Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ma gimibe megyek szóbelizni...

Ma gimibe megyek szóbelizni és nagyon ideges vagyok! Néha rám jön a sírógörcs hogy én ezt nem tudom megcsinálni. Hogy nyugodjak meg mert ez így a teljesítményem rovására mehet? Help please!

Figyelt kérdés

2013. márc. 5. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez nehéz téma.

Igazából csak úgy tudod legyűrni a dolgot, ha szembenézel vele. Gyakorolj.

Máshol is probléma a szóbeli megnyilvánulás? Pl ha intézkedni kell hivatalban, telefonálni idegennek?

Amúgy igen, sajna a teljesítmény rovására mehet.

2013. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tudok mondani, hogy gondolj arra, hogy menni fog és végre túlesel rajta. Én szombaton nyelvvizsgázom, tiszta idegbaj vagyok én is, de próbálok úgy állni hozzá hogy minden jó lesz.
2013. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ez nagyon nehéz, de gondolj arra, hogy otthon, a szobádban csak úgy magadnak mondod fel a témát/anyagot. Ne az járjon a fejedben, hogy most ennek tétje van. Gondolj arra, hogy csak egy barátnőd kérdezett tőled valamit,és te elmondod neki, amit tudsz a kérdésről. Persze ez nagyon nehéz, de tényleg ne arra koncentrálj, hogy ez egy vizsgahelyzet, hanem arra, hogy te okos vagy, sokat tanultál, és itt csak el kell mondanod, amit tudsz. Senki nem fog megenni, megszidni - megmutatod a tudásod, megköszönik neked, aztán megkönnyebbülten hazamehetsz. :)


A későbbiekre pedig azt ajánlom, hogy gyakorolj sokat. AKármit tanulsz, néha próbáld felmondani hangosan, akár a szüleidnek, tesódnak vagy barátaidnak. Egy idő után megszokottá válik majd, hogy beszélned kell, és idegenek előtt sem lesz olyan sresszes.

2013. márc. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Igyál egy egy felest. Én is ezt szoktam csinálni, amikor megyek suliba.
2013. márc. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
na, milyen lett? hogy sikerült?
2013. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!