Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek az normális, ha a...

Hahó6 kérdése:

Szerintetek az normális, ha a 14 éves gyerekem tiltakozik a 21:00,21:30-as lefekvéstől hét közben, illetve a hétvégi 22:00-tól? Hétvégén maradhat fent addig, amíg saját maga el nem megy aludni?

Figyelt kérdés

#alvás #14 évesek alvás
2012. nov. 24. 11:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
14 éves,azért már nem óvodás.Őt már nem kell lefektetni,ha álmos úgyis alszik.Nekem decemberben lesz 14 éves a lányom,nem mondom meg neki,hogy mikor feküdjön le.
2012. nov. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%

én is 14 vagyok akkor fekszek mikor akarok.. és akkor hogy egy kicsit sokkoljalak:

reggel 5.00-kor kelek mert át kell mennem etetni..

este olyan 11-éjfél körül fekszem le.. ha nincs kedvem bemenni suliba nem megyek.. anya igazolja

(majdnem) minden szombaton bálban vagyok

a pénteki napomon (alvással együtt) maximum 11órát töltök itthon.. szombaton 5kor megetetek 7.15re végzek elmegyek lovagolni /fogatozni ha haza értem netezek kb. 1 órát utána reggeliebédelek majd alszok egééész délután... este 6körül meg neki állok készülődni az estére..Ja és mielőtt leírnátok hogy kíváncsiak vagytok hogy milyen sz/r a tanulmányi eredményem leírom: 4,5-4,6 minimális tanulással.. és ez az eddigi legroszabb átlagom..

14l 8.o

2012. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%
bálban? :DDDDDDDD
2012. nov. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%
tudood ilyen izé.. mulatós zene sok részeg gyökér akiken szakadsz a röhögéstől, egész éjszakás tánc stb.. :DD
2012. nov. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 14 évesen saját szobám volt, ahol is akkor aludtam el, amikor álmos voltam. Nem volt időhöz kötve az elalvás.

Ha valahová elmentem, akkor nyilván időre otthon kellett lenni, de az elalvásba én sem szólnék bele a 14 éves gyerekemnél. Már nem kicsi gyerek.

14 évesen azért legkésőbb 10-kor hét közben már aludtam, de hétvégén volt, hogy éjfélig, 1-ig is fent voltam. Imádtam olvasni és volt, hogy addig olvastam valamit, mert nem voltam álmos.

2012. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
én nem mondom meg a 13 éves lányomnak hogy mikor feküdjön le.Ha álmos úgyis lefekszik.Tudja hogy reggel korán kell kelnie ezért nem akar sokáig fenn lenni.Más lenne ha tudnám hogy éjfélig gépezik azért rászólnék.
2012. nov. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 éves koromig 8-kor kellett, 6-10 éves koromig 9-kor. És az osztálytársaim mindig kinevettek hogy nem láttam a filmet ami fél 11-kor volt. Meg hogy nem láttam hajnali kettőkor a Horrorra akadva 3-at 9 évesen. Meg hogy nincs tv a szobámban.

aztán 11 éves koromtól 13 éves koromig fél 10-kor kellett lefeküdnöm, most 15 éves vagyok és már van tv a szobámban 1 éve, nem ellenőrzik mikor fekszem le.

15/f

2012. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
29%

Hát ne haragudj de a hugom 12 éves aztán 11 kor kezdödik a müsor amit megnéz. Azt végig nézi alszik. Van mikor be alszik rajta azt zavar a tv én megyek át kikapcsolni.

Külön szobája van mindenkien de nekem se se a hugomnak nem kelet idöre le feküdni. Csodálkozom most.. kicsit fura kérdés. Én mondjuk 16 éves vagyok (van egy kislányom) úgy ki tud fárasztani hogy van mikor 7 napból 6 napot már 8 kor alszom. Szerintem ő már eltudja dönteni.

2012. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már el tudja dönteni ennyi idősen, hogy mikor akar lefeküdni, és mennyi alvás szükséges neki, hogy ne legyen fáradt. Nekem például tudom, hogy kell egy 7-8 óra, hogy maximálisan ott legyek a következő nap, ne pedig csak álmos fejjel kóvályogjak. Tehát 11 körül szoktam hétköznap elaludni. Már előbb lefekszem, mert kell minimum fél óra, hogy el tudjak aludni, még a legfárasztóbb napomon is. Hétvégén pedig addig maradok fenn, amíg akarok, de éjfél után sose szoktam már fenn lenni. Magamtól hétvégenként kb. 9-kor kelek. Bár ma majdnem 11 is volt, mert fárasztó hetem volt, minden nap majdnem éjfélig tanultam. (este 7 körül értem haza, edzés volt, meg próba egy előadásra a suliban)

Ha így szabályozod, csak azt éred el, hogy lázadni fog. El tudja dönteni magától is az alvásigényét, nem kell minden mozdulatát felügyelni.

2012. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem hétköznap igenis ne feküdjön le később fél 10nél,mert rohadt fáradt lesz az iskolában.Hétvégén szerintem akkor feküdjön le ha fáradt.
2012. nov. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!