Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valami lelki problémája lehet?

Valami lelki problémája lehet?

Figyelt kérdés
Kamasz lányom (14 éves) és nagyon szeret rajzolni, mostanában elég nyomasztó dolgokat rajzol amik nekem egyáltalán nem tetszenek... Gyakran valami rossz érzést sugároznak ezek a grafitrajzok (erős, gyakran fekete tónusok) Szépnek szépek a rajzok, de valami azt súgja nincs valami rendben... Nagyon félek hogy valami lelki problémái vannak, mert nem valami beszédes az utóbbi időben, és nem is eszik (nem túl jó köztünk a kapcsolat)

2013. jún. 21. 11:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolaton igyekeznék javítani. A tinédzserkor amúgy is ilyen nyakig depis-sírós-utálomavilágot korszak. De nem ártana, ha két év múlva még szóba állna veled. Próbálj barátkozni kicsit!
2013. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 A kérdező kommentje:
De nem is látom sokat mert dolgozok, ezért nagyon időm sincs rá, mikor hazaérek már nagyon fáradt vagyok, erőm sincs hozzá hogy feltakarítsak vagy vacsit főzzek, ezt ugye ő megcsinálja... De mikor hazaérek és meglátom az új munkáit kitör a frász... el is megy a kedvem a "barátkozástól"
2013. jún. 21. 11:42
 3/66 anonim ***** válasza:
100%
Lehet épp ez a lelki problémája h soha nem vagy otthon és mikor haza is mész nincs kedved barátkozni vele mert a hideg kiráz a rajzaitól...pedig amikor hazaérsz beszélgethetnél vele tök egyszerűen h mikor ezeket rajzolja mikre gondol. Mert ugye nem érzi az anyai szeretetet sem mert te dolgozol ő helyette csinálja a házimunkát (ami nem baj h csinálja ennyi idősen) de az már gáz h neked már erőd sincs hozzászólni és beszélgetni. Gondolj bele neked h esne? Nem is csoda ha lelki gondjai vannak. Nekem is az lenne.
2013. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki arra szán időt, amire akar. Ha a lányom eltávolodna tőlem, látnám, hogy szinte már semmit sem tudok róla, egyre idősebb, néhány év és már mellettem sem lesz... akkor inkább most nem aludnék eleget, mint hogy 5 év múlva azt sem tudjam, ki is ő valójában. Van egy fontossági sorrend az életben. A tiéden Ő hol áll?
2013. jún. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom... Amikor ő jön oda beszélni akkor elküldöm, mert pl az apájával beszélek vagy valami érdekes megy a TV-ben, igazán megérthetné hogy ne akkor jöjjön oda...
2013. jún. 21. 12:06
 6/66 anonim ***** válasza:
100%

Miket rajzol konkrétan, tudsz példát mondani?

Mi az, ami nyomasztó ezekben a rajzokban? Csak a színviláguk (sötét tónusok), szürreálisnak hatnak, vagy ténylegesen valami rosszat, tragédiát, balesetet ábrázolnak?

14 évesen amúgy már nincs sok jelentősége annak, mit rajzol a gyerek, hiszen bármi befolyásolhatta. Olvasott egy könyvet, látott egy filmet, vagy egész egyszerűen valami nyomasztó témáról beszélgetett a barátnőjével, és ilyen hangulatba került. Ha 7-8 éves lenne, azt mondanám, tényleg lehet valami a háttérben, hiszen ebben a korban a rajzok még "őszinték". Mindenesetre kérdezz rá a lányodnál (nem szemrehányóan, nem félve), hogy miért ilyenek a rajzai mostanában.

2013. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj mert te a tv-t nézed??? Pont vmi érdekes megy??? Szégyellhetnéd magadat. Csodálkozol h ilyen a lányod? Rád férne egy kis kezelés
2013. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a lelki problémája mert le se sz.rod magyarán megmondva. Az utolsó válaszod mindent elárult!!!!
2013. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:
Nem szarom le... Szeretem, jó néha veszekszünk pl hogy megkérem hogy takarítsa ki a házat és nem porszívózik fel a szobánkban, ezen ki tudok akadni hogy megkérem valamire és nem csinálja meg rendesen. Konkrétan olyat rajzol pl hogy egy szív és belülről valami szörny hegyes körmökkel tépi szét. vagy fel van akasztva a szív, vagy simán teledöfködve késekkel meg szögekkel... Na szerintem ilyen rajzoktól ti is ki lennétek készülve...
2013. jún. 21. 12:34
 10/66 anonim ***** válasza:
100%

Más korabeliek is sok ilyet rajzolnak.Van aki csak simán klassznak tartja és van olyan is,akinek emögött érzelmek tornyosulnak.Beszélgess el vele,de ne faggasd,csak simán,mintha érdeklődnél.Dícsérd a rajzait,aztán finoman kérdezd meg,miért pont ezt a témát választotta.Tudod a kommunikáció csodákra képes...

Ha többet foglalkoznál vele,könnyebben betekintést nyerhetnél a dolgok mögé.Talán most még annyira "nem gond",ha nem álltok egymáshoz túl közel,elvégre még valamelyest tudod irányítani az életét,de mi lesz pár év múlva,amikor majd pont azért tesz rád magasról,mert neked minden fontosabb volt,mint a saját lánya?

2013. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!