Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Úristen, a sírógörcs kerülget,...

Úristen, a sírógörcs kerülget, mit csináljak, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

3,5 éves lányom pár napja meg van őrülve. Lehet a frontok miatt nem tudom, de nagyon eldurvult.

Ha valamiért szólók (megállunk az út szélén, mert jön az autó, átvesszük a cipőt stb) dührohamban tör ki.

Veszekszik nagyon csúnyán, sőt ma meg is ütött reggel az oviban. Bement a csoportba ott is elkezdett örjöngeni, hogy ő most azonnal gyurmázni akar. Duzzog, sír, verekszik, csúnyán felesel.


Mi történhetett az eddig jól nevelt, szófogadó, mosolygós kislánnyal? Hogy kezeljem?


2012. máj. 9. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. 2 és fél éves, de már reggel indul a buli... Biztos az időjárás is az oka, mert nálunk is extra helyzet van. Szerintem ilyenkor a túlzott fehyelmezés már olaj a tűzre. Próbáld meg szeretettel, öleléssel feloldani az ilyen helyzeteket, hátha segít. Most én is ezt próbálom, mert most ott tartok, hogy én is bevágom a durcát, na de akkor hova jutunk... Talán most nekünk kell erősnek, és megértőnek lennünk, hisz ez egy korszak, nem akar bántani, és nem tehet róla. Bár olyan rafkósak, hogy engedni nyilván nem szabad... szóval talán az ölelés, a megértés, és a szeretet.
2012. máj. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Először is, próbálj meg nyugodt maradni, amennyire csak lehet:)! Tudom, nem könnyű.

Mióta ovis?

Van tesója? Esetleg várandós vagy?

Történt vele otthon vagy az oviban valami különös?

Ütötte meg valaki a családból? (tudom, ez kényes kérdés de fontos)

Volt már dackorszaka?

2012. máj. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Az ütögetésről le kell szoktatni, ha még egyszer ütni akar, határozottan fogd meg a csuklóját, és mondd, hogy NEM! Ettől megszeppen, és nem fogja megint csinálni. A hisztire... kisgyerek, sajnos szokásos... ezért utálatosak a kisgyerekek, bármilyen jól neveled, akkor is van időszak, amikor egy kis hisztizsák. Ez ellen nem nagyon lehet tenni, büntetőszék hatásos lehet, de van gyerek, akinél az sem működik. Egyszer kinövi. Csak az a fontos, hogy ne reagálj rá.
2012. máj. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarok se bunkó se soviniszta lenni, de látod látod, nőnemű lény 3évesen se tud viselkedni, szülő milyenségétől függetlenül később se tanul meg hidd el:D sok sikert
2012. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó!Bocsi,bunkó vagy!!!Kedves Kérdező!Nyugodj meg,van valami a levegőben,nálunk is hiszti-őrület van,pedig a FIAM(az utsó válaszolónak kiemelném:FIÚGYEREK!!)mégcsak 2 éves!Meg van veszve,nem tud viselkedni sehol!!Ja és csapkod,ha valami nem tetszik!!
2012. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
hát én mindjárt nem akarok gyereket..XD
2012. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én még mindig azt vallom, időnként kell egy fenékre csapás és nem árt meg nekik, sőt használ.
2012. jún. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gepi válasza:

Ebben a korban (kb 1,5 és 6 között, aztán jön a tinikor, csak akkor már másképp "az első 20 év nehéz" szokták mondani, én hozzáteszem, hogy utána sem könnyebb, csak már másképp érint) elég gyakori ez a viselkedés.

1. El kell fogadni, hogy most ilyen és pont. Így is szeretlek és pont.

2. Fel kell tenni a kérdést, hogy vajon nem üres az "érzelmi tankja", nem szenved-e valamiben hiányt, amiről én tehetek vagy a környezetünben élő "nevelő"?

Mély önvizsgálat, de nem önmarcangolás. Legyünk őszinték magunkhoz, milyen a légkörünk, mi árad belőlünk Feléjük? Az örökös elvárások sorozata, önző vágyaink megvalósításáért folytatott küzdelem...

Van bennünk elfogadás, önzetlen szeretet, ami azt kérdezi: mit szeretnél? Minek örülnél?

Nem vagyunk mi szülők könnyű helyzetben, főleg anyák, mert valahol a szívünk mélyén érezzük, hogy így kellene fordulnunk hozzájuk, de a megvalósításhoz talán már hiányzik az erő. Ez a világ az értékrendjével, a megpróbáltatásaival kiszipolyoz és a gyerekek isszák meg a levét, majd pedig az ő gyerekeik, ha egyáltalán lesz még valaki, aki szívesen hozza Őket a világra. Keresni kell egy olyan forrást, amiből meríthetünk erőt, szeretetet, önzetlenséget!

2. Meg kell tanítani Nekik, hogyan vezessék le a bennük lévő feszültséget. Nem szabad mindent megengedni, pl, hogy megüssenek Téged vagy bárki mást pl. tesó, nagyi. Nehéz világot élünk, feszültek vagyunk mi is, de nagy előnyünk, hogy felnőttek vagyunk, már megtanultunk mások előtt uralkodni az érzéseinken (bár ez is egyre nehezebben megy).

3. Lehet, hogy ezzel kellett volna kezdenem: TÜRELEM, TÜRELEM és TÜRELEM!

Három gyermekünk van, egy feleselős, egy a tanulásban irtózatosan lusta és nemtörődöm, egy álmodozó...de mindegyik egyéniség és értékes és nagyon szeretem Őket, jól akarom szeretni Őket.

2012. okt. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!