Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzás, amit anyám csinál?...

Túlzás, amit anyám csinál? Normális, hogy tőlem is elvárja?

Figyelt kérdés

Minden egyes nap 3x porszívózik, kisikálja a kádat, csapot, wc-t, szinte csillog az egész lakás.

Ha épp nem takarítja ki a szobámat (mert hát az nem várhat délutánig, úgyhogy összepakol délelőtt, pedig én is szívesen megcsinálnám) és én takarítom ki, és mondjuk nem porszívózok, mert NINCS MIT, akkor egyből lusta disznó, trehány vagyok. Arról nem beszélve, hogy milyen hisztit lecsap, ha meglátja, hogy nem sikáltam ki a kádat..


Heti 1-2x van ilyen, hogy dolgozik és nem csinálja meg, és ilyenkor kiabál velem. De nekem semmi kedvem megcsinálni, semmi értelme, tök tiszta minden.. A csap is szép, a kád sem retkes..


Szerintetek is túlzásba viszi a takarítást? És elvárja tőlem is..


2013. jan. 21. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez mánia.

Felesleges ennyit takarítani.


Mondd azt, hogy megcsináltad és kész. Úgyse veszi észre, hogy nem.

2013. jan. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

óóó, dehogynem!

Oké, a csapon van 1-2 vízcsepp, de ez komolyan a világvége és ezért trehány vagyok?


Szerintem ez nagyon beteges!

És még hozzáteszem, hogy folyton panaszkodik, hogy neki erre nincs ideje, arra nincs ideje..

2013. jan. 21. 14:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondolom unatkozik, mert nem dolgozik. De mondd meg neki, hogy ne várja el tőled, mert te viszont minden nap "dolgozol", akkor is, amikor ő is és igazán nem fog megenni a kosz, ha csak ritkábban takarítotok. Ez egyébként betegség, én ismerek egy olyan nőt, aki egy héten kétszer húzza ki az összes szekrényt, hogy a hátulját is letakaríthassa és kiporszívózhasson mögötte. Na, ő sem dolgozik, csak otthon ül és unatkozik.
2013. jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

4 órás állása van.

Én is azt hittem, hogy megváltozik, amikor lesz munkája, de nem..

Hazaér délben, nem is eszik, hanem takarít, főz, stb, aztán meg nekem panaszkodik, hogy neki enni sincs ideje..

2013. jan. 21. 14:39
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Anyád beteg. Nálunk havi egyszer van kisikálva a zuhanytálca, pedig minden nap használjuk többször, és mégsem retkes... Az a sikálás is annyi, hogy teleöntjük vízkőoldóval, kicsit megtörölgetjük ha feloldotta, majd lemossuk vízzel. Kád is van, ritkán használjuk, kb. fél évente van kimosva. Anyukád itt már biztos megőrült volna. Porszívózni a szobámban kb. 2 havonta szoktam, mikor a szöszök ráragadnak a talpamra, onnan tudom, hogy kosz van. A ház többi részén sincs havi egynél gyakrabban porszívóznak. Járnak hozzánk rokonok, barátok, senki nem szólt még le (pedig van köztük rend mániás), hogy retek lenne...
2013. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, err emondom én azt, hogy átbillent Édesanyád a másik oldalra.

Próbáld vele megértetni, hogy nem ő van a lakásért, hanem a lakás érte! Egy lakás nem egy ékszer, amit csillogónak illik megőrizni. Egy lakást HASZNÁLNI kell. Persze, beletartozik a takarítás, de az a szint amit az előző válaszoló írt szerinem teljesen megfelelő. Nálam sincsen minden héten felmosva, a kádat is többhavonta takarítom. Nincsen belőle semmi problémám.

2013. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Úgy értem többhetente takarítom a kádat, nem többhónaponta:D Félreírtam:D
2013. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Edesanyad nagyon tul reagalja a dolgot.

En porszivozok napi ketszer, de csak azert mert macska van a lakasban es a gyerekek 5 es 9 evesek. A kadat/zuhanytalcat meg heti egyszer mert a hajam engedi a szinet.

2013. jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád beteg. Vagy inkább úgy mondom, hogy tisztaság mániás. Valamit ezzel akar pótolni a lelkében úgymond. Ez egy kényszercselekvésnek is betudható, amiből nagyon nehéz kilábalni.

Volt ilyen ismerősöm, neki a pszichológus segített.


Sajnos az ilyen esettel egymagad nem tudsz "szembe szállni" úgymond. :(

2013. jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Anyukád ezzel akar valamit pótolni az életében, ez nagyon erős kényszercselekvés. Igen, erős túlzás, nálunk 2 hetente van nagyobb takarítás, mert ennél rendszeresebben nincs szükség rá, nem retkes semmi sem, vigyázunk a rendre amúgy is.


Ebből az ördögi körből nagyon nehéz kiszállni, de nem lehetetlen. Sajnos ha pszichológushoz nem megy, mert nem lehet rávenni, akkor esetleg el lehetne vele beszélgetni. Ha nem használ, akkor valami mást kell kitalálni, végső esetben elmenni otthonról (egyetem, kolesz, vagy egyéb).


Anyukámon pszichiáter segített, bár ő nem tisztaság mániás volt, de neki is erős kényszercselekvései voltak. Az is segítene, ha anyukád találna magának valami hobbit, vagy valami kis dolgot ami (ha nem is hosszú időre, de) leköti. (persze a takarításon kívül)

2013. jan. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!