Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fura a szomszédlány, más...

Fura a szomszédlány, más kamasz is ilyen?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, a szomszéd kislánya 14. Kicsi korában sokat vigyáztam rá, azóta is jóban vagyunk. Megvan a kis baráti köre, rám úgy tekint mintha a nővére lennék. Mostanában viszont olyanokat csinál, hogy azt tökre nem tudom megérteni. Ha elmesélek neki egy sztorit, rá pár percre ő szinte ugyanazt, mintha vele történt volna. Megkérte a barátomat, hogy vegyen neki cigit (nem vett), rákérdeztem, hogy minek kell az, tán dohányzik, erre mindent tagadott. Mikor kerti partiznak a haverjaival, az ő hangjától zeng a fél utca, de sokszor olyan mocskos a szája, hogy csak na. Volt, hogy másnap nekem kellett utánuk takarítanom, ugyanis átdobáltak egy csomó sörös dobozt, meg egy Jageres üveget. (jézusom, én 14 évesen egy kis csokilikőrt vagy pezsgőt ihattam) Ha időre kell hazamennie, van, hogy 1-2-3 órákat késik. Most azzal büszkélkedett, hogy reggeli busszal jöttek haza a szomszéd városból, egész este buliztak meg csavarogtak. Úgy kéredzkedett el, hogy a legjobb barátnőjénél alszik. (pfff) "Az összes nem szimpi lány ribanc" már nem is lep meg.

Nem találkoztam még ilyennel, én és a barátaim nem ilyen tinik voltunk. Amúgy a szülei végtelen kedves, normális emberek, eddig úgy nézett ki, hogy aranyos, felelősségteljes lányt neveltek belőle... Tudom, hogy nem sok közöm van hozzá, nem is akarok beleszólni. Az érdekelne, hogy csak ő viselkedik így, vagy sok mostani tinilány problémás? Féltsem majd nővérem lányait (6 és 9 évesek), vagy kirívó eset az övé?



2013. jún. 3. 03:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos manapság egyre több tini ilyen :/ Én 16 éves vagyok, szerencsére én nem lettem ilyen, de rengeteg ismerősöm ilyen :(
2013. jún. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Hát, a nevelésed eléggé hézagosra sikeredett. De változnak az idők, változnak az emberek. És az asszonyok, meg a lányok is.:-)
2013. jún. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, reménykedem, hogy ezt félreírtad, mert iszonyat nagy marhaság.
2013. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyenek vagy még rosszabbak ...szégyen.

18 éves vagyok, szóval nem vagyok egy begyepesedett nagyi, de ami ezt a mostani 13-14 éves korosztályt illeti, borzalmas. Tisztelet persze, a kivételnek!

Örülők, hogy nekem még volt rendes gyerekkorom.

2013. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Teljesen "normális" a kiscsaj...nincs vele semmi baj. majd kinövi...néha lebukik, amit keményen az orra alá dörgölnek, de egyszer felnő.. és ugyanolyan becsületes, jólnevelt hölgy lesz, mint bárki más.


a vágy, hogy ő is olyannnak látszódjon, mint a "nagyok",

ilyen füllentéseket hoz elő..

nem akar ő hazudozni, de valahogy mégis a "legolcsóbban" kell álmait áttenni a valóságba...


ha így, hát így...


aki azt mondja, vele ez nem történt meg, az ...őőő...izé...hogyismondjam...szóval az gondolja át újra.(mert bizony füllent)

2013. jún. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljesen normális?? Huhh, akkor engem nagyon félreneveltek. Vagy tényleg ennyit változott a világ 10 év alatt... De ez most büszkeség a számára, hogy ilyen "nagylányosan" viselkedik? Felnéznek rá emiatt az osztálytársai, vagy mi? Ráadásul egyházi iskolába jár. Kíváncsi vagyok mennyire fogja leinni magát a ballagásán. :D
2013. jún. 5. 05:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy is nézem, szerintem ez nem normális. De sajnos ez kezd megszokottá válni a mai tiniknél. Ahogy mondod, sokaknál ez a menő, meg így próbálják bizonyítani, hogy "nagyok". Ha belekeveredik egy olyan társaságba, akkor sajnos valószínű próbál alkalmazkodni,és akkor sok esetben hiába a jó nevelés(nem minden esetben igaz). Én komolyan sokkot tudok kapni, hogy mikre képesek, 14 évesek hajnalig buliznak, leisszák magukat és sorolhatnám, ráadásul vannak akik egyáltalán nem tisztelik az idősebbeket. Én sem értem meg még sokat, 20éves vagyok, de valahogy nekem is más gyerekkorom volt szerencsére. Nem tagadom le, én sem voltam mindig mintagyerek, holott jól neveltek.Azért tudtam hol ahatár Én is lázadtam, adtam az életnek nem vetettem meg a bulikat, és volt, hogy később kerültem haza mint várták stb. Na de nem 14 évesen, 16évesen mentem először egyáltalán komolyabban bulizni, de akkor nem ittam rögtön le magam. Szóval szerintem ez nagy gond, hogy ilyen korán kezdik. 14 évesen mi még csak ott aludtunk egymásnál a barátnőimmel. Tisztelet a kivételnek, nem általánosítok vannak tinik akiknek nem ez az életcéljuk. De az téyn, hogy egyre korábban kezdik, és egyre durvább dolgokat csinálnak.
2013. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem neveltek félre..ennyit változott a világ...az egyháziról meg...tudnék mesélni...


ez a menő.. sajnos nálunk is becsúszik néha egy két "rendbontás"...


a baráti kör nagyon meghatározó...látom a többi szülőt is, amint a körmét rágja, mert nem érti mi folyik körülötte...


túlélés...behunyt szem, oszt valami csak lesz..

(ez nagy baromság, de jó tanácshoz több oldal kellene)

2013. jún. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!