Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Könyörgöm, mi lenne a megoldás...

Könyörgöm, mi lenne a megoldás? Már tényleg nem bírok a saját lányommal? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Lányom 14 éves minden hétvegén a hajogyárira jár, nem bírom már idegileg ezt, hogy szombatonként 20 centis magassarkúban, meg kivakolva indul el és vasárnap délbe jön haza. be sem szabadna, hogy engedjék csak ismer valami Béresy Ferencet ő ott a dj.Próbáltam szépen kérni, csúnyán de nem birni vele, a multkor is neki lökött a falnak.mit tegyek ? 56\N
2012. dec. 20. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Mivel még kiskorú, és az anyja vagy, így jogod van megmondani, hogy elmehet-e vagy nem. Egyszerűen ne engedd el!!!

Ha a falnak lök, adj neki egy pofont, és mondjad neki, hogy annak kíséretében mehet vissza a szobájába.

Ha nagyon nehéz eset, esetleg megmondhatod neki egy higgadt hangvételű beszélgetésben, hogy nem bírod ezt, és ha nem változtat, el kell gondolkodnod a nevelőintézeten.

Egyik ismerősöm lánya is hasonlóan viselkedik, csak ő már napokra elszökött. Őt mondjuk ezzel egy időre be tudta ijeszteni, most kb egy hónapja visszább vett a lánya, mondjuk ehhez meg kellett mutatni néhány papírt, ami bizonyítja, hogy elindította az ügyet ténylegesen.

Mondjuk jó lenne tudni, miért lázad ennyire? Van valami gondja, vagy egyszerűen ilyen "kamasz"-e?

2012. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Hát ez elég szomorú ha eddig fajult már a helyzet.


kb 10 éves kor felett már nem lehet nevelni. Ezzel már csúnyán elkéstél.

De tehetsz egy két dolgot. Tiltással semmi de semmit nem érsz el. Viszont határold be a gyerekedet. Mond meg neki ha nem képes betartani a szabájaidat akkor még feszesebb szabályokat hozol. Pl ha nem tud haza érni 2-re akkor elkíséred és érte mész. Ez egy óriási rossz dolog neki, mert hát anyával megjelenni valahol elég gáz. De én ebböl nem engednék. Kísérem mindenhova míg jobb belátásra nem tér. Ezzel nem tiltasz, csak felügyeled.

2012. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

most már nehéz ügy. Zsebpénzmegvonás, a tulajnak meg mondd meg, hogy feljelented, hogy kiskorút beengednek. A gyerek a te felelősséged, ha meg meglökne, lekevernék neki egyet.

Mivel kiskorú, lehet, megtenném, hogy rendőrökkel hozatnám haza.

2012. dec. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy félsz tőle. Érzi, tudja, kezében a gyeplő. Vedd el tőle!

Meglökött? Nem kell megijedned, vágd nyakon! Én nem vagyok a verés híve, sőt! De bizony az én kezem tuti eljárna ilyen esetben!

Te vagy a szülő, Te vagy a FŐNÖK. Szerintem már elkéstél, hisz ezt meg meri engedni magának, mert Te túl sokat engedtél neki, de talán van még esélyed visszaszerezni a tekintélyedet. Iparkodj.

Ha más nem, akkor amit valaki írt, meg lehet fenyegetni nevelőintézettel.

2012. dec. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez gáz... egykorú vagyok a lányoddal , én anyukámért mindent megtennék. Szerintem zárd be a házba, vagy valami ilyen. Vagy fenyegesd meg, hogy elviteted a nevelő intézetbe. Vagy pszichológus.

Tudom hogy elég durván hangzik, de jobb ennél amit veled művel. [bocsi hogy tegezek]

Szóval gondolom pénzt is visz magával, ne adj neki.

Nem hiszem hogy ingyen lenne akár a belépő,vagy a pia ott. Még azt is megteheted, hogy a rendőroknek szólsz,hogy kiskorúakat is beengednek.

2012. dec. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Én 15 éves vagyok (lány) , soha nem mennék ilyen helyre..

Bocsánat, hogy ezt mondom,de eleve nem kellett volna elengedted oda.. Második pedig: nem kell neki akkor megengedni a 20 cm-es magassarkút és az erős sminket.

Mi az, hogy egy 14 éves lány az anyját neki löki a falnak?? Mit képzel az ilyen magról?? Egy ujjal nem tudnék anyához nyúlni. Még ha valamivel felidegesít,mert nem enged meg valamit vagy nem egyezik a véleményünk, de hogy bármit tennék vele? Az ki van zárva!

Egyrészt el kell vele beszélgetni, ha nem ért a szép szóból is kénytelen meghallgatni,hogy te igenis az anyja vagy és nem bánthat veled úgy,mint a kutyájával. Illetve megvonni tőle bizonyos dolgokat. 1.Nincs több kimenő, csak iskola és ahova muszáj. 2.Erős smink nincs 3. Olyan öltözködés amivel dűlőre tudtok jutni (nyilván nem jó megoldás, ha úgy kéne öltöznie ahogy te mondod , de be kell tartani az olyan kéréseidet, mint ne vegyen fel 20 cm-es magassarkút és ízléstelen ruhadarabokat) 3. Otthoni szobafogság: kevesebb gépezés, Tv-zés 4. Például a telefon megvonása is..

És még egyéb büntetések. Talán "soknak" tűnhet így egyszerre , de amiből tanul azt meg kell tenni. És ha javul a helyzet látod a változást, csak akkor engedni ezekből, de szép lassan.

A rendőröknek pedig tényleg jó ötlet szólni. Mi az már, hogy egy ilyen helyre beengednek egy 14 éves kislányt?? -.-


Én is elnézést kérek a tegezésért, de így valamennyire könnyebben le tudtam írni a dolgokat.

15 vagyok szóval nincs jogom osztani az észt, de félreértés ne essék ez csak az én személyes véleményem..

2012. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Igen, tényleg elkéstél.

Az a baj:

1. igénye van az ilyen helyekre.

2. Nem tart téged semmire.

Ezt most már elég nehéz lehet megváltoztatni.

Én is azt tenném, hogy elvinném, és érte mennék. Én egyébként is azt tenném, hiszen amilyen a közbiztonság ma már. Értem néha-néha eljött a mostohaapám a diszkóba, én örültem neki. De ritkán. Én mennék, mert inkább felkelek, de ne legyen baja.

Az apja hol van? Esetleg össze kéne fogni.

2012. dec. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
Ez a te hibád,mégis hogy engeded a gyerekedet el bulizni,pláne oda??? Szerintem ez a kérdés kamu ha nem az akkor eléggé leszerepeltél,mint szülő,lehet nem kellett volna 40 év fölött szülni,és akkor talán nem lennél nagymamakorban,amikor a gyereknek anyára lenne szüksége,tiszta olyan,mintha futtatnád a lányod
2012. dec. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8%
Kamuszagú a kérdés. Ha igaz, akkor fáradj el a családsegítőbe és kérj a magad részére pszichológust! Nagyon komoly gond van VELED!!!! (a szülő-gyerek kapcsolattal is.)
2012. dec. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra, ne engedd hogy ő legyen az úr!
2013. jan. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!