Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért lettek olyanok a mai...

Miért lettek olyanok a mai kamaszok amilyenek? (tényleg tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés

Jó, persze, hiányzik a nevelés. De a szülők hogy rontották el ennyire? Tudom hogy sok gyerek "követik a divatot" és ettől kezdenek el elromlani, de szerintem a szülőnek az a dolga, hogy ha már beáll ez a helyzet, valahogy észhez térítse a gyereket.

Szóval... egyáltalán hogy csúszhatott ki ennyire az irányítás "néhány" szülő kezéből?

Komolyan, olvasgattam ebben a kategóriában a kérdéseket, és ( oké, persze, hallottam róla hogy a mai tizenévesek milyenek, meg ismerek is egy pár ilyen gyereket, de) teljesen elképesztett hogy ilyen durva a helyzet.


Amúgy 16 éves lány vagyok :) Köszi a válaszokat :/



2012. nov. 15. 00:26
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
73%

A kamaszok ugyanolyanok, mint tíz évvel ezelőtt.

Sőt, van aki sokkal értelmesebb is.

Mi se voltunk jobbak, csak most jobban hangzik ezt mondani.

2012. nov. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%

Roppant egyszerű...


Mi, mai anyukák annak idején nem úgy voltunk fogva, mint a mai fiatalok... értsd ez alatt:


- 16 évesen mehettem először szórakozni, és este 10-re itthon kellett lennem.

- Este 10-kor megjelentek a rendőrök a szórakozóhelyeken, ha 16 éven alulit találtak, azt hazapaterolták, ha 18 éven aluli alkoholt fogyasztott, keményen büntették a kiszolgálót.

- Ha anyukám azt mondta, addig sehova, amíg nincs kigyomlálva a kert, akkor duzzogva, de megcsináltuk...


Lázadtunk, persze hogy lázadtunk mi is... de ha hülyeséget csinálhattunk, akár a suliból is kicsaphattak minket!


Viszont... azokban az időkben nagyon sok anya volt háztartásbeli. Akkor ez volt a családmodell... és volt idő arra, hogy kikérdezze a leckét, megkérdezze, mi volt a suliban... Voltak testvéreink...


Nem volt viszont minden házban telefon - pláne mobil nem - nem volt internet, így nem csak félinfókat szereztünk ismeretlenektől... hanem emberi kapcsolataink voltak.


És mi van ma? Egy fizetésből lehetetlen megélni egy családnak. Az anyák dolgoznak, és ha esetleg esténként lenne is idejük a gyerekre, valahogy fáradtak, és nincs idejük rá... sok anya nem tudná megnevezni a gyermeke 3 barátját...


Na meg sokan annak idején megfogadták, ha nekik gyerekük lesz, másképp fogják csinálni, mindent megengednek neki...

És ma, az internet, mobilok korában nincs az, hogy elmegyünk a barátnőhöz, és elkérjük... csak megbeszélik, mikor és hol találkoznak - jó esetben...


És kamaszkorban jönnek rá, hogy hoppá, átestünk a ló túloldalára... és akkor már késő...

Egyébként van sok normális kamasz is... csak azokat nem látod. :)

2012. nov. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
59%

"azokban az időkben nagyon sok anya volt háztartásbeli"

Nem tudom te hol éltél, de a múlt rendszerben nem volt divat háztartásbelinek lenni, sőt épp ellenkező volt a tendencia.

2012. nov. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
78%
Én kérlek szépen Békés megyében. 1973-ban születtem... az osztályból mindössze 4 gyerek anyukája dolgozott, a többi anyuka háztartásbeli volt.
2012. nov. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
55%
Akkor te nagyon elit osztályba járhattál. Nálunk nem volt erre példa, mindenki anyukája dolgozott. Emlékeim szerint akkor sem volt elég egy fizetés egy család ellátására, csak ha átlag feletti volt.
2012. nov. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak: ja, nem, egyáltalán nem érzem se magamat, se senki mást annyira felsőbbrendűnek, csak sajnálom azokat akik ilyenek lettek :/ Második: köszi :)
2012. nov. 15. 01:06
 7/39 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, csak véletlen volt... a több gyerek miatt, nem tudom...


De elitnek nem nevezném... sőt, azok éltek jobbak, ahol mindkét szülő dolgozott. Mi négyen vagyunk testvérek, apukám gyári munkás volt, anyu otthon volt. Nem voltunk gazdagok, nagyon nem... de megéltünk...

2012. nov. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
83%

16 évesen ez a kérdés nekem meredek. neked nem a "felnőttek" oldalán kellene állnod :O


én csak azt tudom, hogy velem meg a környezetemmel mi volt.

szerintem nincs semmi baj a mai "kamaszokkal", kicsit más a divat meg ilyenek. mi még msnen és nem facebookon beszélgettünk, kannásbort ittunk, a hagyományos drogok voltak még a menők és nem a fürdősó meg a növényvédő, mi se tiszteltünk senkit, emó helyett volt rockerség meg punkság, rendszeresen vegzáltak minket a rendőrök, nem érdekelt minket az észhez térítés, kerültük az iskolát. a mi szüleink biztos nem rontottak el semmit, "fehér" középosztálybeli értelmiségi családunk volt, elvoltunk a szüleinkkel, nem voltunk elhanyagolva. próbáltuk elveszteni a szüzességünket, hajtottuk a lányokat, állandóan a kocsmában ültünk. talán udvariasabbak és összetartóbbak voltunk, mint a mai kamaszok. azt hittük az egész életünket így fogjuk leélni, de nem, mert mindenkiből aránylag normális fiatal "felnőtt" lett. voltak a jógyerekek és voltak az olyanok, mint mi. elsősorban a fidesz és a vallási iskola ellen lázadtunk akkoriban. mindenki látja a változást, de ebben inkább az irigység és az öregedés játszik közre. volt net meg telefon, de csak arra használtuk, hogy személyes találkozót beszéljünk meg. régen is sok nyegle idióta kamasz volt, most is sok van. a lányok is ugyanilyenek voltak, mint manapság, bár a fiatalabbaknak talán fontosabb a pénz, a mi időnkben meg a vagányság számított inkább.

szerintem attól is függ, hogy milyen környezetben mozogsz, mert ha a nagypolgárok sznob gyerekei vagy a szakközepesek, szakmunkások között, akkor biztos mást látsz, mint amiben én voltam. médiaterror és konzomidiotizmus akkoriban is volt, de próbáltuk magunkat kivonni alóla, nem rapsztárok vagy popénekesek voltak a példaképeink, olyan zenéket és életstílust szerettünk, amivel nem húztak ki egy vagon pénzt a zsebünkből, kellett kb. egy bakancs és annyi. lázadók voltunk, el akartunk térni a többségtől, amíg ők counterstrikeoztak és fociztak, mi ittunk és bandáztunk. gondolom ma is sokfélék a gyerekek. kár itt az utódgenerációk erkölcsein siránkozni. a szüleim fiatalkora meg nem volt átlagos, úgyhogy arról nem sokat tudok.


örülj a barátaidnak, a fiúknak/lányoknak, próbálj rendes lenni, a suttyókat kerüld el, ne csinálj semmi törvénysértőt és nagy baj nem lehet :)

2012. nov. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
csak a mi családunkról tudok nyilatkozni, a szülők többet dolgoznak mint régen (nekünk boltunk van és munkaidő után művelik a földeket) h meg tudjon a család élni és azt az időt amit emiatt nem gyerekneveléssel töltenek,azt a figyelmet, amit nem a gyerekre fordítanak, megpróbálják pénzzel és engedékenységgel kompenzálni...és van amelyik gyerek ezt értékeli és meghálálja, a másik meg elkanászodik.
2012. nov. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
sok mindent nem kellene XD amúgy meg igazad van, az embereket legnagyobb részben úgyis a környezetük fogja befolyásolni. Mindenkire ráragad néhány dolog innen-onnan, aztán valahogy mégis mindenki másmilyen lesz:D Jaaaj, a popénekesek a "kedvenceim" :DDD inkább maradok acdc-nél asszem:D
2012. nov. 15. 02:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!