Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha 17 évesen...

Mit csináljak, ha 17 évesen (2 hónap és 18) "életképtelen" vagyok?

Figyelt kérdés

Nem merek lemenni az utcára egyedül. A barátomhoz, aki a szomszéd városban lakik, kocsival visznek-hoznak. Félek egyedül jegyet venni a buszra, vonatra, egyedül boltba menni. Ruhát nézni, vagy BÁRMIT. Volt egy időszak, amikor féltem egyedül haza jönni az iskolából(kb 1 éve). Volt egy családi dolog, 2 pszichológust is megjártam, és javultam, de még mindig félek bizonyos szituációkban.

Nem tudok takaítani, sütni, nem látok el semmilyen házimunkát. Aludni szeretek plusz a barátomhoz átmenni.

Undorodom a szexualitástól, a szextől(pedig hamarosan itt lenne az ideje), és idén márciusban pánikrohamaim is voltak.

Ideje lenne talpra állnom. Fogunk menni egy harmadik pszichológushoz, de az élet nem áll meg, és nekem muszáj lenne össze szednem magamat...de sokszor nincs erőm, és néha már motivációm sincs, hogy kijöjjek ebből.

5 kilót fogytam körülbelül az elmúlt 2 hónapban, alig eszem, és állandóan szomorú vagyok. MUSZÁJ lenne kijönnöm ebből, 17 évesen. Segíteni a családban, vagy bármit. Mit tegyek, hogy összeszedjem magam, és motivált legyek belül? TUDOM, hogy fontos, hogy rend legyen, stb, de egyszerűen nem érzek a rendre se igényt..


2013. jún. 25. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hááát,nehéz erre bármit is írni főleg ha már orvoshoz is jársz! A tömegiszony betegség,de gondold hogy majd a pszichológus megoldja helyetted a problémáidat!


Nekem hasonló problémám van/volt,és tudod mire jöttem rá?! Hogy csak TE tudsz saját magadon segíteni!!! Igenis erőt kell venned magadon!!! Olyan nincs hogy ezt meg azt nem tudod megcsinálni,főleg nem olyanokat mint a takarítás. Ez már lustaság és igénytelenség is!


Az hogy undorodsz a szextől(bár ez szerintem enyhe túlzás) még nem olyan nagy probléma. Miért is lenne itt az ideje??? Csak mert 18éves leszel!

2013. jún. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem "életképtelen" vagy, hanem beteg. A pszichés betegség is betegség, kezelést igényel, ugyanúgy, mint a tüdőgyulladás. Ha lázas vagy, akkor is "csak" beteg vagy, nem életképtelen.

A problémáid nagy része kezelhető, de hagyjátok a fenébe a pszichológusokat, neked már réges-régen pszichiáternél lenne a helyed. Ha undorodsz a szextől, ne csináld. Lehet, hogy nem a barátod az igazi.

A takarításon és sütésen a legkönnyebb segíteni: kezdd el most azonnal. A takarítás nem művészet. Neki kell állni. Ami nem sikerül azonnal, majd sikerül, ha tizedszer csinálod. Sütés helyett pedig a főzéssel kéne kezdeni, azon belül is könnyen elkészíthető receptekkel, hogy sikerélményed legyen és beletanulj. Ha a szüleid partnerek ebben, akkor az is megoldás, ha először minden együtt csináltok, pl. te tisztítod a zöldséget, más pedig összeállítja az ételt, közben figyelsz.

2013. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
94%

Nem kezelés kell ide,nem gyógyszerek,hanem egy alapos rendrakás a saját fejedben.Ha beküldenek a pszichiátriára,akkor adnak egy csomó gyógyszert,amitől lelassulsz.Nem csak hallottam ezt a dolgot,hanem láttam is,mivel az "apámat" alkoholproblémákkal bevitték a pszichiátriára.Amikor bent voltunk nála,akkor teljesen lassú volt,amikor hazajött,akkor még kellett volna szednie ezeket a szereket,de nem szedte és aláírom,hogy jól is tette.Egy csomó gyógyszert felírtak neki,ami nem is kellett volna.Ennek ellenére nem tudom tisztelni és szeretni.

De téged tisztellek annyira,hogy megmondjam neked,illetve leírjam,hogy nem fog segíteni se a pszichológus,se a pszichiáter.Csak magadnak segíthetsz!Az,hogy félsz,az leküzdhető.Nappal bárkihez átmehetsz,lemehetsz a boltba,semmi sem fog történni.Ne koncentrálj arra,hogy rosszul leszel vagy bármi ilyesmi.Ha mégis sokszor megtörténik mindez,akkor menj el tényleg dokihoz,aki felírhat EGYETLEN GYÓGYSZERT(!),de többet ne szedj be.Ez általában hangulatjavító,felnőtteknél a Frontint szokták legtöbbször felírni..stb.


De az,hogy nincs igényed a rendre,nem eszel és szomorú vagy ez felesleges!Élj egy kicsit!Nem tudom mi volt ez a családi dolog,de nagyon sajnállak érte.Viszont mostmár tudatosítsd magadban,hogy az élet megy tovább.

Sok sikert az életben!!!


17/Lkívánom,hogy gyógyulj meg és gyógyítsd magad!

2013. jún. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!