Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sok szülő miért azzal bünteti...

Sok szülő miért azzal bünteti a gyerekét, hogy elveszi a telefonját?

Figyelt kérdés
Persze, nevelni kell. De azzal, hogy elkobozza pár hétre a telefont? Mi értelme van? A telefon talán az az elektronikus eszköz amire bármikor szükség lehet. Mi van ha bajba kerül? Rosszul lesz valahol? stb.

2013. márc. 19. 19:44
1 2 3
 1/29 Emberek ***** válasza:
87%
nem lázadni akarok, sem rosszat senkinek, de ha elveszi, és a gyereknek szüksége van rá, akkor majd megtanulja a szölő is, hogy ez így nem kóser. egyébként meg nem biztos, hogy az iskolába nem viheti
2013. márc. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%

Mert ez az egyik legnagyobb bünti a kamasznak :)


ÉS, mert ha a számítógéptől tiltja el, akkor röhög a markába, hogy haha, de a telefonon is van net.

Egyébként meg, a legtöbb kamasz 1 hét alatt lebeszéli a a pénzt a kártyájáról, sóval hülye kifogás, hogy mi van, ha bajba kerül... Persze, előfordulhat, de ritka. Ha a suliba lesz rosszul, akkor a tanár úgyis értesíti a szülőket, ha buszon, hazafelé történik valami, egyik utas úgyis megpróbál segíteni (vagy a sofőr)...


Kíváncsi lennék mit gondoltok, szerintetek mégis, hogylehetne büntetni...

2013. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Emberek ***** válasza:
70%

mert ha a telefont veszi el, akkor nem röhög a markába, hogy ott van még a gép.


a segítségben meg nem lennék olyan biztos, mert a "magyar mentalitás", hogy majd valaki segít, csak ne én legyek az

2013. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Csináltam már pár hülyeséget,amiért megkaptam a büntetésem,de a telefonomat sohasem vették el,bejárós is vagyok,sokat is vagyok egyedül és bármikor történhet valami,akármi baj amikor szükségem van a telefonomra.


Ne engedjenek el 1 hónapig buliba vagy ne legyen tv,net akármi,de a telefon kell. Egyszer volt,hogy megtámadtak 2utcára az otthonomtól és ha nincs nálam a telefonom nem is tudom mi történt volna:/ Ezt tekintetbe véve a telefon mindig nálam van.

2013. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%

2-es vagyok.

telefon és gép. Így szokott kinézni.


Más, ha egy gyerek sokat van távol (pl edzésre is jár), akkor a telefon nyilván kiesik... De, ha 40 perc a iskola, ugyanennyi haza, akkor simán...

2013. márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként 10 éve még nem nagyon volt divat a mobiltelefon, érdekes módon, megvoltunk nélküle. Ha baj van, van fülke, kölcsön lehet kérni osztálytárstól....


Egyébként másik a zsebpénz. De tuti erre is találtok valamit, hogy mért ne.

2013. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

ma 20:39

Hát felénk jó ha egy fülkét lehet találni,és abban sem vagyok biztos,hogy működik. Ha pedig rosszul leszek,megtámadnak vagy bármi adódik nem valószínű,hogy a város egyik sarkából a 10km-re lévő fülkéhez eltudok menni.

2013. márc. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
45%

Nem értem én sem. Elrabolhatják a gyereket sajnos akármikor, és akkor még nagyobb esély rá, hogy nem találják meg. Ha valaki bántani akarja, hogy szóljon akárkinek is hogy baj van?

Számítógép meg hülyeség, mert én is rengeteget tanulok arról. Szóval szerintem úgy kéne hogy napi egy óra gépezés. Az bőven elég büntetés.

2013. márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
61%
régen telefon se volt...én is felnőttem anélkül...most ha azzal büntetik hogy elveszik,hát tegyék,"mi" is túléltük anno...lehet most lepontozni...bár én se büntetném igy a gyerekemet(igen,van gyerekem)
2013. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%

Na emiatt a hozzáállás miatt olyanok a mai kamaszok, amilyenek- pedig én sem vagyok öreg.

Mi nagyon jól megvoltunk, tanultunk lexikonból, egyáltalán a tankönyvekből...

Ha megtámadnak, 10-ből 8 esetben a telefont is elveszik, megint nem jó kifogás.

És kíváncsi lennék ki az,aki ha azt mondják 1 órát tölthet a gép előtt, akkor tanulásra fordítja.

Túl kényelmesek vagytok, ez a baj. Mellesleg egyébként szigorú szülő sem vagyok.

2013. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!