Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek bármilyen mentáli...

Ha valakinek bármilyen mentális problémája, súlyos lelki, szellemi betegsége van az a külsején is meglátszik?

Figyelt kérdés

Főleg az arcon?Esetleg beszéd?Miből veszitek észre?Érdekel nagyon,mert nem szeretném,ha idegenek látnák rajtam,és pl:le-"nemnormális"-oznának,gyengének gondolnának.

weboldalakat is linkelhettek a témával kapcsolatban.


2010. jan. 18. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudjuk, hogy a szem a lélek tükre, innentől a kérdés meg is van válaszolva. Nem írtad, miyen problémád van, de általában megátszik, hiszen pl. egy súlyos depressziós ember nem igazán tud mosolyogni, egy mániásnak pedig a beszédéből is le lehet venni, hogy valami nincs rendben.
2010. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
szociális fóbia jellegű baj,ha mennem kell vhova,intézkedni ideges vagyok,rettegek a jövőtől,hosszú élettől,a munkától(pályakezdő),amimég nincs is,szakmám sincs,elszúrtam.ez nagyon bánt...kérdethetsz még
2010. jan. 18. 20:14
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A szociális fóbia sajna elég jól látszik, hiszen pl. pirulással járhat, vagy épp azzal, hogy kerülöd mások tekintetét, nem szívesen szólalsz meg. De nyugi, ez kezelhető, leginkább pszichoterápiával, esetleg súlyos esetben gyógyszerrel.
2010. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sztem észre lehet venni,pl lassú,halk,bizonytalan beszéd,alig mer megszólalni, szemét lesüti. Depressziós emberek hajlamosak elhanyagolni magukat.stb

Nálad miben nyilvánul meg a szoc.fóbia? (Én is elszúrtam a sulijamat :S)

2010. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A lényeget kihagytam: a legjobb terápia az, ha szoktatod magad a kellemetlen helyzetekhez, vagyis nem elkerülöd, hanem belemész. Ha egyszer sikerélményed van, akkor már sokkal könnyebb lesz, bele fogsz jönni. Gondolom még fiatal vagy, úgyhogy az életeden pedig van még időd változtatni, csak akarni kell.
2010. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

22 L vagyok. kb 2 éve kezdődött.nyáron szörnyű leginkább,akkor mély depresszióba zuhantam tavaly.a nyártól is rettegek,utálom.jó hogy van barátom,amúgy nem tudom mi lenne velem.Ezekről senki sem tud,az érzéseimről,csak ő de nem igazán beszélünk róla,leplezem előtte,meg vele jól érzem magam.Anyámék,rokonok,ismerősök nem tudhatnak róla,hülyének meg szarnak néznének,jó beszédtéma lennék lenéznének csak.(kivéve anyám,de kettesben ő is csak piszkálna,elég szüklátókörű,rideg lelki dolgokban)

Voltak komoly céljaim a szakmákkal kapcsolatban,de már semmi célom,új dolgoktól rettegek(bármi is az),vagy csak bele se merek vágni.Nem értek semmihez,elcsesztem 3 évet,no szakma.

Miért pont én!?vmi baj lehet az agyammal is,nem tudok megtanulni dolgokat már,vagy csak nehezen,de a gyakorlati dolgok nem az erősségeim,próbáltam,nem ment.Nem erősségem a logika sem.

Érettségi óta csak hánykolódom az életben úgy érzem,azóta barátaim sincsenek.előtte azt hittem é.után felnőtt lét,boldogság,kis problémák lesznek.Hát jól pofára estem.Mert kb.15 éves koromtól várom a halált,befejezést(bár nem tudom utána mi jön,de ennek az életnek biztos hogy a vége)érettségi után 1 évig elvoltam efféle gondolatok nélkül,tanultam,de abból elegem lett.tele tervekkel,mindennel,-aztán onnantól lefelé a sáros lejtőn,néha kissebb dombok tetején pihenve,bár az inkább csak trágyahegy...

Bocsi,hosszú lett,de most adom ki először a bennem tomboló vagy épp szunnyadó dolgokat,bár ez is hiányos,nagyon belelendültem.

2010. jan. 18. 21:28
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Általában, ha megfigyeled látszani szokott. De nem feltétlenül.

Nálam nem szokták észrevenni.

2010. jan. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
szia.áttudom érezni a problémádat.én 32éves pali vagyok.konkrétan nekem a kilátástalanság:jövökép,halál stb. 15 éve okoznak problémát.de hát szokták mondani a remény hal meg utoljára.ami igaz.mindenképpen ozd meg a problémáidat valakivel.legyen az a akár a nagymamád akár a "számitógép".ki kell beszélni a szar dolgokat és ha igy teszel már elkezted megoldani őket.ja nekem szociális fóbiám van.ne foglalkozz vele hogyha néznek.lehet hogy azt nézik milyen szép vagy.nézz vissza a szemükbe,lehet hogy zavarba fognak jönni,jobban mint te.ha van kérdésed szivesen válaszolok.szia
2010. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek,utolsó is jókat írtál.A nézés nem mindig zavar,nézzen csak,az ingyen van és sose hiányos az öltözékem cseppet se,inkább túlöltözött.vissza nézek a szemükbe ha jobb a kedvem.Amúgy feltünő˙,érdekes az öltözékem,de ízléses,(sokak szerint is)inkább biztos ezért csodálkoznak,de ha be is szólnak bunkón miatta,akkor gyengének érzem magam.

Van feleséged,barátnőd utolsó?Nem felszedni akarlak,nyugi.De ha van sokkal jobb a helyzet mint egyedül.Legalábbis rajtam egyedül ez a dolog ami segít.

2010. jan. 19. 13:43
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
sajna nincsen.pedig nem vagyok ronda vagy ilyenek.csak ilyen helyzetbe nem nagyon ugrálok.amugy volt már csak,nem illettünk össze,ja meg hát se munkahely se jövő.elég tré a helyzetem.még a "normális"embernek(ha van ilyen hahaha)is nehez.szóval érted.neked szerintem önbizalomra van szükséged.aztán már is jobban leszel,csak ehez kell segitség is.a barátoddal kéne megosztanod a gondjaidat.hogyha szeret akkor megfog érteni,ha meg nem akkor,büntibe kell zavarni...na csak ennyi hali
2010. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!