen Mayát és azt a láynom, akit az előző párod molesztált. Borzasztó nyomot hagyhatott ez mindkettejükben, amit valószínű sem te sem a jelenlegi párod nem tud feloldani. Kérném egy olyan szakember segítségét, aki ehhez ért, és feltárja a gyerekekben a (jogosan) kialakult szorongást, félelmet, elutasítást. Ha ez megtörténne, talán megoldódhatna a jelenlegi helyzetetek. Én megértelek titeket is és a láynokat is. Valahol mindkettőtöknek igazatok van, csak nem vagytok "összehangolva". Ezt viszont mihamarabb megoldatnám valamilyen szakértő emberrel.
2012. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!