Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon aggódok. Úgy félek,...

Nagyon aggódok. Úgy félek, hogy ki fognak közösíteni majd az osztályból?

Figyelt kérdés
Szeptemberbe kezdem a kilencedik osztályt. Felvettem a kapcsolatot a jövendőbeli osztálytársaimmal, és egykét lány tök szépen néz ki, és olyan nyominak érzem magam hozzájuk képest. Izgulok, hogy ki fognak közösíteni, meg hogy szóba sem állnak velem. Van pár lány aki annyira nyalja egymást, pedig még nem is találkoztak.. Ti is voltatok így? Jogos volt az aggodalmatok?
2013. jún. 1. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne ítélj meg előre senkit a külseje miatt, ne gondold, hogy nyomi vagy, add magad, legyél őszinte és a normális emberek társaságát keresd, de mindenkivel legyél kedves, bármilyennek is gondolod őket. Nyugi, minden rendben lesz!
2013. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Én is így voltam vele, amíg nem találkoztam velük :) Csak próbálj beszélgetést kezdeményezni, mosolyogj sokat és add ön magad !
2013. jún. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam így, de volt pár lány aki képen szépnek tűnt, élőbe meg rondák, úgyhogy ha emiatt vagy ideges, ne izgulj. :D (mondjuk nekem ők voltak a szimpatikusak barátság szempontjából, viszont pasizás szempontjából meg nem tetszettek)
2013. jún. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Egyet mondok, véletlenül se add önmagad.

Az iskolai közösségek utálják az egyéniségeket, olyannak kell lenned, mint ők. Ha egy kicsit is eltérsz tőlük, megszívtad. Az idő múlásával, majd ha már úgy.ahogy elfogadtak, szépen, fokozatosan kezd előadni önmagad, akkorra már "emészthető" leszel számukra.

Nézd, ez nem egy film, itt nem díjazzák, ha egyedi akarsz lenni, ez a valóság, itt együtt kell bégetned a nyájjal, ha velük akarsz lenni. Az első héten el fog dőlni, ki hol lesz a hierarchiában 4-5 évig, javaslom viselkedj nekik tetszően, ha nem akarsz évekig lábtörlő, vagy rosszabb esetben bokszzsák lenni.

Tudom, ez rendkívül lealacsonyító és behódoló viselkedés, de sajnálom, ha nem akarod a gyerekkorod végét és a felnőtt léted kezdetét a valaha volt legrosszabb időnek elkönyvelni, ezt kell tenned. Hiába, ez van. Mindig van egy vezér, vagy vezérelv, ami mögé fel kell sorakoznod, különben számba sem vesznek. Megszoksz vagy megszöksz.

Az olvasottak alapján nem te leszel a legnépszerűbb, általában az egy helyről jövő 2-3 fős csapatok lesznek az etalon, a nagyszájú és semmitérő emberek. Csak a tahók és a bunkó ősemberek tudnak érvényesülni.

Ez a realitás. Sajnálom, ha kegyetlenül hangzik, de az élet maga is ilyen, az iskola csak egy dobbantó, hogy megszokd mi is lesz az életben.

2013. jún. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

utolsóval nem feltétlenül értek egyet. sőt...

tavaly én is így voltam, nagyon paráztam, mert rengeteg nagy menőnek tűnő lány volt az osztályunkba, végül kiderült róluk, hogy egész kedvesek, és nincsenek elszállva maguktól. tehát nem volt jogos az aggodalmam szerencsére. bár nem velük vagyok a legjobba, velük csak eltudunk beszélgetni, ha kell. (pedig én kifejezetten nyominak tartom magam)

én megtaláltam a saját társaságom, valoszínüleg te is megfogod, nyugi csak legyél laza és ne probálj más lenni, mint amilyen vagy. ja és ne mássz rá nagyon az emberekre, mert azokat általában kiközösítik, akik nagyon nyomulnak.

2013. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

11:24:


Jesszus :D érdekes... én már első pillanattól fogva magamat adtam, midnenkivel bezsélgettem, mosolyogtam, de őszintén beszéltem a dolgaimról. Ha szóba került, hogy milyem zenét hallgatunk, egyből rávágtam, hogy leginkább folk és black metál... öltözködésben is magamat adtam. Elég lüke vagyok, és sok agymenésem van, de elfogadták és színes egyéniségnek tartanak. Nem csináltam semmi extrát, csak önmagam voltam és nem egy unalmas, begyepesedett, bólogató szamár.

2013. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az iskolai közösségek utálják az egyéniségeket, olyannak kell lenned, mint ők. Ha egy kicsit is eltérsz tőlük, megszívtad."

Ez általános suliban még így volt, ott még ment a cikizés, hogy xy milyen zenét hallgat, milyen haja van, stb. Középsuliban már toleráns volt mindenki, az égvilágon senki nem lett kiközösítve. (Vagyis 1 srác, de azért mert mindenkinek hazudozott, meg lopott az osztálytársaitól...) De mi abból kinőttünk 9.-es korunkra, hogy azért utáljunk ki valakit, mert ilyen meg olyan a haja, meg hogy néz ki.

Jövőre kezdem az egyetemet, ismerősök beszámolói alapján ott meg aztán végképp mindenki sz.rik rá hogy hogy nézel ki meg milyen ruhád van :D

Hidd el, aki kinőtt az oviból, az nem fog a kinézeted miatt utálni. :D

2013. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 senior24 ***** válasza:
Miért a mai középiskola diákjainak tulnyomó többsége kinőtt az ovodából?Nahát nem is tudtam!Egyébként az tény h utálják az egyéniségeket!Hogy miért azt ne kérdezd,de szerintem azért mert rohadtul kevésnek érzik magukat egy egyéniség mellett és hát önáluk senki sem lehet jobb,mert ők a világegyetem középpontja és hát muszáj valamivel lehuzni a másik önbecsülését meg önbizalmát,ha más nem keresztbe raknak valamivel vagy sz'rt kevernek a hátad mögött,tök mindegy,csak valamivel tegyenek tönre téged.Most lehet h jön egy két középsulis h már pedig ö nem ilyen,lehet,de valljuk be a LEGTÖBB ilyen,és mindig is voltak ilyenek,de a maiak durvábbak,és csak rosszabb lesz.És általában akik ki voltak,vannak közösitve normálisabb emberek voltak mint a többiek!!!!!
2013. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 senior24 ***** válasza:

És nekem eszembe nem jutott és mai napig sem h keresztbe rakjak valakinek,csak azért mert előrebb jár mint én vagy kicsit másabb vagy mert egyéniség.Akkor én is veszem a fáradságot és törekszem arra h jobb legyen nekem is.De a legtöbb?Hát ne is tárgyaljuk.Bármiről legyen szó,ha a másik előrébb jár,akkor keresztbe kell rakni vagy keverni a sz'rt vagy hisztizni vagy bunkózni stb.

De hol tanulják ezeket?Ki tanitja ezeket?És én miért maradtam le ezekről az órákról?Én miért nem csinálok ilyeneket?És egyáltalán hogy nem jut még eszembe sem?

Mintha futószalagról jönnének az ilyen emberek.Bárhol jártam idáig,mindig mindenhol ezt tapasztalom és hallom!Marha érdekes!!!

2013. jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pont így voltam én is tavaly:DD

Mindenki azt mondta,hogy még a népszerűek,és azok is,akik magabiztosnak látszanak igazából be vannak sz.rva:D nem hittem nekik,hisz ugyan már,miért félnének ők is,amikor szépek,és nem egyedül lesznek,mert egy csomó embert ismerni fognak...Most az osztálykiránduláson beszélgettünk erről,és igen,mindenki félt,hogy ki lesz közösítve.:D Én nem nagyon sminkeltem magam(csak szempillaspirál)

2013. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!