Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az a problémám, hogy a szüleim...

Az a problémám, hogy a szüleim olyanok, hogy ha hozok egy 4-est akkor már teljesen le vagyok cseszve, most mi csináljak?

Figyelt kérdés
Segítsetek! Egyfolytába csak 5-öst KELL hoznom! Hogy mondjam meg nekik hogy ez nem jó gyereknevelés?
2009. okt. 13. 14:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Nehari kedves utolsó, nekik még a jegy az élet. És ennyi idősen neked is az volt.

Bár az én múltam ellenére én is azt mondom hogy a szüleid jót akarnak neked, de azt is mondom hogy én nem leszek ennyire szigorú a gyerekemmel. Biztosan meg fogom követelni a jó tanulást, de nem fogom elvárni hogy mindenből kitünő legyen. Csak mindenből hozza ki a tőle telhető legjobbat. Ha az csak négyes akkor annyi.

De a szüleid ismernek és tudják hogy megy neked a matek is biztos. Egyébként a végeredmény számit. A fél év, az év vége. Egy négyes nem a világ.

2009. okt. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%

hidd el 10-15 év múlva amikor a bíróságon a bársonyszékben véded az ügyfeled akit betörésért akarnak elítélni rájössz ,hogy milyen jó

,hogy szigorúak voltak és nem hagyták az életed félrecsúszni mint annak aki betört.

Én mindenképpen hálás lennék a szüleidnek a helyedben.(sajnos nem fogtak annyira keményen ,de most már rájöttem ,hogy tanulnom kell még nincs késő itt az érettségi hamarosan)Most még nem veszed észre, ez a 10-20év nagyon kemény lehet ,de az életedben úgy 40évet kell majd dolgozz és most dől el ,hogy egy bársonyszékben vagy egy gyárban nehéz munkával telik majd a 40 év.

2009. okt. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez egy marhaság.


Egy gyereket nem lehet úgy stresszelni, hogy ötöst, ötöst, ötöst hozzon! Mert így nem fog!


Ha gyengébb képességű, akkor azért nem fog tudni ötöst hozni, mert hiába tanul, mint a güzü, olyan stressz és nyomás lesz rajta, hogy csakazért se sikerül, végül járhat pszichiáterhez felnőtt korában, mert nulla vezetői képessége lesz és levizeli a bokáját ha csúnyán szól rá a főnöke.


Ha meg jobb képességű és egy kicsit is megy a saját feje után akkor csakazért sem fog ötösöket szerezni, hanem inkább tojik bele. Mert ugye a tinédzser lázad - ha mer.


Tipikusan nem abból a gyerekből lesz sikeres felnőtt, akit a szülei ilyen értelmetlen terrorban tartottak otthon. Az ilyenből csak gátlásos, sikertelen felnőtt lesz az esetek 90%-ában.


A gyerek nem hülye, meg kell vele értelmesen beszélni, hogy a tanulás nagyon fontos, viszont nemszabad NÉGYESért (ember, godnoltkodtok ti? NÉGYES! Másik nevén JÓ!)lecseszni.

Hármasért már lehet morgolódni, mert olyan rossz képességű gyerek kevés van akinek csak "hármasra fussa", kettesért meg lehet veszekedni, mert a színvonaltalan Magyar oktatás mellett kettes 2 gyerek kap: Aki nem tanul meg aki GYP-s.

2009. okt. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én alsó tagozatban mosolygós dícséretes kitűnő ötös voltam... felsőben kicsit megváltoztak a dolgok, de felvételinél hoztam a formámat és egy jó gimibe bejutottam, elkezdtem gitározni, már bandában játszok és hűűű lehet szídni de nem vagyok rossz ember és nem tervezem kirabolni a postát, cigány sem vagyok és a nem tőrődök semmivel style is messze áll tőlem... Egyszerűen csak ezt választottam, zenélni akarok és semmi más nem tudja hosszabb távon lekötni a figyelmemet. Most 3as tanuló vagyok, vannak ötöseim is, pl énekből meg irodalomból! amiket tartok valamire, de kémiából a kettesért küzdök :D

gyorsna írtam és kicsit össze-vissza is lett de azt hiszem kettesek és ötösök is megértettek engem..


ui: ismerek full ötös tanulót a békásmegyeri veress péter gimnáziumban (nem biztos hogy pont ez a neve Xd ) ráadásul semmi tanulással hozza az ötös átlagot és csak rá kell nézni és látod hogy hiába jó képességű :S nem arról beszélek hogy egy csúnya kövér stréber hanem arról hogy egy eszelős pszichopata...

Döntsd el neked mia a fontos, mit tartasz ebben a világban igazi értéknek és hogy milyen téren akarsz továbbtanulni, nekem 15-16 éves koromra már teljesen világos lett, remélem neked is az lesz, a továbbiakban pedig azt javaslom cselekedj belátásod szerint.

16,5/F

2009. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!