Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tesz ilyenkor egy jó szülő?

Mit tesz ilyenkor egy jó szülő?

Figyelt kérdés

Lányom 3 hónap múlva 16 éves lesz. Fél éve van neki egy komoly barátja, aki 18 éves. A komolyt úgy értem, hogy nagy a szerelem, mi is ismerjük, a srác szülei is a lányom, kedvlejük is a fiút, nincs vele baj. Ugyanúgy teljesít az iskolában, tehát nem romlottak a jegyei, itthon van mikorra megbeszéljük, nincs negatív hatással az életére ez a kapcsolat. Mikor összejöttek, leültem beszélgetni a lányommal, hogy szeretném ha bízna bennem, és szólna ha le akarnak egymással feküdni, meg úgy általában mindenről szeretnék még az elején értesülni.

Nos, sajnos ez a pillanat elérkezett, szólt...

Tervezik, de biztosra akarnak menni, így gyógyszert akar szedni, velem akar elmenni a nőgyógyászhoz.

Be kell valljam, én mint szülő, mint anya, nem akarom, hogy szexuális ilyen korán aktív legyen, éretlennek érzem hozzá, és naná hogy fiatalnak. Korai még, hiába vannak együtt ennyi ideje.

Mit tehetnék? Tiltsam meg? Tudom az nem működne, nem akarom, hogy titokban csinálja és hazudozzon, esetleg csak óvszerrel védekezzenek, és ne adj isten, baj történjen. Nem csak a szexhez érzem fiatalnak, de ahhoz is, hogy hormonokkal tömje már magát. Szeretném ha legalább még egy évet várna, de tudom, hogy itt az én vágyam és kérésem nem lehet mérvadó nekik.

Az apjának meg se merem mondani, mert ő az a tipikus apuka, akinek a kicsi lányának nem szabad ilyet tennie, azt is nehezen fogadta el, hogy már barátja van, aki állandó szereplője lett az életünknek.

Tudok tanácsolni valamit, mi a jó döntés ilyen helyzetben???


2013. márc. 13. 10:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%

Te hány évesen feküdtél le az első fiúddal?!

Anyukádnak elmondtad!?

Mivel védekeztetek?


Én megengednek neki, örülnék ha így szólna, elmennék vele gyógyszert íratni.

Inkább gyógyszer, mint hogy ki szakadjon a gumi, vagy ne is használja az semmit mert nem merik megvenni a gumit.

2013. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
Az a legjobb döntés, ha fejet hajtasz az lányod akaratának, döntésének. Ha ennyire rendes lány, jól tanul, nem marad ki, és még bízik is benned, mert szólt neked, én nem merném mindezt veszni hagyni. Ha tiltod, akkor is csinálni fogja, csak téged nem avat majd bele. Inkább törődj bele, és segíts neki, állj mellette, menj el vele gyógyszert íratni. Manapság már nagyon minimális a fog.gátlók hormontartalma, nem lesz gond. Mondd meg a dokinak, de egyébként szerintem magától is fogja tudni, hogy a leggyengébbet írja neki, mivel még csak 16 éves.
2013. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem beszélj vele,hogy félév édes kevés 15 évesen,és,hogy nem marad le semmiről várjanak még egy félévet, évet addig ismerkedjenek egymással,egymás testével,mond el neki,hogy nincs 100%os védekezés, a fogamzásgátló tabletta meg kifejezetten káros az esetek nagyrészében pláne egy fejlődő gyerek szervezetére,mond el neki,hogy te érted,hogy már vágynak egymásra,de a saját érdekükben még várjanak kicsit,valószínűleg értelmes lányod van és átgondolja a dolgot,hogy azért az anyja csak tapasztaltabb és okosabb nem akar neki rosszat.
2013. márc. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Először is hagy mondjam el, hogy nagyon jó olvasni, hogy van még jó anya-lánya kapcsolat is :-)

A tabletta igen nehéz kérdés... mostani fejemmel (mivel még nincs egy ennyi idős lányom) azt mondom, hogy én elvinném nőgyógyászhoz. Azonban azt jó ha tudod, hogy rendes orvos ennyi idős lánynak, ráadásul, olyannak aki szűz még, nem ír fel tablettát. Egy év aktív nemi élet után írnak csak fel tabit a lelkiismeretes dokik. De ilyenből sajnos kevés van. Viszont úgy gondolom, hogy ez még mindig a jobbik rossz. Mert mi van, ha védekeznek ugyan, de rosszul... A korára meg azt mondom, hogy az ennyi idős lányoknál ez szinte már természetes, itt az ideje a szexnek. Persze te mindig is úgy fogod érezni, hogy még fiatal hozzá, egy év ide vagy oda igazából nem számít, mert ő érzi, hogy tényleg készen áll-e rá.

2013. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%

Én a te helyedben engedném.

Komoly barátja van, ti is ismeritek, kedvelitek őt, a lányod pedig külön megbeszélte veled a terveit, sőt a biztonságra is gondolt és megkért, hogy menj el vele gyógyszert íratni.

Szerintem ettől felelősségteljesebbnek és megbízhatóbbnak nem is lehetne lenni.

16 éves, már nem gyerek. Mivel lenne másabb, ha várna 1-2 évet? Mi változna? Szerintem semmi.

A szex nem korfüggő, hanem érettségfüggő. Mind testi, mind lelki érettségtől és a felelősségtől függ, nem a kortól. Nekem a lányod viselkedése és maga a kapcsolatuk teljesen érettnek és felelősségteljesnek tűnik.

Én engedném.

Amúgy meg ha tiltod, csak azt éred el, hogy bizalmatlan lesz veled szemben és úgy is meg fog történni, csak nem ott nálatok, hanem máshol és nem fog veled többet ilyen viszonyban beszélni a dolgairól.

2013. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

szerintem az jó dolog, hogy szólt és megbízik az Anyukájában, ez legyen kölcsönös.

én ha elbizonytalanodom, megpróbálom a gyerekem helyébe képzelni magam, hogy neki vajon mi lenne a jó, mire gondolhat, és ehhez képest nekem milyen volt tini koromban, hogy viselkedtem, mit szerettem volna.

emlékezz vissza, hogy Te miként és hogy vesztetted el a szüzességed...

2013. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon ritka és értékes a kapcsolat, ami közted és a lányod között van. Itt az oldalon is sok az olyan kérdés, hogy mit tegyen a szülő, hazudozik a gyereke. Ne rontsd el ezt azzal, hogy megtiltod, hogy lefeküdjön a sráccal. Úgyis megteszi, ha tiltod akkor is, csak a hátad mögött. Azt gondolom, nem szeretnéd. Én azt javaslom, hogy vidd el nőgyógyászhoz és támogasd.
2013. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
19%

Első: Miért gondolod, hogy az anyuka is tiniként szexelt először? Régen nem volt szokás az ilyesmi. Sőt. A legtöbben a házasság előtte nem is feküdtek le egymással.

Beszélgess el vele, hogy várjanak még legalább félévet.

2013. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképpen engedd neki, ha szexelni akar, akkor fog is. Örülj, hogy ennyire megbízik benned és cserébe bízz meg te is benne, hogy helyes amit tesz, tenni akar (úgy értem elég érett hozzá)
2013. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
Te magad mondtad neki, hogy szóljon. Örülj neki, hogy szólt, és megbízik benned annyira, hogy együtt menjetek el gyógyszert íratni. Egyébként, tiltani úgysem tudod, ha akarja, úgyis lefekszik azzal a fiúval. Egyébként 16 évesen már egyedül is felírathatja magának. Ha a hormonoktól félted, van olyan, amiben szinte nincs is, amit nyugodtan szedhet. Esetleg óvszer + hüvelykúp. Abban nincs hormon de a 2 együtt nyújt ugyanakkora védettséget. Nyilván, szülőként leginkább azt szeretnéd, hogy majd 20 éves kora után szexeljen (melyik anyuka nem?). De ne éljünk álomvilágban, őszintén megvallva már az is csoda, hogy megbeszéli veled, és hogy még szűz. Nem szokás ez most a lányoknál...
2013. márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!