Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukámmal egyre nehezebben...

Anyukámmal egyre nehezebben vagyunk meg egymás mellett, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Anyukámmal egyre nehezebben jövünk ki, sokat veszekszünk.

Ma pl. hazaért, és azzal nyitott hogy lecseszett amiért "fölötte àllok és be se áll a szám", amiért egy mondatot mondtam úgy hogy 4-5 méterre álltam tőle. Ezután bejöttünk a házba és jött az, hogy soha nem csinálok semmit itthon, ezt azért, mert az ő szobájukban elfelejtettem kinyitni az ablakot. Egyébként tanultam (2 hét múlva érettségi), elmosogattam magam után, délután egy órát napoztam, és a fél napom elment a rám bízott munkával (néhány hete besegítek neki a munkájában, begépelem a dokumentumokat amiket neki kéne. Egy szó nélkül megcsinálom, mondjuk az rosszul esik hogy egy "légyszi" nélkül csak lerakja elém, hogy "na itt a heti adag") és ezt tudja jól. Nem tudom miért vágja hozzám, hogy haszontalan vagyok.

Minden kis hülyeségért le vagyok szidva. Mindezt annak örömére, hogy ma tudtam meg hogy 30-ból 29 pontos lett az emelt informatika szóbelim. Néha azért jól esne ha nem csak szidnának, hanem meg is dicsérnének. Elég komoly önértékelési gondjaim vannak, amiket ehhez kötök, hogy szüleimnek soha semmi nem jó. Minden mást megadnak nekem, csak az elismerést nem.

Mit tehetnék ilyen helyzetben? Ősszel elmegyek egyetenre, albérletbe költözök, de addig se akarok állandóan veszekedni... Teljesen elrontotta ma is a kedvem. Hogy javíthatnék a kapcsolatunkon?


2013. jún. 14. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyetlen módon, hogy leülsz vele, és elmondod. Ha ez nem megy, írd le, ahogy itt nekünk. Ha nem mondod, nem tudja, neki fel sem tűnik.
2013. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Anyud stresszes a munkája miatt. /lehet más miatt de én erre tippelek/ Emiatt legyél türelmesebb.

2. Beszélj vele. Anélkül, hogy nem kommunikálnátok nem bírtok problémát megoldani egyedül meg végképp nem.

2013. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!