Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 éves vagyok és van egy...

17 éves vagyok és van egy problémám?

Figyelt kérdés

Nemsokára érettségizni fogok. El kéne döntenem, hogy akarok-e továbbtanulni, és ha igen akkor hol, ha nem akkor meg mit akarok dolgozni. De az a baj, hogy semmiféle karrier iránti ambícióm nincs. Nem a munkával van bajom, tudom hogy dolgozni kell, és akarok is, csak nem tudom, hogy mit.

Anya akarok lenni. Feleség. Háziasszony. De ahhoz hogy a barátommal majd nemsokára gyereket tudjunk vállalni, mindkettőnknek dolgozni kéne (főleg hogy nem is kapnék gyest ha nincs legalább fél év munkaviszonyom..)

Mit dolgozzak, ha semmiféle szakma iránt nem érdeklődöm különösebben, mert anya szeretnék lenni?

(Ha ez számít valamit, a suliban az átlagom 3,7 körül van, 3 nyelvet tanulok és van egy ecdl vizsgám.)


17/L



2013. máj. 13. 16:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%
3,7-es átlggal nehezen fogsz tudni tovább tanulni. Mondanám, hogy ha ennyire vágysz gyerekre, de előtte dolgozni akarsz, akkor keress valami olyan szakmát, ami kicsikkel foglalkozik (védőnő, óvónő, gondozónő stb.), de ehhez kicsit jobban kellene tanulni. Amúgy GYES-t és családi pótlékot kapsz munkaviszony nélkül is (ez durván 30 egy hónapban) csak GYED-et nem kapsz.
2013. máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%

Óvónő!

Ha anya szeretnél lenni, gondolom szereted a gyerekeket :)

Nem kell túl sokat tanulni a fősulin, vizsgaidőszakban is csak " népdalokat énekelgetnek". Viszont van tesi-, beszédalkalmassági és vmenyire kell tudni énekelni.

2013. máj. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nem nagyon akarok továbbtanulni az az igazság.. Csak mostanában mindenhonnan azt hallom, hogy ha nem megyek egyetemre/főiskolára, az utcán fogok éhenhalni... Illetve egy egyetem/főiskola az legalább 5 év.. Én 21 évesen már szülni szeretnék, és a gyerek mellett nem tudnék egyetemre is járni.
2013. máj. 13. 16:22
 4/32 anonim ***** válasza:
96%

a gyes alanyi jogon jár, ahhoz nem kell dolgozni, a tgyáshoz és a gyedhez kell, ráadásul nem is fél évet, ahogy írod, hanem az elmúlt 2 évben kell meglennie a 365 nap munkaviszonynak

a gyes és a családi pótlék pedig édes kevés, tehát igazad van, tényleg dolgoznod kellene előtte, hogy több pénzt kapj

amennyiben nincs semmi elképzelésed, mehetnél 1 vagy 2 éves okj képzésre is, addig kitalálod, hogy mit szeretnél kezdeni az életeddel

2013. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy nem szeretnél dolgozni. Gyermekeid apjának egymaga legalább 400 ezret meg kell keresnie, ha te nem dolgozol, mert főállású anya akarsz lenni. Ahhoz keményen 3 gyereket kell szülj.

Ha szeretnél gyedet kapni, akkor legalább 1 évet kell dolgozz a szülést megelőző 2 évben. De ha a gyerek 2 éves koráig szeretnél gyedet kapni, akkor 562 napot kell dolgozz. Ez a bruttó átlagbéred 70%-a.

Gyes akkor is járna, ha most szülnél, ez havi 25 ezer.

Milyen szinten állsz a 3 nyelvvel?

Az nem rossz, hogy legyél védőnő vagy óvónő, de ahhoz főiskolára kell felvételizz, 3,7-es átlaggal nehéz bekerülni.

Mi lenne, ha egy OKJ-s csecsemő- és kisgyermekgondozó tanfolyamra mennél érettségi után?

Nem sok fizetés, de kisgyerekekkel leszel körbevéve, csak sajna nehéz elhelyezkedni vele. Ott van még a dajka tanfolyam is.

2013. máj. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj valami szakmát az csak egy év. De gyerekvállaláskor az akarom még nagyon kevésnek kellene lennie.
2013. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szeretnél tanulni, akkor menj el dolgozni egy gyárba szalagra vagy hipermarketbe árufeltöltőnek, pénztárosnak, dolgozz legalább másfél évet és utána már szülhetsz is. Fogsz kapni kb. 50-70 ezret gyedre egy hónapban.

Az a baj, hogy csak érettségivel nem nagyon tudsz elmenni máshova dolgozni, csak ha van ismertséged jobb helyeken.

2013. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy kijavítottál :) Úgy látszik én rosszul tudtam, anyukám így mondta nekem...

Ha sikerülne németből c1-es nyelvvizsgát tennem, angolból pedig egy emelt szintű érettségit, akkor ez lehetséges lenne, hogy elmenjek bármilyen egyéb tanulás nélkül valahova dolgozni, ahol normális fizetést kapnék? Vagy így esélytelen hogy bárhova is felvegyenek, ha csak egy érettségim és nyelvvizsgáim vannak? (Ha minden jól megy, németből lesz egy felsőfokú nyelvvizsgám, angolból legalább egy középfokú, és japánból egy N4-es (alapfokú) nyelvvizsgám.)

2013. máj. 13. 16:29
 9/32 anonim ***** válasza:
51%
Önmagában kevés sima érettségivel oda vesznek fel dolgozni ahova 8. általánossal.
2013. máj. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Nem lenne baj, ha dolgoznom kéne, csak nem tudom, hogy mit dolgozzak, amihez nem kell különösebb képesítés, és normális fizetést kapok érte.

Akarok dolgozni, mert ha nem dolgoznék, és csak a jövendőbeli férjem pénzéből élnénk, rosszul érezném magam, hogy én nem teszek semmit a megélhetésünkért.

2013. máj. 13. 16:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!