Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Motiváció tanuláshoz?

Motiváció tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Kéne valami bombabiztos motiváció, ami minden pillanatban hatna. :D

Már 3 órája próbálom rávenni magamat, hogy nekikezdjek a tanulnivalóknak, de nem megy. Ideragadtam a gép elé...

Ha van valami nagyon jó motivációm, akkor bármi sikerül, például egy nagyon nehezen kelek fel reggelente, de egy hete már, hogy sikerül minden nap 1 órával előbb felkelnem suliidőben, így van időm mindenre reggel, és már becsöngetés előtt 3/4 órával bent vagyok a suliban. A motivációm pedig az, hogy belegondolok, hogy anya már egy órával előttem felkelt, és fél órája már dolgozik is, és ilyenkor szolidaritásból én is felkelek, hiszen ha anya meg tudja csinálni, akkor én is. Egyébként azért kelek ilyen korán, mert így van elég időm kijózanodni, felébredni, meg valami furcsa oknál fogva frissebb is vagyok.

Mit tanácdoltok, mi legyen a motivációm a tanuláshoz? Amik nem váltak be, az a gondolj a jövődre, ha most megcsinálod hamarabb túlleszel rajta... A folytonos halasztgatás ellen kéne valami.

16/L


2013. febr. 17. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Nálam 2 dolog működik.

1. "gondolj a jövődre", de mint írtad, nálad ez nem túl hasznos.

2. előre megígérem magamnak, hogy ha 5öst kapok erre a felelésre/dogára, akkor megveszek magamnak valamit, amit már viszonylag régóta szeretnék. persze ehhez nem árt az anyagi biztosítás. ha pedig rosszabb jegyet kapok, akkor nem ajándékozom meg magam. persze nem muszáj minden jegy után. :D lehetne mondjuk hetente, hogy ha összegzésben jó jegyeket kaptál, akkor jár a jutalom. (csak ne kaját vegyél mert akkor elhízol :D) (mondjuk ez fogyókúránál is jó)


16L

2013. febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 senior24 ***** válasza:
42%
Nálam ez ugy ment h belegondoltam h nem akarok egy igazi bugris alul-képzett bunkó culáger banda legnagyobb csicskása lenni.Egyszerüen gondolj a jövödre.Rengetegen szurják!!Te ne állj be a sorba csak azért mert a jelen tök jo!
2013. febr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

gondolj a jövődre


Nekem még az működik, hogy olyankor anyáék elengednek valahova ahova szeretnék menni ha jó jegyet szerzek. Pl:. most majd lesz egy rock est a városban és oda akarok menni. Egyébként tudni kell nagyon nehezen engednek el így is anyáék ha jól tanulok

2013. febr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Nálam ez valahogy úgy van, hogy ami alapból nem érdekel azt úgy sem fogom megtanulni csak bemagolni, az meg felesleges. Szóval esetleg írok egy puskát, de annyira nem érdekel...
2013. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ez a gondolja jövődre szöveg csak keveseknél válik be rövid távú célok kellenek

pl tanulsz egy órát és megjutalmazod magad egy szelet csokival vagy megnézel egy részt a kedvenc sorozatodból aztán folytatod a jutalmazós módszer sokaknál beválik...

2013. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
80%
Kérd meg szüleidet, hogy tiltsanak le a gépről és vegyék el a mobilodat mindaddig, amíg nem kérdeztek ki mindent, és nem tudsz mindent.
2013. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 senior24 ***** válasza:
100%

Megmondom öszintén nekem például senki nem magyarázta el,hmiért tanuljak.A szüleim,amig egy darabig voltak is,le sem sz'rtákh hogyan tanulok.Saját magam kezdtem észrevenni hakkor érvényesülök és akkor viszem többre,ha van végzettségem.És nagyobb eséllyel is indulok.Kezdtem egyre jobban megtapasztalni,h a saját életemmel b'szok ki csak azért mert a jelen olyan könnyü és kényelmes és szép.

Tudtam h választhatok:élek a ideig óráig tartó kényelmes jelenért vagy küzdök és majd lesz egy csomó kényelem és jo dolog az életemben ami nem ideig oráig fog tartani.

2013. febr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
ha nem tanulsz néger leszel!!!!!!!!!!!
2013. febr. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mocskos9 válasza:
2017. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!