Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves szülők! Szerintem...

Kedves szülők! Szerintem megőrült a gyerekem. Ti hogyan reagálnátok erre?

Figyelt kérdés
mostanában furcsán viselkedik, romlanak a jegyei, rászóltam, hogy tanuljon, mire rámnézett és ezt mondta' haggyál már , én rocksztár leszek', majd becsapta maga mögött az ajtót. semmit nem hajlandó tanulni, csak angolt és rengeteg énekórára jár, beszéltem a tanárával, és tényleg nagyon jól énekel és érzi a zenét de..hu, kicsit kiakadtam. na igen... a gyerekem 17 éves. és lány.
2013. febr. 27. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
és rád csukja az ajtót és visszabeszél. Mi lett ennek a következménye? Közvetlenül utána? Az én anyám ezért olyan taslit adott volna, hogy a fal adja a másikat! (ahogy egyetlen egyszer meg is tette. Azóta se szóltam be neki. Az más kérdés, hogy milyen a viszonyunk). N28
2013. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Miért őrült volna meg?

Fiatal, tinédzser, fogalma sincs, hogy mit jelent dolgozni és fenntartani magát vagy egy egész családot. Lázad, nem érdekli semmi más, csak az, hogy ő maga mit akar.

Gondolom (remélem) az eset után leültél vele és elbeszélgettetek, hogy nem minden úgy van, ahogy ő elképzeli.

2013. febr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
keress a kamaszkorról valami jó kis könyvet, talán abban vannak tippek. sajnos ez ilyen...
2013. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

17 évesen kellene már valami egészséges jövőképnek kialakulni benne. Első válaszolót meg nem tudom, hogy miért kellett lepontozni, ha az én gyerekem ilyet csinálni, akkor tőlem is egy jó nagy taslit kapna.

Szép dolog, hogy sztár akar lenni - de szerintem a legtöbb 17 éves ilyenkor kinövi ezt a korszakát. Rángasd vissza a földre, hogy ez nem így működik. Ha nagyon énekléssel akar foglalkozni, akkor jelentkezzen vmi ének szakra, vagy tudom is én...

2013. febr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Mennyire romlottak a jegyei? Szerintem ha mondjuk ötösről, négyesre az még nem a sátántól való. Én is így viselkedem ha a jegyekkel csesztetnek, csak rocksztár helyett festőművészt mondok.

Addig jó amíg énekórára jár, és nem inni. Van valami, amiben kibontakozhat. Nálam a festét ilyen... állandóan rajzszakkörön vagyok, művészetisuliba járok, kiállításokon veszek részt stb. és igen, nem lehet mindenből maximálisan teljesíteni. Na meg még az édesgyermekkor... had legyenek álmai :D rocksztár... simán :D. Ajtócsapkodás? szerintem ez minden tinivel előfordult már. Majd elmúlik. Nekem elég extra külsőm van, kipróbáltam 1-2 szülőpukkasztó dolgot, ez a korral jár :) Muszáj megismerni egy kicsit a világot, bár irigylem a sok tökéletesmintagyereket, hogy tudnak megülni a hátsójukon. Viszoont az életben ahogy észrevettem a lobbanékony, furcsa, önbizalommal teli, kicsir őrült, lázadó emberek simán érvényesülnek, főleg ha művészetről van szó. :)

2013. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Azért az ajtócsapkodásról elbeszélgetnék vele. 17 éves vagyok és tisztelem az anyukámat annyira, hogy nem csapom rá az ajtót és nem küldöm el a fenébe. Persze, kiabáltam már vele, de semmi több. Annak viszont tényleg örülni kell, hogy nem inni, drogozni jár, hanem érdekli az angol és a zene. Van ez így, hogy az embert néhány dolgon kívül semmi nem érdekli, de azért azt nem szabad engedni, hogy megbukjon, mert az már inkább a lustaság kategória.
2013. febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Jó nagy beszélgetés, amiben mond el neki tanuljon ki valami rendes szakmát/végezzen egyetemet, de legyen valami biztos foglalkozása, mert az éneklés az elég bizonytalan. Ha szereti az angol az már egy jó kiindulópont. Ha nem jutnátok közös nevezőre mellesleg megjegyezném, hogy a tanulmányok kötelezőek, ellenben az ének óra nem, ha a jegyek tovább romlanak nincs több ének óra....
2013. febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom, hogy feltétlenül ez van a háttérben, de nem árt, ha tudod, lehet. Egyik osztálytársam is kijelentette ugyanezt nemrég., több mint valószínű azonban, hogy nem az lesz.(ő fiú és 16) Van az úgy, hogy a 16-17 évesnek elege van abból, hogy mindenki a továbbtanulással cseszteti (bocsánat a kifejezésért, de tényleg!), mindenkinek milliónyi elvárása van vele szemben (még ha ezt a legtöbben közülük tagadják is), mindenki mindenbe beleszól, lebeszél, vagy épp rábeszél, azt sem tudod már, mi az amit mások sulykoltak beléd (esetleg olyanok is, akiknek semmi közük nincs a te jövődhöz, vagy nem is gondolták komolyan/hitték, amit mondtak, és amit te véresen komolyan vettél), és mi az, amit tényleg te szeretnél legbelül. Ha pedig mégis akkor kiderül, hogy nincs állami hely, vagy olyan ponthatár/tandíj van, ami roppant ijesztően hangzik.Ilyenkor két lehetőség van: az egyik, hogy mindenkinek meg akarsz felelni, amibe egy idő után vagy beleroppansz, vagy rádöbbesz, hogy ez nem te vagy, és változtatni akarsz, amiből pedig következik a másik lehetőség, hogy senkinek sem akarsz megfelelni, teljes devianciát mutatsz, és így jönnek az őrült/extrém/nyilvánvalóan nem valós ("k**** b* az

egész világ") ötletek. Mint pl. rocksztár, vagy épp ápolónő. Abban is van valami biztonság, ha tudod, hogy senki nem azt várja. Így legalább az az érzésed van, hogy egyedül döntöttél.


Persze (remèlhetőleg) te ismered jobban a lányod és magát a szituációt, én csak azt mondom(a saját és a környezetem példájából kiindulva), hogy ez is egy lehetséges ok.

2013. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ÉN MEG POKEMON LESZEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. febr. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki, hogy ahhoz, hogy profi előadó legyen, ahhoz kell a suli, és a konzervatórium, oda pedig kettesekkel nem veszik fel, akármilyen jól énekel/játszik.

16/L (szintén zenélek)

2013. febr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!