Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mostanában veszekednek a...

Mostanában veszekednek a szüleim. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nem nagy veszekedésekről van szó, csak én eleve érzékenyebb vagyok a konfliktusokra. Az szokott lenni, hogyha apukám ideges, akkor itthon tölti ki, mondjuk meg is értem, mert mostanában sok dolga van, és nincs igazán ideje pihenni. De olyan rossz ez a hangulat itthon, néha úgy érzem bárhol lennék, csak ne itt. Most is a sírás határán állok, mit tehetnék? Szeretnék újra békés, boldog családi légkört. 15/L
2013. máj. 5. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem megmondhatod szüleidnek, hogy ez téged zavar, és hogy máshogy rendezze le apád a dolgait ,de amúgy is, ha apád olyan, hogy lehet vele dolgokról beszélni, akkor megemlítheted neki, hogy ne itthon kiabáljon hanem ott helyben rendezze le a dolgokat amik kiakasztják.
2013. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha tudnád, hogy nálunk mi van már évtizedek óta...
2013. máj. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokan élünk így. Talán ha olyan apud, hogy nem kell"félni" tőle, hangosítsd fel a zenét, hogy észre vegyék magukat, vagy menj el és mond nekik hogy telefonáljanak ha meg lehet maradni otthon. Hátha észre veszi magát.

(bár sztem nem, idegesen sokan nem tudnak gondolkodni)

20L

2013. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
második válaszoló: évtizedek? hány éves vagy? :O xD
2013. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ja, sokan vagyunk így sajnos :( Bár tapasztalatból mondom, Te még viszonylag jobb helyzetben vagy. Esetleg a kontraszt érzékelése végett gondolj bele, hogy nálatok - elmondásod szerint - csak kisebb viták zajlanak le, míg más családokban akár tettlegességig is fajulnak a dolgok. A második dolog, amit tenned kell, az, hogy beszélj valakivel - elsődlegesen a szüleiddel, és mondd el nekik, hogy ZAVAR TÉGED, amit tesznek, ne folytassák. Ha nem veszik figyelembe a kérésedet, nyomatékosíts - hiszen Te is a család része vagy, attól még, hogy a szüleidnek gondjai vannak egymással, attól még kötelesek figyelni a gyerekük lelkiállapotára is. Másodlagosan a barátnőiddel beszélj - a legrosszabb amit tehetsz, hogy magadban tartod a fájdalmat, így hát mindenképp kérj meg valakit, hogy hallgasson meg téged. Szurkolok! :)
2013. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

teljesen meg tudlak erteni, nalunk is folyton all a bal... a szuleim kiskorom ota veszekednek, mindig az az anyagi helyzet... Meg ertem oket is, de otthon nincs is mas tema, mint a penz...

Ez ellen nem igen lehet tenni... E mar csak abban bizok, hogy hamarosan ferjhez megyek, es uj csaladot alakitok, vigyazva arra, hogy a legkor mas legyen.

20, L

2013. máj. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nálunk is ugyanez van. a szüleim mindig is sokat veszekedtek, de mostanában nagyon sokat. állj oda eléjük, és mondd el nekik hogy, összeházasodtak gyereket vállaltak . és ha a házaságukban problémák vannak ne a gyerekük előtt,vagyis ne előtted veszekedjenek mert ez neked nagyon rosszul esik,és ne akarják 'tönkre tenni' az életed. most ezt ne úgy értsd. de az őszinteség a legfontosabb.és kitartást<33 15/l
2013. máj. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!