Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, milyen gyakran és...

Kamaszok, milyen gyakran és mennyire szoktatok aggódni az egészségetek miatt?

Figyelt kérdés
És az aggódást a többiek előtt, pl. iskolában, mennyire mutatjátok ki?
2013. márc. 11. 21:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Mert én mostanában sokat aggódok ilyesmi miatt, de megbeszélni senkivel se tudom, ki se nagyon mutatom a többiek előtt.
2013. márc. 11. 21:55
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ex-kamaszként válaszolok erre, ha nem gond.


Az egészségért való aggódást értelmetlennek tartom, amennyiben nem megalapozott. Amíg valaki jól táplálkozik, sportol, eleget alszik, stb., addig semmi oka rá, hogy feleslegesen aggódjon az egészsége miatt.


Ha viszont érzed, hogy bizonyos szempontokból önkárosító magatartásod van - pl. dohányzás, energiaitalozás, túl sok alkohol, túl kevés alvás, stb. - , akkor azt tudom mondani, hogy ismét felesleges aggódnod, ebben az esetben viszont azért, mert kettős lehetőséged van összesen:

1) csinálsz adott dolgot

2) nem csinálsz adott dolgot

-> a stressz abból adódik, amikor valaki az 1)-est választja, de tudja, hogy a 2)-est kellene válassza, vagy fordítva. Az egészség tulajdonképpen választások összessége, amelyek meghatározzák majd a következményeket.


Ezenkívül van az az eset, amikor betegségről van szó, ez a legrosszabb és nehéz félretenni akárhova is mész, főleg, hogy tudod, hogy nem tőled függ a kifejlete. Viszont mégis meg kell tanulnod félre rakni a személyes problémáidat, most még az iskolában, később pedig a munkahelyen még inkább.

Senkit sem fog érdekelni, hogy te mivel küszködsz, a lényeg a suliban az, hogy mit csinálsz és mit mutatsz fel- a többit otthon kell hagynod, mert az iskolában csak gondot fog okozni.

2013. márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy alapvetően nem szoktam aggódni a dolgok miatt, főleg nem az egészségemért. Tisztában vagyok azzal, hogy mennyire vagyok egészséges, hogy mivel rontom el, és mivel vigyázhatok rá, így nincs aggódnivalóm :)
2013. márc. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak a térdemért.. (most épp nem birok lábra állni..:') )

14/l

2013. márc. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem aggódok.Ha meghalok meghalok így jártam. Fizikailag nagyon jó vagyok (sportomnak köszönhetően).

Tiszta seb , véraláfutás, kék zöld foltok:D

2013. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!