Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sikerült elfogadnod magad...

Sikerült elfogadnod magad olyannak, amilyen vagy és már rájöttél arra, hogy nem kell a negatív véleményeket komolyan venni?

Figyelt kérdés

Most jöttem rá 2 hónapja,17 évesen,hogy nem muszáj a negatív véleményeket komolyan vennem.Nem akarok megváltozni senkinek a kedvéért,olyan vagyok,amilyen vagyok és amilyennek születtem.Sokat bántottak az olyan emberek,akik nem ismernek,megbélyegeztek,ha nem Converse cipőm volt,hanem csak mondjuk egy Wink.Mondjuk most már jobban kiéleződött a stílusom,de továbbra sem viselek annyi márkát magamon.Úgy gondolom,hogy a személyi értékek fontosak az életben,és nem az,hogy hogyan nézel ki.


De a gyakorlatban ez az egész sokkal nehezebb a tinédzserek számára,legalábbis én is tudom,mert abban a helyzetben voltam.De most arra vagyok kíváncsi,hogy ti mit gondoltok erről az elfogadás dologról!?

És hogy szerintetek az önmegvalósításhoz az elfogadás mennyiben járul hozzá?


17/L


2013. márc. 24. 22:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

ebben nem ertek teljesen egyet...


Engem mindig a sullyommal piszkaltak, egy eve 88 kg voltam, persze mindig fogyozni probaltam, de a nagy valtozas most kovetkezett be: 70 kilora sikerult lefogynom...

Meg mindig nem vagyok megelegedve magammal, de van valaki, aki erezteti velem, hogy igy is jo vagyok :))))


Fontos hogy meghallgasd a negativ velemenyeket, ha van realitasi alapjuk... De ay

2013. márc. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
az csak rajtad mulik, h teszel e azert, h megvaltozzon a hozzaallasod, es vagy elfogadod magad, vagy probalsz valtozni, h elfogadhasd magad
2013. márc. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Így válsz lassan felnőtté, ez is egy jele annak h kezd "benőni a fejed lágya" :)


Legyél büszke rá, sok ember 40 éves korára sem éri el ezt a szintet. :)

2013. márc. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

A negatív véleményeket is meg kell hallgatnod, és értékelned kell. Ez nem azt jelenti, hogy mások elvárásainak kell megfelelned, de igen van építő kritika is.

Ha valakinek súlyproblémái vannak, nem kell, hogy elfogadja a helyzetet, hanem lehet rajta változtatni, és kell is, hiszen az egészségével is játszhat hosszú távon. Na nem kell mindenkinek nádszálkarcsú Barbie-babának lenni, csak mértékkel.

Ha valaki pl. erős dohányos, és a környezete megpróbálja lebeszélni a cigiről, na ezt a tanácsot is érdemes komolyan venni.

Ha valaki a stílusodat kritizálja, az már más kérdés. Nem vagyunk egyformák, és mindenkinek nem tetszhetünk.Légy önmagad! Olyan zenéket hallgass, olyan ruhákat hordj, ami neked tetszik. Alakítsd ki a saját öltözködési stílusodat, de ezen belül figyelj oda, hogy mi áll jól neked. Ha esetleg megjegyzi valaki, hogy ez a ruha nem áll jól, azt nem kell figyelmen kívül hagyni, hátha igaza van, s ebből te is tanulhatsz. De ha azt mondják, ez a ruha nem menő, ciki, hát az lehet csak a tucattömeg véleménye, mert a fiatalok nagyrészének fontosak a divatirányzatok követése, ami napról napra változik. Ez alól mindig vannak kivételek, és ha te ezek közé akarsz tartozni, akkor olyan egyéni stílust kell kialakítani, ami tükrözi az egyéniségedet.

A személyi értékek fontosak az életben, de hogy te milyen értékeket képviselsz, azt a külsőd is sugallja.

Nekem nagyon tetszik, hogy te nem állsz be a márkafalók népes táborába, hát találd meg, alakítsd ki a saját stílusod, ami téged képvisel.

Sok sikert hozzá!

2013. márc. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 senior24 ***** válasza:
45%
Még annyit h egy jo ideje megtanultam én is,h meg kell hallgatnom a negativ kritikákat is és értékelnem kell,de nem azt nézem sokszor h mit mondanak hanem azt h ki mondja!
2013. márc. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%
huh ez oszt a nagy probléma, hogy megbélyegeztek mert nem converse cipőd volt meg nem is wink aztaaaaaaaa. szerintem téged nem emiatt bántottak, hanem azért mert te tipikusan az a ember vagy, akit "jó bántani" és meg is lehet bántani könnyedén. már a leírásodból is az jön le, hogy szerencsétlen kis tini vagyok, és itt a gykn sajnáltatom magamat , és várom hogy noname emberek megerősítsék az igazamat, hogy mi számít az életben és mi nem. ezzel is növeljem az önbizalmamat, hogy én jobb ember vagyok annál, akinek csak a külső számít.
2013. márc. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem teljesen tudok veled egyetérteni. Lehet bennem van a hiba,de én igenis figyelemmel tartom az ember külsejét,hiszen sokat lehet megtudni egy emberről a kinézete alapján. Nem azt mondom,hogy ha én téged megláttlak az utcán és látom,hogy nem Converse cipő van rajtad,hanem egy Wink akkor már szóba se fogok veled állni,ilyenről itt szó sincs. Én például Converse cipőkbe is járok,mert tetszenek,de pl Vans cipőm egy sincs(nem is lesz),mert azok meg nem tetszenek. Tudod van az a mondás,hogy a "A külső megfog,a belső megtart" Szerintem ez nagyon igaz.

Nyílván nem kell minden sértő és negatív véleményen hónapokig rágódni,sírni,de azért meglehet hallgatni és ellehet rajtuk gondolkozni,mert lehet,hogy van valami valóság alapja (ismét nem a cipőre gondolok).


"Úgy gondolom,hogy a személyi értékek fontosak az életben,és nem az,hogy hogyan nézel ki."


Szerintem pedig a mai világban igenis fontos,hogy,hogy nézel ki. Vegyünk például egy állásinterjút,szerinted ott sem számít a megjelenés? Vagy egy első randin?

Persze a személyi értékek is fontosak (de még mennyire),de azért az alap higéniát (tiszta ruhák stb) se felejtsük el és olcsó,nem márkás ruhákból,esetleg turiból is lehet jól öltözködni,ami tükrözi,hogy ki is vagy valójában.

Jó dolog,hogy ha elfogadod magadat,de azért a külsőre is figyelj oda.

16l

2013. márc. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

tegnap 15:53 :őszintén én nem sajnáltatom magam!


Mindenki másnak:elfogadom a kulturált negatív kritikákat is,és amint itt is láthatjátok,még a bunkó stílusra is megpróbáltam normálisan válaszolni..pedig aztán összeírhattam volna mindent,mert eléggé sértett az a vélemény.A kérdés NEM önmagamra irányult,hogy én mit csináljak,vagy hogy én milyen legyek!Hanem inkább arra,hogy ti milyenek vagytok,vagy hogy gondoljátok ezeket,hogy érdemes-e bizonyos emberekkel foglalkozni..

Na pld ezzel a "negatív beszólással" amit a tegnapi fél négyes írt,na azzal nem törődök :D

2013. márc. 26. 21:49
 9/17 A kérdező kommentje:

1.A higiénia nálam valahogy nem is kérdés,mert teljesen higiénikus vagyok.Ha nem lennék,akkor nyilván ezért oka lenne bárkinek úgymond megszólni..

2.Nekem ennyire nem játszik nagy szerepet az életembe a külső,mert lehet,hogy pld.vkinek én csúnya vagyok,de másnak meg szép..

2013. márc. 26. 21:52
 10/17 A kérdező kommentje:

3.Állásinterjú:nem fogok megjelenni egy állásinterjún szakadt farmerba meg tornacipőbe,hanem elegáns ruhába.De tudod nekem van szakmai gyakorlatos órám,ahol a gyakorlatok mellett elmondanak nekünk pár tippet is,hogy hogyan lehet bevágódni egy munkahelyen.:)

Szóval teljesen műveletlennek engem sem kell nézni,de azért ha megnézitek a kérdést..nem is ez volt a kérdés,hogy jaj,anyám,hogyan változtassak vagy mi a fontos?Hanem az,hogy önmagad számára mi a lényeg.

2013. márc. 26. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!