Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van ennyi felelőtlen,...

Miért van ennyi felelőtlen, alkoholista tizenéves?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam a napokban azon, hogy a tizenévesek nagy százaléka egyre fiatalabban jár el szórakozni és egyre többet isznak. A tanulmányaik nem érdeklik őket, lógnak, nem tanulnak és akàr különféle drogokat is hasznàlnak / kipróbàlnak.


Minden hétvégén buli-buli hàtàn és a lopás sem gyakori eset.


A szülők 'hiànya' ennyire kivetül a fiatalok èletère?



2013. máj. 27. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
rohad a társadalom ez a liberalizmus
2013. máj. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Mert a legtöbb szülő már nem tud nevelni,csak eltartja a gyereket
2013. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
#yolo #swag #kepp calm and drink
2013. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

és az miért baj, hogy a lopás nem gyakori?


Egyébként ... én nem ismerem a tizenévesek nagy százalékát... de szerintem akiket leírtál csak egy zajos kisebbség. A többiek normálisak és emiatt nem is feltűnőek.

2013. máj. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szülők hibája, mert:

1) állandóan dolgoznak, nincs idejük a gyerekeikre, s bár megvesznek mindent, ez nem pótolja az időt

2) alig van pénzük, így bánatukban isznak a fiatalok


Ez így röviden.

2013. máj. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
szülő hibája helyett inkább azt írnám hogy a társadalom hibája.
2013. máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem te nem vagy tisztaban azzal, hogy mit jelent alkoholistanak lenni.

Attol, hogy minden heten elmennek bulizni, es isznak, meg nem lesznek azok.

Manapsag tobb a szorakozohely, a diakok is tulterheltek igy bulizassal vezetik le a feszultseget a het vegen. Amihez jokora mennyisegu alkohol is tarsul.

Regebben is ez volt, csak akkor azert nem csinaltak ennyire feltunoen. Na meg azota a tarsadalom is megvaltozott. Ennyi.

Nem kotelezo egyeterteni velem, ha valaki nem igy gondolja, akkor meghallgatom a velemenyet. :)

2013. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a liberalizmus rohasztja a társadalmat
2013. máj. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Hogy jön ide a liberalizmus? Magyarországon mindig is magas volt az alkoholisták részaránya. Ami fent az lent is: a hazai összhalálozások 10%-át a mértéktelen alkoholhasználat okozza. Ezek tehát a felnöttek. Úgyhogy nem kell csodálkozni, ha a gyerekek is ugyanebbe a mértéktelen szerfogyasztási kultúrába szocializálódnak bele és ugyanúgy viselkednek.
2013. máj. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon valamikor (a mai szülők gyerekkoráben)többnyire betartották azt, hogy 18 év alatt nem szolgálnak ki szeszes itallal és 10 után már kólával se maradhattál egy szórakozóhelyen. Ma kb ekkor nyitnak a tinikre szakosodott pénzrablók, és alig valahol kérnek olykor személyit.
2013. máj. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!