Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok a kamaszkor...

Mit gondoltok a kamaszkor válságáról? Meg lehet azt határozni, hogy mi ellen lázadnak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szerintem attól, hogy valaki kamasz nem feltétlenül lázadó, illetve attól, hogy lázadó nem kamasz. Lázadások vannak egész életünkben, csak kérdés, hogy jó ügy érdekében harcolunk-e. Ha lázadunk a társadalom ellen, az igazságtalanság ellen, a megalázás ellen, vagy az ellen, hogy a szüleink nem értenek minket teljesen jogos. Viszont ha ok nélkül belekötünk emberekbe az utcán, vagy nekimegyünk valakinek az már deviancia. Felvetődik a kérdés, hogy miből adódik a deviancia? Mégiscsak van ennek oka, vagy egyszerűen annyi, hogy fel akarják rúgni a szabályokat, a normakövető magatartást? Hol lehet a probléma gyökere? Az Ok nélkül lázadó vagy Haragban világgal című James Dean film, vagy Salinger Zabhegyező című műve ezt a problémát dolgozza fel. Ott sem ok nélküli a lázadás. Mit gondoltok szülők és mai fiatalok meddig lehet valaki lázadó, illetve ti hogy látjátok, miért van ez a lázadás? Valamint azt gondoljátok-e, hogy ma rosszabbak a serdülők, mint 20-30 vagy 50 éve?
2013. márc. 12. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs lázadás konkrétan semmi ellen. Kamaszkorban a túltengő hormonok, és egyéb tényezők miatt sokakra rájön az "élni akarás" vágya, amikor még mindenki fiatal, és úgy érzi, amire lehetősége van, hogy most kipróbálja, és később nincs rá, azt meg kell tennie. És ez sokszor a felnőttek/idősebbek nézetei ellen irányul. Emellett a kamaszok rendkívül önérzetesek, és kialakul az az énkép, hogy csak nekik van igazuk. Tudom, mert én is ilyen voltam/vagyok. :)

19/f

2013. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

nekem inkább "élni nem akarás" vágyam van...


16L

2013. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én még csak most kezdek belecsöppenni a kamaszságba, de én lázadó vagyok. Én amúgy is egy öntrvényű lűny vagyok, és ez kezd rátenni. Nekem msot minden rossz, minden hülyeség, én mindent jobban meg tudtam volna csinálni stb. Ez normális minden tininél. Én alapvető dolgok ellen fellázadok, és szinte tüntetek pl: a nők miért gyengébbek fizikailag, mint a férfiak. Ezt én tettetkben próbálom bizonyítani, hogy nem igaz ez az állítás! El kell fogadni, ez van, ezt kell szeretni.
2013. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kultúránk alappillére az, hogy van jó és rossz, helyes és helytelen, a jót jutalmazzák a rosszat pedig büntetik. Ezt közvetíti egy szülő is a gyereke felé a legtöbb esetben szavaival és tetteivel, viselkedésével tudatosan és tudat alatt is. A gyerekkori traumák főleg abból erednek, ha ettől a képlettől a gyerek jelentős eltérést tapasztal. Például jól viselkedik, de mégis büntetést kap, vagy apa / anya meghal, pedig ennek semmi értelme. A valóságot, ami körülvesz minket a legkülönfélébb kontextusokban azzal próbáljuk magyarázni, hogy mindennek van értelme és vagy a jót vagy a rosszat erősíti számunkra. A gyerek aztán kamaszodni kezd és ezzel általában lázadni is, ami annak köszönhető, hogy már tisztán látja: a képlet hibás. Látja a felnőtteket, akik boldogtalanok a jó szerepében, mégis magukra erőltetik, mert már azt is jutalomnak fogják fel, hogy mások szerint "normálisak" és nem "betegek" mint azok, akik tőlük különböznek, vagyis rosszak. A gyerek látja, hogy a jó az nem olyan jó és a rossz sem olyan rossz, mint mondják, de mivel erős függés alakult ki benne a törődést illetően, lázadása hangos és üvöltésszerű, hisz magába foglalja saját hanyatlásának érzését is, a kompromisszum érzetét, hogy mostantól akkor is jól kell viselkednie a büntetés elkerülése végett, ha azért nem kap lelki kielégülést és el kell nyomnia magában egy rakás dolgot. Persze itt még nem lehet kitenni egy ember életére a pontot, mindig változhatunk, csak nagyon nehéz.
2013. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!