Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők kamaszkorban levő...

Szülők kamaszkorban levő gyerekeiteknek adnátok pszihológia könyveket? Csak azért hogy jobban megértsék, hogyan kellene viselkedniük, és hogyan álljanak hozzá a tanuláshoz

Figyelt kérdés
én kaptam ilyen könyveket, és sokat segítettek nekem. én szeretném ajánlani hogy olvassanak kamaszoknak szóló pszihilógiai könyveket.

2012. okt. 10. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 20 éves a fiam és 18 éves a lányom. Sosem adtam nekik pszichológia könyveket. Mert sosem volt rá szükség. Egyik gyerekemmel sem volt sose gondom. Nem kellett őket nyaggatni hogy tanuljanak. A lányom 14 éves kora óta tudja hogy fogorvos akar lenni, így mindig is kitűnő tanuló volt. Idén érettségizik, és biztos vagyok benne, hogy az is kitűnő lesz mint minden éve. Én csak biztatom, és mindig mondom, hogy akármi történik, én támogatom. A fiammal sem volt gond soha. Neki is megvan az élete célja, ő is úgy tanult mindig hogy a céljait elérje.
2012. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sajnos nem adtak, csak a saját káromon kereszült tanultam meg, hogy szükség van rá.


Sőt illemkönyv is szükséges, meg egy pozitív hozzáállásos is.


Ez a kitűnű tanuló stb a gyerek abból nem lesz semmi, sose a legjobb tanulókból lesznek a legsikeresebbek, az élethez több rafkó kell.

2012. okt. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kb ennyi idösen allandoan Freud Pszichianaliziset olvastam a könyvtarban, ami a ki nem kölcsönözhetö könyvek közt volt. Egyszer hallottam, h kivetelt tett es vkinek megengedte az öreg könyvtarosunk, h egy ki nem kölcsönözhetö könyvet hazavihessen, igy en is megkisereltem. Elallt a szava es kedves szavakkal, de azonnal eltiltott ettöl a könyvtöl, javasolva, h majd közepiskolas koromtol..!

Ez jutott eszembe a kerdesedröl... Azota is erdekel a pszichologia, bar 40-en tul meg mindig csak hobbi szinten... Igy ha javasolhatom: ezzel a cellal ne! Sztem akit erdekel, a mai vilagban plane hozzajut ilyen informaciokhoz is (de az en gyerekkoromban is azert valamennyire...), akit meg nem erdekel, annak hiaba... :( Megha el is olvassa, az informacio nem jut el hozza.

Bar meg nem kamaszok a gyerekeim, en az eröszakmentes kommunikacio temakört javaslom, ami egy pszich. kifejezes, erröl a modszerröl szolo könyvek segithetnek, hogyan erdemes kommunikalni. Gyerek-"nevelesi" könyvek közül sztem a legjobb a P.E.T., ami ezzel összhangban is van. "Ha igy csinalsz, ez lesz a következmenye, ha ugy, az" - kb. igy felhivni a figyelmet, meghagyva neki a döntes jogat. Sok kamasz-szülö azt irja, a legnehezebb, ha latja, hibat követ el es ez milyen nehezsegekhez vezet, a legnehezebb meghagyni neki, hogy megtapasztalja, amit csak igy tanulhat meg... a tetlenseg, h nem segithet, mert nem segithetsz annak, aki nem akar segitseget. A kamasz szülöjenek nagy feladat megtapasztalni a sajat korlatait. Es nagyon fontos kamaszkorban is a megfelelö modon a szeretetünk kimutatasa, es hogy tudja, h mindig szamithat a szülöre, akarhogy is dönt.

2015. aug. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!