Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Apakomplexus? Mit lehet tenni...

Apakomplexus? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Igen, a kérdés rólam szól :(. 15 éves lány vagyok apakomplexussal.

Apukám él,nem vált el anyukámtól, de alig látom, és ha velünk van akkor is szid engem/tesóimat/anyukámat. Tudom, hogy szeret minket, de...általában nem érzem :( Tudom, hogy neki mást jelent az apaság, de ez nem old meg semmit.

Szóval nem volt/nincsen rendes apafigurám (vagy hogy hívják).

Igazából nem tudok sokat az apakomplexusról, csak annyit, hogy nekem az van. Ezt megkaptam a barátaimtól és az osztályfőnökömtől, aki magyarázott valamit a témáról, de ez az össz-vissz tudásom.

Szóval...már nagyon régóta csak a 25 év feletti férfiakat nézem meg az utcán. Valahogy a korombeli fiúk sosem tudtak lekötni. Először azt mondtam azért van mert gyerekesek, éretlenek...aztán rájöttem, hogy még a legesleghelyesebb 15-16 évesek sem érdekelnek :/ Mindig az idősebb férfiak társaságát keresem (25+), és náluk próbálok bevágódni, hozzájuk megyek oda ismerkedni (azért nem ezzel az egyértelmű szándékkal;)). Elvagyok velük (sok mindenről tudunk beszélgetni), de azért észnél vagyok. Nem akarok senki 20 év felettivel összejönni, a szexhez sem tartom érettnek magamat. De engem akkor is az idősebb pasik vonzanak :/ Csak velük tudom elképzelni magam, velük tudok rendesen beszélgetni.

És azt is bevallhatom, hogy ez az egész tökre kikészít...mert hiába szólít le egy korombeli fiú az utcán, én meg hiába próbálok rendes lenni vele, beszélgetni...egyszerűen nem érdekel. :( És változtatni akarok!! Csak nem tudom, hogy hogy lehet/lehet-e. Tudnátok ötleteket adni, segíteni?? :(



2013. júl. 10. 20:30
 1/8 A kérdező kommentje:
* a 25 +t, olyan 45 évig értem
2013. júl. 10. 20:32
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül.

Szerintem is van pár 20-30as éveiben járó pasas, aki irtó jól néz ki. Nézz csak körül pl a színészek között, ki nem szeretné őket megkapni, akárhány évesek is? :D De nekem még tanárom is volt, aki bejött.:D

Mondjuk az érdekes, ha egy tizenéves sem jön be, de ha csak a dögös idősebbek jönnek be, az átlagosak pedig nem, akkor szerintem nincs miért izgulni.

2013. júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Mondjuk nekem elvileg "egyedi" az ízlésem, de ja. Nem mindenki jön be azért :D
2013. júl. 10. 22:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el pszichológushoz, mert apukáddal való kapcsolatodat fel kéne dolgoznod, mert az írásodból kiderül, hogy bánt téged, hogy nem olyan tipikus apuka, akit te szeretnél, nem érzed a szeretetét, stb.. SZóval ha feldolgoztad ezt az érzést, lehet tudsz majd nyitni fiatalabbak felé is... Az a baj, hogy a 25 felettiek nem fognak veled semmilyen komoly kapcsolatot létesíteni, mert nem egy 15 éves "kislánnyal" szeretnék leélni az életüket, legalább is általában... Egy fiatal lánytól szerintem csak "azt" akarják maximum... Persze biztos nem mindegyik, de a java.. /De remélem azt tudod, hogy ha egy felnőtt férfi kapcsolatot kezd veled, az belefér a pedofil kategóriába../ :( Ha nem akarsz lelkileg tovább sérülni sikertelen párkapcsolatok miatt, akkor ahogy írtam pszichológus! ;)


26 éves anyuka és pszichológus asszisztens

2013. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondolkoztam pszichológuson, csak anyukámnak nem tudom, hogy hogy mondjam el :/

Másrészt tudom, hogy belefér a pedofil kategóriába és én nem is akarok velük kapcsolatot kezdeni. Mármint tudom, hogy ez nem lenne egészséges, és általában észnél is vagyok.

És köszönöm a választ, megpróbálok beszélni anyával :)

2013. júl. 11. 12:52
 6/8 xeniah ***** válasza:
Nincs azzal semmi baj, ha az érett férfiak tetszenek, csak egy kicsit érjél még te is. 15 évesen mért kell mindenképpen járnod valakivel? Csak azért, mert ez a divat? Várj nagykorúságodig, és teljesen helyénvaló lesz, ha 20 év felettivel jössz össze.
2013. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is így vagyok vele..de nekem inkább 35-55évesek jönnek be. Anyámnak mondtam,aztán csak kiabált velem.14/L
2014. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez... Ez... Ez konkrétan olyan, mintha én írtam volna, kedves kérdező. SZÓ SZERINT. Minden. Hidd el, megértelek...
2015. nov. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!