Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normalis ez? Nem tulzas mar...

Normalis ez? Nem tulzas mar egy kicsit?

Figyelt kérdés

A lanyom 16 eves lesz hamarosan es megszallotja a tisztassagnak. ( sot a rendnek is )

Ami engem aggaszt ,hogy mennyire viszi ezt tulazasba.

Pl: MINDEN EGYES alkalommal minden cipojet kiteszi hasznalat utan 1 orat szellozni a napra, majd a feher csikot addig mossa mig hofeher nem lesz, a belsejet kitorli es a kulsejen pedig vegig megy kefevel.

Kene aggodnom? Mindig ugy neveltem, hogy vigyazzon a dolgaira, a masokera meg plane.



2013. júl. 3. 16:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem baj
2013. júl. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Kényszeres tisztaság, rendmániás. Ennek mindig valami lelki oka van. Vidd dokihoz.
2013. júl. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne piszkáld vele,neki sem lenne ez jó.Nem kell ehhez pszichiáter meg gyógyszerek,azok csak rontanának az állapotán,nyugi.Örülj neki,hogy szereti a rendet meg a tisztaságot.
2013. júl. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szült sem láttam még aki nem szeret,hogy a gyere tisztán tart mindent :D Örülj neki :)
2013. júl. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Óh anya hogy örülne neki :D
2013. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A kényszeres viselkedést és a normálist két szempont alapján lehet elkülöníteni egymástól 1. Elvesz-e annyi időt az ember életéből, hogy az már kárára van, (pl. nem marad ideje tanulni, barátokra stb.)

2. Ha valami miatt nem tudja végigcsinálni amit szokott mit érez. Kivált-e ez belőle olyan feszültséget, megmagyarázhatatlan rossz érzést, ami miatt bármi áron mégis végigcsinálja.

2013. júl. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem hinnem , hogy lelki problema volna, jo a kapcsolatunk.

Orvendek neki, csak nagyon furcsanak tartom, mas korabeli fiatal nem foglalkozik ilyensmivel, meg indulas elott sem kepes megpucolni, nem ,hogy hasznalat elott.


Marad eleg ideje tanulni, altalaban massal szokta elvesztegetni az idejet.

Nem vettem eszre semmi negativ gondot,ha nem tudja megpucolni, (ami nagyon ritka eset) csak mikor azt szeretne felvenni szidja magat, hogy miert nem pucolta meg, " nem mehetek ki ilyen retkes cipovel" pedig masokehoz kepest patyolat tiszta.

2013. júl. 3. 21:50
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

És csak a cipőjére ilyen háklis, vagy minden másra is?

Amúgy szerintem ne aggódj ezért. Maximum akkor vidd el dokihoz, ha már kezd belefulladni a lakás a domestos szagba.

2013. júl. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Istenem én a két kezem össze rakom ha az enyémek ilyenek lesznek. Bár ha az apjukra ütnek akkor nem lesz olyan szerencsém.
2013. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak a cipőjének jár ez a rituálé és a többi tisztítással/tisztálkodással kapcsolatos dolgot normálisan csinálja akkor nincs baj. Mindenkinek van valami dilije.


Viszont ha más kárára megy vagy zavartan/idegesen viselkedik ha nem képes végig vinni a rituáléját akkor ott gondok vannak.

2013. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!