Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valami jó módszer tanuláshoz?

Valami jó módszer tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Holnapután vizsgázom, töriből, eddig ötös is voltam, de most sehogy sem tudok a tanulásra figyelni... nem tudtok valami jó módszert, ahogy könnyebben lehet tanulni? Komolyzenét már hallgattam, egy ideig jó volt, de olyan kényelmesen lehet közben gondolkozni, hogy mindig elkalandozom :)
2012. máj. 6. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
kapcsold ki a netet a tv-ét és tanulj a csend segít
2012. máj. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. csendben tudok tanulni! Nagyon zavar minden hang, ezért tv, szg., zene ki van kapcsolva, amikor tanulok. Sokszor még anyumat is kiküldöm, mert jön-megy a lakásban, és elkezd beszélni hozzám. Szeretek vele beszélgetni, de ha fél óránként megállunk 10-15 percet beszélgetni sosem tanulok meg. Elég rossz érzés, megmondani neki, hogy légyszíves ne beszéljen hozzám, de muszáj.


Mivel kissé vizuális típus vagyok, a lényeget kihúzom szövegkiemelővel, aláhúzom színessel vagy valami. Sokszor készítek kis jegyzeteket, amiben lényegretörően, röviden, tömören leírom amit kell.

És mivel hajlamos vagyok elkalandozni, mindig olvasom magamban, amit tanulni kell, így nem kalandozok el.

Ez nekem bevált, a tanulmányi eredményeim legalábbis ezt bizonyítják! :)

17/L

2012. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg hány óra van. Határozd el, hogy a következő negyedkor/félkor/háromnegyedkor/egészkor kikapcsolod a gépet. Addig nézz meg mindent, amit akarsz, hogy utána ne érezz ellenállhatatlan vágyat arra, hogy megnézd a netet. Utána tarts 5 perc szünetet, amikor semmit sem csinálsz, csak ülsz, és elképzeled magad, hogy jegyzeteket írsz, magolsz, ismételsz. De csak ezt képzeld el, olyat, hogy facebookon írsz a barátodnak, tévét nézel, telefonálsz, nem szabad. A végén már unni fogod magad, és szabályosan vágysz arra, hogy csinálj végre valamit, mondjuk tanulj. Ekkor ülj le az étkezőasztalhoz, vagy menj el egy könyvtárba, és csak a töricuccod vidd magaddal. Rakd ki szépen magad elé, nyisd ki a könyvet/füzetet, és kezdj el tanulni/ismételni. Ehhez írhatsz jegyzeteket, vagy kiírhatod a dátumokat és mellé azt, hogy mi történt akkor, ugyanezt a helyekkel, emberekkel, idegen szavakkal, vagy ugyanezt úgy, hogy kis papírokat csinálsz(egy lapot hosszában négy, keresztben meg talán nyolc részre vágsz) és az egyik oldalára írod a dátumot/helyet/embert/idegen szót, a másikra meg hogy mi volt akkor/ott / mit csinált/jelent. Utána pedig elolvasod az egyik oldalát, és elmondod mi van a másikon, majd miután végigmondtad azt, amit nem tudtál, újra és újra...utána pedig fordítva nézed végig. De ez nagyon időigényes. Csinálhatsz ilyet is: [link] Ezzel könnyebben átlátod az egészet egyben.


Szünetet akkor tarts, amikor benne vagy az anyagban, mert akkor biztos nem fogod majd szünet címén órákra abbahagyni a tanulást. Ne legyen semmi a közeledben, amibe belemerülhetsz (könyv, gép, telefon), és max 10-15 perc legyen aa szünet.


Sok sikert!:)

2012. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én így tanulok:


Hazaérek suliból,ebédelek.Megiszok sok-sok vizet.Gépezek egy fél órát,és nekiállok tanulni.

Először mindig az elméletet tanulom,a "jutalom" mindig az írásbeli.Ha van pl töri,először elolvasom magamban,aztán hangosan,utána kihúzom a lényeget,és kiírogatom a fontos dolgokat.

40 percenként tartok egy 5 perces szünetet,ilyenkor iszok,bekapok 1-2 szőlőcukrot vagy kocka csokit,és tanulok tovább.Én pont hogy csöndben nem tudok tanulni,mindig megy halkan a zene-Petőfi-rádió.

Azért fontos,hogy tanulás előtt igyál sok vizet,mert amúgy nem tudsz rendesen gondolkodni.:)

2012. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

én csak törit földrajzot meg irodalmat tanultam, a többit csak elolvastam a buszon oszt cső(kémia fizika biológia matek stb)(5ös voltam mindegyikből)

ennek ellenére, amit tanultam max 4est tudtam összehozni, de ugy csináltam, hogy kiírtam az évszámokat meg a történteket egy lapra, és annyiból már meg is tanultam


15/F

2012. máj. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok, nemírtam hogy azért múlt időben írok, mert NYEK-es vagyok most
2012. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én múlthéten írtam töri TZ-t és ötös lett! (megjegyzem nem a kedvencem, utálom tanulni de a jó jegyért.. :) én úgy tanultam ,hogy a wordbe elkezdtem begépelni a lényegét (a tankönyvből, aláhuzogattam a fontos részeket és beírta wordbe). Olyan 2 óra jegyzetelés után megnéztem kettő vagy három egy órás sorozatot (hacktion-t ). Ezután újból leültem és jegyzteltem. Így elég elviselető volt (jah és a jegyzetelés közben neteztem is :) )
2012. máj. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Most ne várj a csodára, hogy majd valaki helyetted elárulja a tanulás titkát. Sokszor én is nézelődtem, hogy milyen csúcsszuper módszerek vannak.

Az igazság az, hogy mindenkinek maga kell kitapasztalnia.

Lásd egyik hozzászóló csendben tud tanulni, a másik lágy, halk zene mellett.

A legjobb módszer az, hogy: elhatározod magad délután, és elkezdesz tanulni!! :D

2012. máj. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
jegyzeteld ki a fontos dolgokat,olvasd el párszor, aztán olvasd el a teljes anyagot,és már kész is. ha szükséges írd le kétszer :) 14L
2012. máj. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült? Érettségi volt?
2012. máj. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!