Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves múlt, több problémám...

3 éves múlt, több problémám van. Nem tudom mit tehetnék? (hosszú)

Figyelt kérdés

Kisfiam novemberben múlt hároméves, az alábbi nehézségeink vannak:

1. Bekakil a gatyába: Tavaly márciusban került le róla a pelenka, nem erőltettük, a saját tempójában haladt. Első wc-s élménye kakilás volt, utána csak a pisi ment oda. Bilit sose használt, azt mondta szorítja, így wc szűkítője van. A pisi is sokáig becsurgott, sőt a mai napig előfordul hogy belefeledkezik a játékba, és már késő elindulni, a szoba közepére pisil. A kaka nap mint nap a kisgatyába megy. Ha észre veszem mire készül, és elég gyors vagyok, ráültetem a wc-re és sikerül neki oda kakilni. Nagyon ritkán ő szól hogy kakálni kell, menjünk wc-re ez kb havonta egyszer van.

Kb fél órája bekakált, egy kicsit, kapott tiszta gatyát, megígérte, mint mindig hogy leközelebb szól, erre kb. 10 perc múlva újra.


2. Velünk alszik: Kisebb korában kialakult, hogy mellé feküdtem, úgy aludt el, ha éjjel ébredt átjött közénk. (14 hósan került gyerekheverőre)

Amikor a huga megszületett (ő másfél éves most) a kicsi este sokat sírt, így nálunk aludt el a fiam, majd a helyére vittük. Egy gyerekszobánk van, de ez májustól változik, elköltözünk. Ott külön szobája lesz, megkapja a kinyitható kanapét, arra gondoltam, ott majd mellé fekszek, hogy már ne ő aludjon a mi ágyunka el, hanem megvárom míg elalszik és ha éjjel átjön visszakísérem, ha kell mellette maradok. Ez vajon így jó legy?


3. Cumizik: Régen csak alváshoz használta. Egy ideje viszont (talán ősz óta, mióta ovis) egész nap lóg a szájába, ha nem adom oda, akkor az egész ökle van a szájában.

(a huga is cumizik, kb ősz óta szintén, ő egyévesen kezdte el, ahogy a rágó fogai kezdtek kibújni, de ő csak alváshoz használja)


4. Kapar egy régi sebet a homlokán: ez több mint egy éve, lassan másfél éve van. Mielőtt a huga megszületett, úgy aludt el, hogy birizgálta az én szemöldököm. Amikor a huga kicsi volt, megesett, hogy az ő altatása közben mennem kellett a kicsihez. Akkoriban megcsípte egy szúnyog a homlokát, amit elkapart, és akkor mikor nem voltam mellette azt kapargatta. Ez mára egy berögzült rossz szokás lett, nagyon ronda, orvos se tud vele mit kezdeni, ha leragasztom leszedi, vagy alányúl a ragasztásnak. Nap mint nap véresre kaparja. Kb. 5 mm átmérőjű.


Minden problémát próbáltunk már sokféleképpen kezelni, nem össze-vissza, hosszabb ideig egy féleképpen, de nem jutottunk egyről a kettőre. Volt már dícséret, szidás, jutalmazás, megvonás.

Nem tudom mitévő legyek. Tudtok segíteni?


Köszi!


2012. febr. 15. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szóval. 1; Kaka a gatyiba, mivel van kis tesó, teljesen normális és az is,hogy néha bepisil. Öltöztesd át, mintha semmi nem történt volna, viszont ha szól és WC-ik dicsérd meg.

2; Veletek alszik? Nem baj. Ha külön szobája lesz, fontos, hogy a kis tesó is külön szobában legyen és ő sem aludhasson veletek. Az altatást, ahogyan tervezed az jó lesz.

3; Cumizik. Jár a kis tesónak, jár neki is. Ez egy biztos pont az életében egyelőre ne vedd el tőle.

4; Kapar egy régi sebet. Ezt csak kitartással lehetne megváltoztatni. Ha csak alvás előtt csinálja, hozzátartozik az alvási rituáléhoz. Ezt be kellene helyettesíteni. Cirógatni a kezét amíg el nem alszik. Ha napközben látod menj oda, mond, hogy ne és mondd, hogy inkább megcirógatod neki.

Gyermeked élete fenekestül felfordult. Egykéből testvér lett, óvodába került. Ezek nagyon nagy változások egy ilyen kis emberkének. Keresi a helyét a családban a biztonságot. Meg kellett tapasztalnia, hogy anyán bizony osztozni kell és ha a tesónak kell, akkor neki le kell róla mondania. Már nem csak övé anya, hanem ha a tesó sír, ő már csak másodlagos. Ez normális, de vannak gyerekek akik nehezebben dolgozzák fel a kistesó születését. Kevesen tudják,de a féltékenység, ritkán jelentkezik a tesó megszületésekor. A gondok akkor szoktak jelentkezni, amikor a baba aktívvá válik nappal is és sokkal több figyelmet igényel. Szerintem ha bizonytalan vagy, keress meg egy pszichológust, segít megerősíteni abban, hogy nincs baj a gyerkőccel és veled sem.

2012. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek az első válaszolóval, nagyon jól megírta a lényeget, csak ismételni tudnám

biztos vagyok benne, hogy nincs semmi baj a kisfiúval, csak megzavarta ez a sok változás

a sebvakargatást próbáld meg vhogy megelőzni, a többi meg fog oldódni magától hidd el!

2012. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaj, nálunk is ez van, kistesó 20 hónappal fiatalabb és a 3,5 éves gyerekem még mindig nem szobatiszta. Pszichológushoz hordjuk, szerinte a kistesó az oka mindennek annak ellenére, hogy a naggyal 10* annyit foglalkozunk. Utánozza a kistesót. Olyan, mintha két másfél évesem lenne...
2012. febr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Első Válaszoló! Köszönöm hogy felnyitottad a szemem, tény és való, hogy bármit csinál ami nem az ő korához való, szokta mondani, hogy Husitól (így hívja a hugát) tanultam, meg hogy ő is úgy akarja ahogy Husi. Pl. tegnap a kicsi kiborította az etetőszék tálcájára a kaját erre a fiam is az asztalra.

Meg még arra gondoltam, hogy a kicsit eddig még nem nagyon kellett rendszabályozni, büntetni, ő még nem követ el akkora csínyeket mint a nagy, és lehet, hogy a nagy azért is másolja a hugát, hogy ugyanúgy bánjuk vele. Íyg megbeszéltük a férjemmel, hogy mivel a kicsi se olyan kicsi már, ezért mostantól ugyanazok a büntetések, dícséretek lesznek velük szemben.

Az ovódában említettem a pisi-kaki dolgok, ott azt mondta az ovónő, hogy mindig szól, sosincs baleset. És ő is testvérféltékenységet mondott az itthoni dolgokra.


Köszi mégegyszer!

2012. febr. 16. 17:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy valamennyit segítettem. Ami még eszembe jutott, hogy amikor valami olyat csinál amit ő már tud és még a húgi nem, akkor dicsérd meg. Viszont ne csak neki mond, hogy ügyes, hanem mondd el a húginak, hogy látja milyen ügyes nagy testvére van. Hogyha majd ő is ilyen nagy lesz, ő is tudni fogja. Ha meg nem akkor lehet, hogy a bátyó majd megtanítja. Így érzi a kor különbséget, de nem a negatív oldaláról.
2012. febr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pszichológiában ezt úgy hívják: regresszió, amikor egy gyerek egy korábbi fejlődési szintre "lép vissza", tipikusan akkor, ha kistestvér érkezik. Teljesen normális dolog. :)
2012. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!