Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az a problémám hogy 1 éves...

Az a problémám hogy 1 éves kisfiam olyan hisztis hogy ha nem úgy van ahogy ő szeretne valamit képes beleverni a fejét a falba, torkaszakadtából ordít ha nem veszem ki pl. a járókából. Szerintetek ez normális? Mit csináljak ilyenkor vele?

Figyelt kérdés

2012. máj. 4. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

dac korszak

:)

járókába meg akkor tedd ha nagyon fontos mert kitárult előtte a világ felfedezni akarja nem pedig karámba zárva:):)

az enyém onnan is le tud már lécelni már nem ügy neki:D

2012. máj. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

igen, teljesen normális. A járókában én is ordítanék.

És ha ezekkel a cirkuszokkal célt ér, egyre edzettebb lesz, és hosszasabban fog bömbölni, mert biztos benne, hogy eléri majd amit akar.

Azért ha csak lehet, előzd meg a nagyjeleneteket. Pl. vedd ki a járókából ha csak lehet.

Próbáld meg elérni, hogy állandó napirendje legyen, akkor tudni fogod, mik azok az időszakok, mikor nyűgösebb a nap folyamán, és úgy tudod szervezni a dolgokat, hogy ne ilyenkor kelljen mondjuk főznöd, amihez muszáj (?) a járókába rekeszteni a gyereket, hanem játszhass vele, vagy babusgathasd.

Ha az enyémek már ilyen vigasztalhatatlanul bömböltek, ölbe vettem (a lányokat. A fiamat nem lehetett, őt a padlón kellett hagyni, míg kicsit megnyugszik.)és türelmesen csitítgattam őket, egyszer-kétszer elmondva, miért nem lehet azt a dolgot csinálni, amit akarnak, aztán ha már képesek voltak bármire is figyelni, megpróbáltam valami más irányba terelni őket.

Persze a legjobb, ha ezt még a sírás előtt sikerül megtenni, és a konyhakésre pályázó gyereket el tudod téríteni egy fazékkal meg főzőkanállal. Istenien zörög, pláne, ha néhány fakockát is teszel bele.

2012. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kései Sirató ***** válasza:
Ez normális. Vedd ki a járókából! Ha mindenképpen be kell tenned egy kis időre járókába, adj neki valami izgi játékot, és lehetőleg minden nap valami újat. Nem kell ehhez feltétlenül sok játék, lehet egy üres műanyag flakon, vagy bármi, ami neki érdekes.
2012. máj. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
ez tuti nem normális!!szólj rá hangosan és azért se teljesísd a kérését
2012. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én fiam ennyi idősen simán kimászott, nem ordított :)
2012. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A járókát csak példaképpen említettem, teljesen mindegy hogy hol van az ölembe is ezt csinálja vagy ha leteszem a földre, ha nem az van amit ő szeretne vagy valami rosszat csinál és nem engedem akkor is ugyanezt csinálja. Már teljesen tanácstalan vagyok.
2012. máj. 5. 22:30
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Vedd ki a járókából, és vágd bele egy kád hidegvízbe, aztán nyomd le, de csak annyira, hogy csak és kizárólag akkor kapjon levegőt, ha nyugton marad.


Akkor megtanul lenyugodni!



Kis szarosok, ha nekem ilyen gyerekem lesz megnyúzom az erkélyen a déli harangszó mellett!

2012. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ez kicsit durvának hangzik!nekem 18 hó-s a lányom és csak néha csinálja ezt..rászoktam szólni hangosan vagy beteszem az ágyába és ott hagyom míg le nem nyugszik!!
2012. máj. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TeniTimi válasza:

Szeparációs szorongása van a picidnek.

Ahogy nől, megszületik benn a felismerés, hogy Anya és Ő nem egy személy, hanem 2 ember és ettől megijed (fél attól, hogy elhagyják). Ez a korszak mindenkinél eljön, kinél előbb kinél később, 8 hónapos kor körül kezdődik kb 2 éves korig bezárólag.

Megoldás az lehet, hogy a nyugodtan kezeljük a helyzetet. Elmagyarázzuk neki, hogy anya pl. most elmegy mosogatni, de vissza fog jönni. Fontos az is, hogy a kicsinek nincs időérzékük,ezért valami viszonyítás kell nekik, pl. lefekvés előtt hazaérek még stb.

Szóval az a legjobb ha így magyarázod el neki: pl. Anya most elmegy, te itt maradsz a mamával és alvás után már itt is leszek.

Iett egy jó cikk olvasd el.

[link]

2012. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én ugyanezt csináltam amikor ebben a korban voltam, a földhöz vertem magam meg minden ilyesmi, és az orvos javasolta anyukámnak a hideg zuhanyt. Ez nem rossz, és hatásos volt. Mivel a gyerek kárt is tehet magában. Ez lehet hogy durvának tűnik, de nem én vagyok az első akinél bevált. Azt gondolom többre mész vele mint ha elkényezteted, akkor sose fogja ezt kinőni, mert tudja hogy jó dolog jár érte. És a hideg zuhanyt se kell haragosan és erőszakosan csinálni. Utána is megölelgetheted, majd a víz lecsillapítja. Ha úgy gondolod tegyél egy próbát. :)
2012. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!