Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam meg anyának,...

Hogy mondjam meg anyának, hogy a barátomhoz költözöm a mostohaapám miatt?

Figyelt kérdés

Már nem bírom tovább itthon.A nevelőapám nem normális,dührohamai vannak (elég durvák,olyankor üvöltözik,csapkod,néha az arcát is megüti...ma reggel pl. szétverte a telefonját) és velem néha borzasztóan bunkó.Másfél éve lett anyával egy közös gyerekük és azóta csak rosszabb a helyzet.A húgomhoz alig érhetek hozzá,ha itthon van,régen is ezt csinálta,kiabált,ha felvettem,mert szerinte nem tudok rá figyelni.

Olyan,mintha ők hárman egy külön család lennének,én meg csak itt vagyok.A nevelőapám folyton belém köt és tegnap is a barátnőim szeme láttára kezdett el sértegetni és kiabálni velem,nagyon gáz volt.

Megfulladok itthon,nem bírom tovább.A barátom fel ajánlotta,hogy költözzek hozzá,ha szeretnék.Költözni akarok,de nem tudom,hogy anyának hogy mondjam el.Ő is sír néha és félek,hogy emiatt is kibukna.

Hogy mondjam meg neki kíméletesen?


17L



2013. ápr. 2. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

"Anya, a Pistikéhez költözök, mert nem bírok tovább Sanyival élni."


Egyébként nem költözhetsz el, illetve 18 éves korodig visszavitethetnek. Amúgy a barátod szülein szeretnél élősködni? Ők megengedték már egyáltalán, hogy odamenj? Próbáltál már beszélni anyuddal meg mostohaapáddal?

2013. ápr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Visszahozathatnak,de kétlem,hogy megtennék.

A barátom nem a szüleivel él,szóval az 1. kérdésedre "nem" a válasz.

Már rengetegszer mondtam ezeket anyának,mindig megígéri,hogy beszél vele,amiből vagy nem lesz semmi vagy pedig a mostohaapám elkezdi,hogy "de neki akkor is igaza van" és hogy én hazudozok.

2013. ápr. 2. 15:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne költözz, csak tölts annyi időt a barátodnál, amennyit csak lehet és csak ritkán menj haza.
2013. ápr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

menj el pszichológushoz...ha minden igaz,a sulidban is kell hogy legyen egy iskolapszichológus...menj be hozzá,mondd neki,hogy szeretnél beszélni vele...vagy azt mondja,hogy rendben van,vagy megbeszéltek egy időpontot...neki mindent elmondhatsz,részletesen...hogy miket csinál,hogy kívülálló vagy,hogy félsz tőle,hogy édesanyád sem mer kiállni melletted és mindjárt érettségi és így tanulni sem fogsz tudni...

ő tud segíteni és fog is segíteni..ha mást nem,akkor,ha van az iskolának kollégiuma,oda fog berakni...minden jobb,mint otthon...

higgy nekem,én ugyanezen mentem át és 22 évesen egy lelki nyomorék vagyok...úgy voltam vele,hogy nem vagyok én beteg,hogy pszichológushoz menjek,meg amúgy is,meg tudom oldani...de nem...életem legjobb döntése volt,hogy elmentem hozzá..azóta én is a párommal élek,ő dolgozik,én meg hétvégente dolgozom,hétköznap tanulok,hogy azért már mégse ő tartson el...igaz,120km-rel arrébb költöztem,de -mivel itt van dolga- édesanyám minden héten meglátogat,mert az 1000%,hogy én mégegyszer nem akarom látni azt a r.ohadékot...


ha viszont nincs pszichológus az iskolában,akkor van a városban tb alapú...ha megadod a várost,ahol laksz,szívesen segítek neked utána nézni,hogy pontosan hol van...ott nem kell fizetni,csak bemész,felmutatod a tb kártyádat,ha kérdezik,elmondod,hogy családi probléma miatt jöttél és megbeszéltek egy időpontot azzal,aki erre a témára van specializálódva...lehet,hogy 1-2 hetet várni kell majd,de utána mindent megbeszélhetsz vele..aztán eldönti,hogy van-e szükséged még pár alkalomra,vagy elsőre meg tudjátok oldani a problémát...


a harmadik alternatíva a magándoki,de 17 évesen nem hinném,hogy ki tudsz fizetni 1 óra beszélgetésért 10ezer forintot...legalábbis én nem tudtam volna...


egyébként ha bármilyen segítségre szükséged van,én itt vagyok és mindent megteszek,amit tudok

2013. ápr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem zárjuk be a kérdezőt egy bolondokházába, az lenne jó a megoldás, mert olyan nagy lelki terrort kapott a mostohaapjától, hogy ezt nem lehet feldolgozni, csak orvosok által. Jól mondom utolsó válaszoló?


Kérdező fogod magad és odaköltözöl a barátodhoz. Anyukáddal meg ne foglalkozzál. Ő már felnőtt ember, tudja kivel szeretne élni, és hogyan szeretne élni. Te is tudod, hogy hogyan szeretnél élni, szóval a megoldás egyszerű. Különköltözöl, de az nem egyenlő azzal, hogy többet nem is beszélsz vele, attól még látogathatod őt hetente mondjuk. Meg ha már most ennyire lelkizős vagy egy külön költözés miatt, akkor nem tudom, mi lesz veled, ha komolyabb problémád lesz. Én már 17 évesen felköltöztem vidékről Pestre, és egyáltalán nem foglalkoztatott az, hogy szüleimmel mivan ott vidéken. Igaz, most se érdekel.

2013. ápr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerjük az édesanyádat, emiatt erre nem lehet rendesen válaszolni.. Én úgy gondolom, hogy a cukormáznak semmi értelme, mondd ahogy van - első körben azért érdemes lehet szólni neki, hogy ez a terv, és gondolkodjon rajta. Hátha változik a dolog.
2013. ápr. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!