Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért veszek mindent ennyire...

Miért veszek mindent ennyire magamra? Hogy változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Mindent magamra veszek és mindent személyeskedésnek veszek. Nem fogadom el a kritikákat, mert amikor valaki rávilágít a hibáimra, egyből azt gondolom, szándékosan engem akar vele bántani és amikor valaki ezeket szóvá is teszi, hogy miért nem fogadom el a kritikákat, meg miért vagyok ilyen sértődékeny, egyből úgy veszem, mintha a személyiségemet akarná sértegetni.

Ezekből a dolgokból adódóan gyakran keveredek másokkal veszekedésbe, de ez is olyan, mint egy ördögi kör, ugyanis már a legkisebb sértések miatt is sírok.

Már az is eszembe jutott, azért lehetek ilyen, mert általánosban végig cikiztek, először az osztálytársaim, majd más osztályok is és a fél iskola ellenem fordult a pletykák miatt, amiket terjesztgetett rólam néhány gyerek és emiatt nagyon szar volt ez a 8 év...szerencsére már csak 1 hónap...és arra gondoltam, emiatt veszek mindent magamra, de ez ellen meg nem tudom, hogy mit tegyek, mert hiába változtatnék pl. a külsőmön, attól még mindig emlékezni fogok arra, miket mondtak régen az osztálytársaim meg a többiek, akik szivattak és akármekkora változáson eshetek túl, legbelül még ugyanakkora rakás szarnak érzem magam.

Szóval ennek lehet köze ehhez?

15l


2013. máj. 20. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én is így vagyok ezzel.Én most taposom az utolsó évemet általánosban,s már alig várom,hogy elballagjak...

Én is szörnyen érzékeny vagyok az ilyenekre.Mondjuk engem nem terrorizáltak,bár sokszor bunkóztak velem.És sokszor képtelen voltam visszaszólni,pedig kellett volna...

Hogyha valaki normálisan tapint rá a hibáidra és úgy érzed,csak segíteni szeretne,próbáld meg elfogadni a kritikát és változtass magadon.Persze csak akkor,ha te is érzed legbelül,hogy jogos volt,amit mondott.

A másik eset az,hogy bunkón jelzi neked,ez esetben te is viszonozd a szemétkedését.Mindenki azt kapja,amit ad.

Itt van még egy cikk,ez is segíthet: [link]

Fel a fejjel! :)

2013. máj. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi :) Én is most vagyok 8.-os, hál' Istennek, már alig várom a jövő évet :P

Egyébként erről jut eszembe, volt már rá példa elég sokszor, hogy bunkó stílusban akartak rávezetni a hibáimra, legalább is az én szemszögemből elég bunkónak tűnt, csak amikor én is bunkó stílusban válaszoltam, megint ezzel jött a másik ember, hogy miért vagyok ilyen tapló meg minden...és ilyenkor mindig elbizonytalanodok, mert szerintem ő is bunkó volt velem, de ha ezt megmondom neki is, azzal jön, hogy ááá, dehogy, ő tök normális hangnemben mondta...legalább is az esetek többségében ez szokott lenni. És ilyenkor megint olyan rosszul érzem magam :S

2013. máj. 20. 10:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is várom már,de most elsősorban a nyarat. :D Sok jót remélek az új sulitól,de főleg barátokat,több önbizalmat,tiszteletet,szép élményeket.

Ilyenkor nézz a szemükbe és mondd nekik normális hangnemben,őszintén,hogy márpedig bunkón fejeztétek ki ezt,lehetett volna normálisabban is.Ne támadj rögtön,csak ha már ekkor is bunkóznak.Ha higgadtabban reagálsz a vádjaikra,talán őket is meglepheted és leszállnak rólad.

Ja és amúgy az első válaszoló voltam. :)

2013. máj. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi, megpróbálok higgadt maradni :)
2013. máj. 20. 12:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt , mert valószínűleg alapól kicsit érzékeny természetű lehetsz. A másik meg h eben a korban a legtöbb ember ilyen. Pl. Van egy barátnőm állati jó alakja van. magas (de nem az az égimeszelő) normál alakja van , van melle, szép mindene megvan de mégis fogyni akar meg azt mondja h ő kövér. De egyáltalán nem az. Ebben a korban sajnos gyakoriak az ilyesmik mint pl ami neked is van :)
2013. máj. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

ezzel én is évek óta így vagyok, volt már olyan mélypontom is, amikor már a bordáim is kilátszottak, mert annyit koplaltam, de még úgy is fogyni akartam, mert a hasamat mindig nagynak láttam/látom, de végül letettem róla

2013. máj. 25. 09:55
 7/9 anonim válasza:

Biztos vagyok benne, hogy a volt osztálytársaid miatt van ez, ugyanis ebben a cipőben járok én is. 7 éve ballagtam el a 8-ból, de azóta sem tudtam felfogni, elfogadni, hogy valaha is úgy bántak velem. Önértékelési problémáim vannak, visszahúzodó, magának való típus lettem, aki minden kis apró viccet is magára tud venni, mindez az általános iskolai osztálytársaim miatt van, akik 8 éven át, minden hétköznap mikor suli volt, bántottak engem lelkileg, testileg.


Lehet jó poén a gyerekeknek másokat bántani, de még túl fiatalok ahhoz, hogy rájöjjenek, ezzel maradandó sérülést is okozhatnak valakinek. Például nekem.

Vigyázz magadra!

2023. jún. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
21/L
2023. jún. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Visszahúzódó*
2023. jún. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!