Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti elengednétek?

Szülők! Ti elengednétek?

Figyelt kérdés
14 éves lányt (van személyi igazolványa) a barátjával és a barátja anyukájával Spanyolországba ahol ott lakik a barátja apukája? Repülővel.

2013. jún. 10. 18:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%
8: Mihez túl fiatal? Nem kettesben mennek a barátjával (attól hogy barát, még nem biztos, hogy bármi is lenne közöttük). Ez kb. ugyanannyi, hogy egy barátnőjével és annak az anyjával menjenek el.
2013. jún. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%

Bocsánat az offért, nem is kötekedni szeretnék, csak nekem annyira fura, hogy az előbb volt itt egy kérdés, hogy engednék-e 13 éves lánynak köldök piercinget betetetni, ott szinte mindenki azt mondta, hogy szó se lehet róla, viszont a 14 éves lányát itt szinte mindenki elengedné külföldre - jó messzire - a barátjával.

Tudom, hogy ez tök más dolog, de én azért félnék elengedni, még akkor is, ha a szülei is ott lesznek. Nekem fura, hogy 14 évesen már "járnak" ilyen szinten, hogy együtt mennek nyaralni (tudom, felügyelettel, de akkor is).

Én ettől jobban félnék mint egy köldök piercingtől.

Még egyszer bocsi az offért, csak kikívánkozott :).

2013. jún. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%

12: Én egy köldökpiercing hallatára a plafonra ugranék - míg a 14 évesemet simán elengedném egy megbízható felnőttel külföldre. Én írtam azt az első oldalon, hogy minket versenyre engedtek el ennyi idősen külföldre, nem nagy cucc.


Amúgy meg hogy külföld vagy Balaton szinte tök mindegy, ha ide-oda már elengedte a kérdező a gyerekét, akkor Spanyolországba is mehetnek. Pont Spanyolországban élek gyerekekkel, szerintem fantasztikus hely és egy szép élmény lesz, azért mégsem nem Dél-Afrikába mennek....

2013. jún. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
53%
Ha nem vagy szeleburdi és engedékenyek a szüleid,akkor elengednek!
2013. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem,14 éves lány csak ne utazgasson a barátjával sehova,akkor se ha mennek a szülők talán 17-18 évesen ha elég megbízható.
2013. jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%
Azért elég gáz,hogy egy anya ennyire felelőtlen,hogy elengedni 14 éves kislányát a nagy gyerekszerelmével utazgatni,pláne külföldre,és teljesen mindegy ott vannak-e a szülők,na ezért tartunk itt,hogy a tini társadalom egyre lejjebb süllyed,ha a szülők nem tudnak gyereket nevelni,és mindent megengednek.Gratulálok kérdező,hogy ennyi eszed van,hogy elengeded.
2013. jún. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
39%

16: nagyon nem mindegy, hogy ott vannak-e a szülők... A 16-17 éves lányomat nem engedném el a Balatonra a barátnőjével úgy, hogy ott annak a mondjuk 19 éves nővére.


De ahogy egy barátnőjével és annak a megbízható anyukájával elengedném, ugyanúgy egy "baráttal" is.

14 éves, nem biztos, hogy többet kell képzelni abban a kapcsolatba, mint ami van..

2013. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
épp ez az 14 éves akkor minek is nyaralgat a barátjával? Nem ugyanaz mintha barátnővel menne.
2013. jún. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha jóban lennék a srác szüleivel akkor igen. Ismeretlennel nem biztos. Mondjuk én 14 évesen külföldre mentem osztálykirándulásra, huszon-valahány gyerek 3-4 felnőttel, ez ilyen szempontból nem tudom mennyivel jobb, szerintem pont hogy rosszabb.

Mi is 15 vagy 16 évesek lehettünk barátnőmmel, mikor elvittük magunkkal Bulgáriába nyaralni, mondjuk neki az anyukájával nagyon jóban vannak szüleim. Azóta is (3-4 éve) minden évben így négyen megyünk, és soha nem ettük meg a csajt :D

2013. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ja ráadásul a barátnőm úgy jött, hogy elutazás előtt 2 nappal hívtam fel, hogy "szia, nincs kedved eljönni velünk Bulgáriába?".. mert eredetileg unokatesóm jött volna, de ő akkor jött rá, hogy nem érvényes a személyi igazolványa. Aztán anyukája így elengedte, de mondom, mi ekkor kb 10 éve voltunk barátok, és a szüleink is jóban vannak. Szerintem főleg ettől függ.
2013. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!