Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehet szülőként egy...

Hogyan lehet szülőként egy kamasz korú gyerekkel bizalmas, baráti viszonyt kialakítani?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Barátit semmiféleképpen nem szabad,éreznie kell,hogy te mégiscsak a szülője vagy,még akkor is,ha elmondhat neked bármit.Amikor elmond valamit,ami nem jó,akkor nem leszidni és kioktatni kell,hanem éreztetni kell vele,hogy ez nem jó és a dolognak a végkimenetele sem jó.Fontos az,hogy később visszamondani sem tudjon a vitákból olyat,ami esetleg ránézve valami csúnya kifejezés,tehát magyarul a gyerekednek nem szabad olyat mondani,hogy "te ostoba vagy"..stb.Anyám mondott egypárszor nekem ilyet,pedig csak leejtettem egy poharat egyszer,vagy fél órával tovább voltam kint az udvaron játszani..és tényleg ilyenek voltak!

Meg amúgy ezt a viszonyt,amit te akarsz kialakítani,ezt már el kell kezdeni akkor,amikor egészen kicsiként még el mer neked mondani bármit.Amire azt mondja a kisgyerek,hogy "anya,ezt 'lécci' ne mond el a mamának" (vagy akárkinek),akkor azt ne is mond el a személynek,sőt senkinek se,nehogy a gyerek véletlen meghallja.Sajnos én sokszor meghallottam lefele menet reggelenként,hogy rólam van szó és hogy este mit mondtam,és ez dupla olyan durván volt visszaadva.Szerintem ezt nem szabad csinálni..sőt ez tiltott terület.Egy emberben is úgy bízol meg,ha később nem hallasz vissza semmit másoktól!Na meg el kell mondani a gyerekednek,hogy a te és a férjed/párod magánéletéről se kell elmondani senkinek semmit.Ugyanis a mai világban bízni ritka emberben lehet.A bizalom kincs!!


17/L

2013. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előzővel egyet értek.

Azonban az első mondattal nem feltétlen.

A gyerek vagy kér a barátkozós, haverkodós fajta közeledésedből, vagy nem.

Van olyan kamasz, aki ezt igényli, és sokkal bizalmasabb kapcsolatot lehet vele ilyen barátkozós fajta közeledéssel.

Van aki pedig azt igényli, hogy csapjanak már oda az asztalra, és addig provokálja a szülőt, amíg, az nem keményít be, mert hiányolja a vezetést, és különösebben nem igényli a haverkodást.

Szóval ezt a választást, bízd a gyerekre. Ezt erőszakolni nem lehet, ha nem kér belőle, azt el kell fogadnod.

2013. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ráfigyelsz és elfogadod. Akár pozitívat, akár negatívat mondasz neki, légy teljesen hiteles, belülről szólj hozzá, tisztelve az ő személyét.
2013. jún. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!