Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az a problémám, hogy a szüleim...

Az a problémám, hogy a szüleim olyanok, hogy ha hozok egy 4-est akkor már teljesen le vagyok cseszve, most mi csináljak?

Figyelt kérdés
Segítsetek! Egyfolytába csak 5-öst KELL hoznom! Hogy mondjam meg nekik hogy ez nem jó gyereknevelés?
2009. okt. 13. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Nem kell tragikusan felfogni a dolgot, a TE javadat akarják. Gondolom nem vagy egy butagyerek, ha 5-öst várnak tőled. Hidd el, később még meg fogod nekik köszönni, hogy megkövetelték tőled a jó eredményt.


Nálunk is ez volt a helyzet. Ha 4-est vittem, kerülőúton mentem haza, hogy minél később kelljen megmondani. Akkor nagyon utáltam én is ezt a helyzetet, és haragudtam rájuk.


De utólag nagyon köszönöm a szüleim szigorúságát tanulás terén. (eszem van, csak elég lusta vagyok, viszont nekik köszönhetően a 8 általánost kitűnővel végeztem, gimiben 4,6-4,7 körül volt az átlagom, és diplomás felnőtt lettem)


Később te is hálás leszel nekik!

És örülj, hogy foglalkoznak veled a szüleid, és kapsz nevelést, ez a mai világban nagyon ritka, ebből is látszik, hogy nagyon szeretnek téged.


Becsüldd meg őket, és tanulj jól!


27/N, 1 éves kislány anyukája

2009. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Kérdezd meg, hogy ők mindíg 100 % ot tudnak nyújtani a munkahelyükön?


És azt is mondhatod, hogy téged amit csinálnak, nagyon stresszel és ez előbb utóbb a teljesítményed rovására megy

2009. okt. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Próbáld meg velük azt megbeszélni, hogy Te is tudod, mennyire fontos a tanulás, és mindig arra törekszel, hogy a lehető legjobban teljesíts. Mert feltételezem ez így van:)Szóval nekik is tudniuk kell, hogy neked is alap a jó tanulás. És az, hogy ha becsúszik egy-egy négyes nem jelent semmi rosszat. Ha egyébként ötösöket viszel haza, akkor azok valószínűleg csak pillanatnyi kihagyások. Amik lehetnek akármitől. Senki sem tud mindig 100 százalékos lenni, ezt nekik is meg kell érteniük. Talán ha elmondod nekik amiket ide leírtam, talán elgondolkodnak. Nem lesz azonnali a változás. De érdemes megpróbálni-a legfontosabb, hogy nyugodtan és tisztelettel add előa mondandódat. Hiszen ők a szüleid:)
2009. okt. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

Köszönöm a lepontozást!


Akkor írom, amit hallani szeretnél:

Borzasztó, hgoy ilyenek a szüleid, nem is értem... szülő az ilyen, jó eredményt követel a gyerekétől, elképsztő.


Jól mondd meg nekik, hogy igaz, milyen jogon követelnek tőled ilyet, végülis más dolgod még nincs mint a tanulás, de borzalom, hogy ilyen szülők vannak.


Nagyon sajnállak!!

1.

2009. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy én nem pontoztam senkit 1. válaszoló!!! Csomó 5-öst hozok, de matekból most becsúszott egy négyes... 1. válaszolónak mondom hogy értem először mit mondtál, nem én pontoztalak le!
2009. okt. 13. 15:17
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
Akkor bocsi, azt hittem nem tetszett a válaszom :P
2009. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért hiszi mindenki, hogy csak a kérdező pontozgat, aztán szegény meg érezze rosszul magát.

Anyukám pedagógus, ő mindig azt mondta, hogy egy gyerek nem lehet mindenből ugyanolyan jó, az nem természetes. Ezért nem is szidott le soha, ha matekból kettest kaptam, tudta, hogy ahhoz nincs érzékem. Ha mindenből kitűnő lettem volna, zseni lennék...

2009. okt. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mért olyan nagy gond ha valaki 4-est kap ...Nem hiszem hogy a négyes olyan rossz jegy lenne és azért nem kell megkövetelni a maximumot mert a szülő csak jót akar a gyerekének.Ugyanúgy lehet valaki több diplomás ember ha van négyese nem ezen fog elbukni az élete.
2009. okt. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
23%
Én egyet értek az első válaszolóval.A szüleid nem akarnak rosszat neked, ők csak azért csesznek le, hogy nehogy azt hidd hogy jó a 4es is, csak így tovább, remélem érted amit modnani akarok.Az én szüleim is ilyenek, amúgy 9.-es vagyok.Hidd el énis így vagyok vele, mint te, de megértem őket, van nekik dolguk elég, reggeltől estig dolgoznak, és csak akarnak jót azzal, hogy tanuljak és 5-öst kapjak.Megértik, hogy néha becsúszhat egy négyes, de mégsem dicsérhetnek meg, hogy ügye avgy lányom, nem i kell 5ös, jó a 4es is.:D
2009. okt. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
édesjóistenem ha tudnátok, hogy nem a jegyek az élet
2009. okt. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!