Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim kiakadtak az ötlettől,...

Szüleim kiakadtak az ötlettől, hogy nyáron egyedül menjek nyaralni. Ez normális ennyi idősen? Mitől féltenek ennyire?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Senkim nincsen jelenleg, szó szerint, se pasi, se barátnők, se haverok, se tesók. Már megszoktam ezt az életet, nem kérek arra tanácsot hogy ez így nem jó.

Mivel nem voltam 7 éve strandon sem az alakom miatt, ezért most mindenképpen be szeretném pótolni ezen a nyáron, mert végre sikerült fogynom. :) Tehát arra gondoltam, hogy balatonra elmegyek 1 hétre egyedül. (Saját pénzből.) Strandolnék, mászkálnék a városban nappal, kitalálnék valami programot minden napra. Nem vagyok bulizós típus, tehát nem tervezem ott se, hogy éjszakai életet éljek. Ezt szüleim is tudják, mégis valamitől betegesen féltenek, úgy beszélnek mintha még meg is akarnák tiltani.


2013. febr. 22. 22:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az normális, hogy féltenek. Az, hogy tiltani akarják, egyáltalán nem.
2013. febr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

Attól féltenek, hgy egyedül mész és nem lesz senki akitől segítséget kérhetsz majd ha baj lesz.

Mondjuk szerintem sem a legbiztonságosabb dolog egyedül menni egy vadidegen helyre...

2013. febr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%
Egyedul ne menjel, csak vanvalami baratnod aki elmenne veled.
2013. febr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Én ennyi idősen Spanyolországba mentem egyedül, saját pénzen....

Hajrá, érezd jól magad!

Persze hogy féltenek, ha ez az első eset, akkor azért mert szokatlan nekik. Majd nyárig megszokják a gondolatot. Megtiltani úgysem tudják.

2013. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Felnőtt vagy, nem értem, mi bajuk.

Én Amerikában voltam most egyedül nyáron, három hétig, és semmi bajom nem lett. Nagyon jó volt.

2013. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

három évvel ezelőtt (18 évesen) nem nyaralni mentem, hanem elköltöztem az ország másik végébe, tök ismeretlen városba, ismeretlen emberek közé, nem tudtak mit tenni. Életem legszebb éveinek közepén járok éppen.

Hajrá, érezd jól magad, de azért vigyázz magadra :)

2013. febr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Hajrá, érezd jól magad!


A szülők már csak ilyenek. Aggódnak, féltenek, mert szeretnek.


Ha pl.: egy szál magadban, hátizsákkal a hátadon akarnád körbejárni Ázsiát, akkor nekik "adnék igazat".


De egy balatoni kirándulás nem tartogat több veszélyt, mint amennyi egy átlag magyar városban érhet. Főleg úgy nem, hogy nem akarsz magadból teljesen kifordulni.


Ha mégis bulizni támadna kedved, azt azért tényleg óvatosan! Sehol nem tanácsos egyedül "elindulni az éjszakába".

2013. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megértelek, én is egyedül vagyok, és sokszor gondolok rá,hogy elmegyek egyedül nyaralni... de én még sosem tettem meg,mindig megvártam, hogy legyen társaságom.

Minden tiszteletem a tiéd, menj, érezd jól magad! A Balaton a legjobb hely, nemis veszélyes, persze éjjelne mászkálj a részeg bulisokközt. Menj nyugisabb, kultúrabb helyre, és élvezd a vizet és a napot!


Jó nyaralást!

2013. febr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Én is voltam egyedül nyaralni na az akkora élmény volt hogy soha nem fogom elfelejteni .Élveztem minden percét.Nem mindennap strandoltam hanem elmentem pl Keszthelyre ott sétáltam a városba és este vissza a szállásra (Csopak) másnap Füredet néztem meg sőt még Veszprémet is meglátogattam aztán megint srtandolás szóval azt csináltam amit akartam nagyon jó volt!!!!Neked is ajánlom próbáld ki milyen mindenkitől távol és nem függeni senkitől! hajrá csak bátran !
2013. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül vagyok. Párom van, de semmire nem lehet rávenni, barátaim nincsenek, vagy akik vannak, azoknak nincs pénzük, semmire nem lehet őket rávenni.

Relative elég délen lakom, már 2 éve azon jár az agyam, hogy el kéne menni 2-3 napra Belgrádba, mert viszonylag közel van és még sosem jártam ott, szívesen körbenéznék. Ám még sosem jutottam odáig, hogy neki induljak.


Amúgy maga az egyedüllét nem zavarna, voltam már így párhelyen és mindig túléltem. Az én szüleim szerencsére támogattak úgy is, hogy amúgy országhatáron kívülre mentem. 21 éves vagy, nem kell már engedélyt kérned, majd megbékélnek.

2013. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!