Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nálatok is ilyen a tesi?

Nálatok is ilyen a tesi?

Figyelt kérdés
nem mondom hogy sovány vagyok de eddig imádtam mindenféle sportot akármit focit kézilabdátkosárlabdát mondhatni eddig imádtama kosárlabdát alig vártam hogy mehessek edzeni heti5 ször sportoltam de most a tesitanárunknak be kattant az agya egész órán futunk le írom miből áll egy tesi óra bemelegítés: futunk nyújtunk 25-30-35 perc Futási gyakorlat oda vissza futás órai levezetés futás 500métert ha egyszer is meg álsz akkor következő orán fust 500 métert 5 perc pihenő megint 500 méter 5 perc pihenő normális ez?

2013. máj. 16. 17:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
a lénye hogy a tesi illetve a tesitanárelvette a ekdvem a sporttól mindig nem ilyen szavakkal azt táplálja belénk högy kövérek vagyunk holott vna rajtam felesleg de általánosságba jobbna futok a soványaktól
2013. máj. 16. 17:21
 2/11 anonim ***** válasza:
biztos készültök a felmérésekre..
2013. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Mi egész álló évben röplabdáztunk. (Illetve pár hétig talajtornáztunk is...). De a tanárt mindenki utálja, és ő ezt tudja, tehát rátesz még párlapáttal... Mindig azt csináljuk, amihez nincs kedvünk.
2013. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
összes felmérés kész
2013. máj. 16. 17:41
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
A nyelvtanóra miből áll?:)
2013. máj. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
német betűs a billentyűzetem
2013. máj. 16. 17:45
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

az tény, hogy elég érdekesre sikeredett ez a kérdés, máskor olvasd át és javítsd, mert egyes helyeken értelmezhetetelen egy kicsit. off vége

nekem anno a tesi órától, a felsős tesi tanárom vette el a kedvemet. soha nem csináltunk, szinte semmit tesin. csak röplabda, kosár, esetleg kézilabda ment 4 éven át, néha-néha erősítés (1 évben 2x-3x). én ettől már falnak mentem, mert 5-be még oké volt, mert akkor még csak tanultuk a szabályokat, csak probálgattuk ezeket a dolgokat. én verseny sportolam (vívás) és azt mondtam, hogy nem vagyok hajlandó tesizni, mert csak lefáradok és inkább edzésen hozzom a formámat, mint a gagyi sulis tesi órán, a magukat szuper sportolónak tartó oszt. társaim között.

most már közép sulis vagyok, és itt mernék nem átöltözni... mi is rengeteget futunk, erősítünk. én nem tudok futni, baj van a légzés technikámmal, meg az álló képességgemmel, amire a tanár már felhívta a figyelmemet párszor, szóval utálok futni. megértelek, egyet tudok javasolni szerezz igazolást.

2013. máj. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Jajj, nálunk is ugyanilyen volt a tanárnő, állandóan futnunk kellett (+rengeteg fekvőtámasz, függeszkedés stb.). Szeretek sportolni, de kicsit elvette a kedvemet a sporttól a borzalmas tesióráival. Nem tartom normálisnak, szerintem az lenne a tesi célja, hogy megszerettesse a gyerekekkel a sportolást, nem az, hogy elvegye tőle a kedvüket...18/l
2013. máj. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

A futás szerintem nem elegendő. Pláne, hogy a legtöbb ember nem is tudja, hogy fusson úgy, hogy a végére ne fulladjon le teljesen. Annak is, mint minden más sportnak, megvan a technikája, de a tesiórának tényleg nem csak erről kellene szólnia.


Mi is sokat futottunk, leginkább büntetőeszközként volt használatos a "na jó, akkor még öt kör", de sokkal nagyobb hangsúlyt fektetett a tanárnőnk a gimnasztikára, ami tényleg átmozgatta mindenünket. Persze, mindig nehéz volt rávenni magunkat arra, hogy egyáltalán átöltözzünk, de utána egészen felfrissültünk.


Ezen kívül sok más dologba is belekóstoltunk. Sokat kosaraztunk, röpiztünk, voltunk gyűrűn, floorballoztunk, szekrényt is ugrottunk, és néha kész akadálypályát kellett legyűrnünk, ami valami háborús filmben látható katonai kiképzéshez volt hasonlítható :)


Én nagyon szerettem, hiányzott is utána a mozgás, szóval azóta is eljárok mozogni.


Egész nyugodtan mondjátok meg, hogy nektek ez nem tetszik. Magyarázzátok el, hogy nem vagytok lusták, csak másra vágytok. Ha ez se megy, akkor pedig passzív ellenállással tessék megfékezni a tanárnő diktatúra kialakítására szolgáló törekvéseit, és egyszerűen ne vegyetek részt az órán. Írogathatja az egyeseket, a tanári kar úgysem engedi, hogy mindenkit megbuktasson...

2013. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A futás valóban nem elegendő, de gondolj bele ezzel végül is felkészít titeket hogy ne legyetek puhányok.

Persze igaz hogy kellene mást is csinálni, de azzal egyet értek hogy nem szabad futás közben megállni, mert akkor semmi értelme annak.

Mert most mivan ha az utcán elkezd téged egy kutya kergetni? Akkor sem állhatsz meg mert elfáradtál, mert szét téphet.

Meg ha elmész dolgozni főleg gyárakba, mert sajnos a sok diplomás is odakerül, egy időre legalább is. ott is van egy normál tempó amit tartani kell, ha megállsz főleg a szalagmunkánál, akkor fegyelmi és ki is rúghatnak.

Szóval részben igaza van a tanárnak hogy így felkészít titeket az életre. Én tesitanárom is ilyen kemény volt, de nála csináltunk mást is. Igaz hogy én kövér voltam, a tanár elfogadta hogy fussak az én tempómba, nem baj ha lassan de ne álljak le. Persze ha rosszul voltam az sem volt rá mentség, akkor lazább futást írt elő nekem, laza normál tempóba. És én ennek örültem mert fogytam is, plusz jobban bírtam a fizikai terhelést a későbbiekben. És mivel én raktárban dolgoztam, utána meg asztalosnál, ott is volt egy normál munka tempó amit tartani kellett. És ennek örültem mert bírtam a tempót, és nem voltam nagyon elszokva a mozgástól sem.

Lépcsőzni sem bírtam akkor egy emeletre mentem fel aztán már lihegtem, most meg akár 4 emeletet is felmegyek egyhuzamba és alig lihegek tőle. Szóval nem véletlen kell a tesin rendesen mozogni.

Odáig megértelek hogy a futáson kívül nincs semmi, mert kell rendes bemelegítés, nyújtások is fontosak, meg egy kisebb játék is ami megmozgat de még is jó kedvetek lesz tőle. De az viszont érthető hogy nem szabad megállni, mert kerülhetsz olyan helyzetbe ahol nem állhatsz meg, aztán ha kergetnek és akkor nem fogod bírni akkor már bajban vagy.

Gondolj arra futásnál hogy kerget egy kutya és ha megállsz akkor darabokra szed. Hidd el ezzel bírni fogod. Engem is így motiváltak.

2013. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!