Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kaaszként mit tehetek ez ellen?

Kaaszként mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

anyám eltiltott mindentol és azt mondta,hogy ma semmi mást nem ehetek csak disznóhúst amit utálok,azért mert reggel nem ettem.anya tudja,hogy utálom,de ez nem érdekli nem ehetek ma,nem eloszor volt ilyen,tobbszor kényeszerítettek,hogy egyek olyat amit utálok,és ha rájon,hogyy most gépezek tuti megver.fogalmam sincs mit tehetnék,nem akarok így élni

14/L


2012. aug. 20. 15:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

az enyyém is szigorú de nem enyire. mindennek van határa. bemehetnél/telefonálhatnál a gyámügynek vagy a kékvonalat felhívhatnád és elmondhatnád mi van.

ez nem normális dolog, tényleg nem hagyhatod annyiba, beszélj vele.. mond hogy vagy engedékenyebb lesz vagy mehettek a gyámügyre...

2012. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Csak disznóhús van otthon, és azt kell megenned, vagy direkt azt csinált, mert nem szereted?

Ha az első, az szerintem nem olyan nagy katasztrófa.

Biztos nem magában kellene enned, edd csak a köretet.

2012. aug. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 tüptürüptürüpp ***** válasza:
100%

Azért ez már tényleg nem egészen normális! Nem volt ennek véletlenül előzménye? Mármint nem csináltál valami olyat a közelmultban, ami miatt ilyen veled anyukád? Vagy anyuddal nem történt valami pl. munkahelyen vagy ilyesmi? Próbáltál már vele leülni beszélgetni erről? :) Mi az, hogy megszabja mit ehetsz?!! Én sem eszek disznóhúst, mert felfordul tőle a gyomrom...na és..ha mondjuk az van ebédre gyorsan csinálok magamnak valamit és ezen nem problémázik senki. Az, hogy nem eszel az a te dolgod...nekem ez nagyon fura lenne, ha ebbe anya beleszólni, bár tudom, hogy ő nem csinálna ilyet.: d Apud mit szól mindehhez, tesód van? Ha van kedved, írj nyugodtan privit és beszélhetünk. Amúgy szerintem fordulj megbízható családtaghoz, meséld el neki, vagy ha erre nincsen lehetőség, akkor gyámügy! Amúgy mért verne meg azért, mert gépezel, azt sem lehet?! Gimibe mész, vagy 8.-os leszel? Amúgy bocsi a sok kérdésért!

15/L

2012. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
én soha nem eszek olyat amit nem szeretek,épp ezért elég volt a krumpli,de anya rogton kiabált velem,hogy egyek hust is.és nem nem lehetett semmit tegnap,apám meg nem is zsólt bele,mert o is csinált már ilyet velem,nem egyser mondta már o is,hogy nem állhatok fel az asztaltól amíg meg nem eszem a kaját amit amugy nem szeretek.és a gyámugy vagy mi mit csinálna,ha mégis egyszer rászorulnék?
2012. aug. 21. 13:49
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj,ha nem vernek,akkor ne panaszkodj a gyámügynek!Ők sajnos elég sok mindent csinálhatnak,főleg,hogy el is vihetnek otthonról egy intézménybe,ahol a gyerekeknek elég rossz dolguk van(gyakorlaton voltam egy ilyen helyen,és 9 hónapos koromig magam is intézményben voltam bár nem emlékszek semmire,hála istennek,mert kicsi voltam).

Amíg nem bántanak fizikailag,addig nem sok mindent csinál a gyámügy.Várd meg a sulit,amíg elkezdődik és menj be ott a családsegítőshöz,pszichológushoz,mondd el az osztályfőnöködnek,hogy mi a helyzet,vagy ha az ofővel nem vagy jóba,akkor kérdezz egy másik tanárodat..persze olyat,akit ismersz!Ők tudnak olyan tanácsot adni,amivel mehetsz is valamire.Mi itt nem tudunk segíteni sokat.

Próbálj beszélni anyuddal,apuddal!Mondd el nekik,hogy ez nem normális,amit tesznek veled.

Sokszor rám is próbálták és próbálják is rám erőltetni a kaját,persze,ha én azt mondom,hogy nem kérem,akkor addig vitatkozhatnak velem,amíg akarnak,de nem eszem meg!Egyszerűen ezt a szabadságot mindenkinek meg kell adni,a legkisebbektől kezdve a legidősebb emberekig!Nem állatok vagyunk,hála istennek,akiknek durván kell elintéznie dolgokat.Mi emberek tudunk kommunikálni,tudunk észérveket felhozni.És nem utolsó sorban minden helyzetben embernek kell maradni!!De ha tettlegességig fajulnak a dolgok,akkor GYÁMÜGY.Persze nem egy pofon után,hanem mondjuk a rendszeres verés után kell szólni a gyámügynek.


17/L

2012. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég fura, ha tudják nem szereted akkor nem kényszeríthetnek hogy megedd. Milyen dolog már ez... ilyen esetben én is keresnék valami kaját amit utálnak és odaadnám, hogy ti meg ezt egyétek akkor...

Nem tudsz elmenni nagymamihoz vagy rokonhoz? Elmondanád nekik mi a gond, talán rájuk jobban hallgatnának a szüleid ha leülnek beszélgetni.

2012. aug. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
egy rokonom sincs akivel beszélhetnék ilyenekrol.
2012. aug. 21. 15:47
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Én is 14 éves lány vagyok, anyukám állandóan az evéssel piszkál, mert pár hónap alatt elég rendesen lefogytam. Először hisztiztem, ugyan az volt, mint nálad. Beszélgess el vele, hogy nem szereted azt az ételt neked jó a másik is ne főzzön külön stb stb. Mindezt persze hiszti nélkül! Hidd el csak aggódik érted. :) Sok sikert!
2012. aug. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 tüptürüptürüpp ***** válasza:
100%

A szüleid egyébként minden kaját megesznek? Kipróbálhatnád velük is, hogy direkt olyat csinálsz egy vacsira, amit nem esznek meg..nem tudom mit szólnának hozzá.

Ilyet a kisgyerekekkel szoktak csinálni, ha semmit sem akarnak enni..:/ A gyámügynek nézz utána! És nem csak akkor lehet hozzájuk fordulni, ha testileg bántalmaznak, mert sokszor ez sokkal rosszabb amit pl. veled is csinálnak! Egyébként valószínű el kellene mondanod mindent, aztán szüleidet is meghallgatnák, de ha annyira nem akarsz otthon maradni elhelyeznének intézetben. Ha most mész gimibe szerintem koleszba menj, és annyival is egyszerűbb lesz!:)

2012. aug. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
nem akarok intézetbe menni,és koliba meg nem engednek,mert ahol lakom 3 suli is van ahová mehetek,de már in évek oka gondoltam,hogy koliba megyek és akkor job lesz,de nem tudok mit tenni,ha nem engednek.és ha aztmondanám nekik,hogy egyék meg amit nem szeretnek megvernének,hogy pofázok veluk,hja és nem hiszem,hogy anyám jót akar,mikozben kiabál velem és ,egfemyeget,ha nem eszem meg megver és semmi mást nem ehetek azon kívul.beszélni meg nem lehet veluk már épp úgy gondoltam,hogy minden rendbejott koztunk az anyámmal,jó lett a viszonyunk erre így viselkedik velem.
2012. aug. 22. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!