Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyenek, kamaszkor,...

Miért ilyenek, kamaszkor, vagy én vagyok túl érzékeny?

Figyelt kérdés
Az bánt , hogy a 2 gyermekem 16 éves lány, 19 éves fiú, beszólogat.Érdekes az apjuknak nem, pedig látták már egy párszor részegen, meg különösképpen nem is szigorú velük, sok mindent rájuk hagy, hogy "ő legyen a jófej".Ő hallgathat részegen bömböltetve Republikot, Kárpátiát stb. Én meg fejhallgatóval hallgatok ABBÁT, vagy komolyzenét, (ami megnyugtat,és szeretem,)mégis megszólnak érte. Ha leülök számítózni, " már megint játszol?" holott,én csak megnézem ,ami érdekel, max. 1 óra, az apjuk 3 órát is lövöldöz, azt nem teszik szóvá, pedig már tűkön ülnek , hogy ők is leülhessenek a géphez.Őt jobban szeretik,mint engem, vagy én vagyok túlérzékeny, vagy kamaszkori szemtelenség? Mit gondoltok erről, és mit tehetnék én? Kérlek titeket, lehetőleg hasznos véleményt adjatok,nem beszólogatásokat várok!!!
2009. szept. 19. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem éppenhogy azt mutatja ez, hogy nem vagy számukra közömbös. Nekem úgy tűnik, inkább az apjuk felé érdektelenek. Szerintem kíváncsiak, hogy milyen "beszólásra" mit tudsz válaszolni. Állj ki magadért! Mondd meg nekik, hogy Te ezt a zenét hallgatod -nem kell fülhallgatóval-, és most ezt szeretnéd hallgatni. Aztán kérdezd meg őket, nekik milyen tetszik és hallgassátok azt is. Ha neten keresel valamit, hívd őket oda. Nem baj, ha visszautasítanak. A közös programok is jók. Először húzzák a szájukat, mert az "kamasz kötelesség", de jól érzik majd magukat, ne higgy a durcának.
2009. szept. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Anyukámmal is ez megy, bár őt nagyon szeretjük. P is felvette a "mumus" szerepét, ő az aki félt, tilt, nevel, és bár egyáltalán nem szigorúan, mégis apu rögzült be mint a "jófej" a "problémamegoldó" stb.

A pároddal mindenképp beszélj, hogy a nevelésben is legyen partner, ne csak a bulis részében.

Olvastad Thomas Gordon könyveit? (neked a PET lenne a legjobb) Úgy tudod megváltoztatni a helyzetet, ha kiszeded belőlük, hogy mi a bajuk. Hagyd, hogy elmondják, anélkül, hogy rákérdeznél, ezt értő figyelemnek hívjuk. (neten utánaolvashatsz, nagyon hasznos dolog).

Arról szól, hogy nem kérdéseket teszel fel, hanem tudomásul veszed amit ők mondanak, kijelentő mondatokkal.

Pl. "Anyu, már megint te gépezel, engedj már oda.."

V: "úgy érzed, túl sokat gépezem."

"igen, ráadásul apu...... ...."

V: "Apád szerinted engedékenyebb...."

Figyeld meg, ha nem kérdezel, csak megmutatod, hogy figyelsz rá, sokkal jobban kiönti a szívét,és innen már könnyebb megoldani a problémát.

A másik: ne úgy kezeld őket, mint egy felsőbbrendű felnőtt, ő pedig egy lekezelendő gyerek. Ne tekintélyalapon ("mert azt mondtam") Kérdezd a véleményüket, ők hogy látnák jól, szerintük hol viszed túlzásba, Apjuk mit csinál jobban. Persze túlzott válaszokat adnak, de kompromisszumot kell kötni.

Pl... Ok, akkor ezt és ezt megengedem, de akkor kérlek ti is vegyétek tudomásul, hogy nekem is vannak érzéseim, aggodalmaim, és engem is sokminden érdekel a neten. (viszont az már rém rossz, hogy "én pénzemből is vettük a gépet, jogom van nekem is használni)

Remélem ebből valami hasznodra válik majd. Tényleg ajánlom a könyvet, itt nem lehet csak nagyon dióhéjban leírni, hogy mik a technikák.

2009. szept. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Néha úgy érzem elegem van, ha fejem tetejére állok is találnak hibát, amibe beleköthetnek.Az apjuk meg bármit tehet,nem szólítják meg érte.Ez nagyon rosszul esik,mert igazából mindenben hozzám jönnek segítségért,én többet törődök velük ,mint az apjuk...Ő viszont nagyon ritka ,hogyha rájuk szól ,hogy pl. pakoljanak el maguk után, vagy segítsenek valamit.De valakinek fel kell vállalni mondani ilyneket is, rájuk szólni, határokat szabni. Úgy látszik, aki ezt megteszi, az a rossz, a másik fél pedig a népszerűbb, mert békén hagyja őket...Úgy gondolom, hogy annak nézünk el sok mindent akit szertünk, akit pedig nem szívlelünk annyira , annak a legkisebb hibát is "felrójuk". De biztos bennem is van hiba, lehet hogy túldramatizálom, és lazábban kéne felvenni a dolgokat?
2009. szept. 19. 09:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen lazábban, csak dobd le az "anya-stílust". Beszélj velük, mintha nem a gyerekeid, hanem fiatalabb barátaid lennének, akikkel mindent őszintén megbeszélnek. Persze, hogy nem érdekli őket a lelki állapotod, ha nem közlöd velük. Csak kérlek, ne hisztérikusan, annyian elkövetik ezt a hibát. Ne panaszkodj nekik, hanem beszélgess velük. Mondd el mi a bajod, mi bánt, tényszerűen, nyugodtan. Kérdezd meg, őket mi zavarja, és szerintük hogy lehetne változtatni. Elég volt az áldozat-szerepből, nem mindent neked kell elviselned. Tessék bevonni az apát is, a gyerekeket is. Az a baj, hogy mindent szenvedve lenyelsz, aztán ha betelik a pohár, kiborulsz. Folyamatosan el kell mondani ami nem tetszik, és nem panaszként, hanem mint aki megoldást keres, és kíváncsi a gyerekei és párja véleményére is.
2009. szept. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a gyerekeid megszokták, hogy az apuka a vezéregyéniség a családban. biztos a férjd is rádszól, ők csak őt utánozzák


egyébként a kamaszkor a beszólogatás és az arra adott replikák művészetének ideje.

ne sértődj meg, hanem vmilyen szellemesslggel, és ami a legfontosabb viccesen! ne bántóan! vágj vissza


ja és ne légy gyerekes, ez az őt jobban szeretik mint engem a gyerekek kiváltsága

2009. szept. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
ja és vegyetek még egy gépet
2009. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: nincs igazad, nem vezéregyéniség a családban a férjem, és nem is szokott rámszólni..Szerintem nem " gyerekes dolog", hogy megfordult a fejemben, hogy őt mindenek ellenére,jobban szeretik. Hiszen annak nézzük el jobban a hibáit is, akit jobban kedvelünk, akit pedig kevésbé, annak már kis hibát is felrovunk,valljuk be őszintén...
2009. szept. 20. 19:57
 8/9 anonim ***** válasza:

valljuk be, de nem így van

menj el pszichológushoz, hasonlót fog mondani amit én

otthon lábtörlőnek néznek

2009. szept. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, ez a Te véleményed...kedves vagy...De most már más is írhatna.
2009. szept. 23. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!