Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem eszem és a szüleim kiakadt...

Nem eszem és a szüleim kiakadtak, help?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy fogyózom és nem eszem, meg hánytatom magam stb, hanem arról, hogy egyszerűen fizikailag képtelen vagyok enni. Kicsit több, mint 3 kilót fogytam az elmúlt 1 hónapban (ezt nem tudják a szüleim, mert mégjobban kiakadnának) Valahogy az életek sem ízlenek annyira. Kertiparti volt tegnap és sütöttünk különböző húsokat, egyik se ízlett. Sültkrumplit ettem salátával.

Reggelente nem szoktam reggelizni, csak olyan 10-11 körül a suliban. Itthon olyan 6-7 körül eszem megint de általában csak egy tányér müzlit. Ja igen, ez a másik. Ha tehetném csak müzliket és gyümölcs/zöldségeket ennék. Nagyon sokszor nincs kedvem húst enni. Ez után a kajálás után sokszor már nem eszem, max hétvégenként amikor még háromkor és ébren vagyok, és akkor 'vacsorázom' egyet. (Gyümölcs, csoki, fagyi, kakaó. Akármi ami ízlik)


2013. máj. 5. 20:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A másik bajuk még az is, hogy nem nagyon barátkozom emberekkel. Van egy legjobb barátom, vele hetente többször elmegyek valahova, ami szerintem még sok is, de a legtöbb délutánomat videojátékozással, vagy a laptopomon töltöm. Egyedül. A szobámban.
2013. máj. 5. 20:06
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megijeszteni, de nekem is így kezdődött az anorexia. A végére már elvoltam egész nap egy keksszel, ha nem szóltak rám, hogy egyek, egyszerűen nem éreztem éhséget. Az anorexiához nem kell direkt koplalni, orvosi értelemben eleve étvágytalanságot jelent. Szerintem jobb lenne, ha utána mennétek, hogy mi okozhatja a problémát, később sokkal nehezebb vele bármit kezdeni! Addig is muszáj magadba erőltetned egy kicsivel több ételt (nem muszáj húst, de akkor tejet/tojást, rengeteg gyümölcsöt/zöldséget mindenképpen)!
2013. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiú vagy lány vagy? (Bocsi az off-ért, csupán érdekel.)


Egyébként én azt ajánlom igyekezz valamit enni, az nem baj, ha nem eszel húst, csak valamit egyél...

2013. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lány.
2013. máj. 5. 20:19
 5/12 A kérdező kommentje:
Igyekszem, és annak ellenére, hogy nem ízlik, eszem. Csak sokszor rosszul leszek kajálás után. Mármint ha húst is kell ennem.
2013. máj. 5. 20:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, h megszoktad az éhséget és össze szűkült a gyomrod.

Menj sportolni a levegőre, igyál sok folyadékot, h táguljon ki a gyomrod. Mindezek mellet, menj be egy drogériába, vagy gyógyszertárba és vegyél szárított cickafark füvet és csalánt. Az ezekből főzött tea étvágy javító.

2013. máj. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Még valamit tehetnél!

Ha te főznél magadra! mert így akár a neten kinézel valamit és te csinálod meg, olyan alapanyaggal amit te szeretnél! nem pedig amit eléd raknak!

Próbáld ki!! ha csak heti 1-2x magadnak főzől, még örömödet is lelheted benne, hiszen az a saját ízvilágod lesz! és legalább többféle étel kerülne az étlapodra :)

2013. máj. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvoshoz kéne menned!!!
2013. máj. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szóval nem bírsz enni vagy nem akarsz? mert van különbség..
2013. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én lelkileg nem voltam teljesen rendben, és10 napi nem ettem! Első két nap egyáltalán a többi 8 napon pedig megettem egy pogácsát amit anyu sütött v ilyenek, de kb 2-3 falatot ettem egy nap :/ összeszűkült a gyomrom, és onnantól a már mindig tele voltam pár falat után. Muszáj leerőltetned a kaját mert felborul az egész emésztési rendszered, és azt nagyo nehéz helyrehozni!
2013. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!