Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetnék ez ellen? Félek...

Mit tehetnék ez ellen? Félek a szüleimtől.

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Kiskorom óta vertek a szüleim, úgy érzem sokszor jogtalanul. Olyanokért kaptam, amikre más szülők "legyintenek" ha rossz jegyet hoztam, apukám nem szólt hozzám, elvették a dolgaimat, és még jól arcon is vágott. Volt hogy matekoztam vele, nem értettem a feladatot, nem volt türelme, és pofán vert, és bevágtam a fejem a hegyes székből kiálló vasba.

Ezek 1-2 éves történetek, de volt h 4 évesen anyukám úgy megvert h bepisiltem, és hanyatt vágódtam .:S

Apukám amúgy egy idegbeteg ember, ritka mikor hozzá lehet szólni, semmit se beszélek meg vele, de leszíd ha nem tud rólam semmit és nem beszélgetek vele.. de ha nem hagyja ? Sajnos odáig jutottam hogy ez mindennap eszembe jut, sírok :S nagyon megviseltek, mert a mai napig bennem van az érzés..

Amúgy megkapok mindent ha kérek, tényleg.. De ha bajom van, vagy valami nem nagyon érdekli őket, és sajnos a legfontosabb dolgot, szeretetet sokszor nem kaptam/kapok. Senkinek se merek erről beszélni :( h dolgozzam már végre fel? kérlek segítsetek.


2013. júl. 15. 20:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Egy jo pszichologus segithet!
2013. júl. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Keress fel egy pszichológust ő segíthet neked feldolgozni ezeket a rossz élményeket
2013. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
nem tudok megnyílni senkinek, és elmondaná nekik :S
2013. júl. 15. 20:49
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A szeretethiányon nem hiszem, hogy tud segíteni a pszichológus.

Nincs valaki a családban akiben megbízol, szereted, ő is szeret? Egy nagynéni, vagy nagymama? Akihez őszinte lehetnél és megkaphatnád tőle azt a törődést amit a szüleid nem adtak meg. Van ilyen a közeledben?

2013. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Miert mondana el?! Koti a titoktartas. Menj el orvoshoz. Aztan ha majd elkoltozol, lesz egy biztos kapcsolatot, majd eszedbe sem jut, csak fenyevente egyszer.
2013. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
nagymamám velünk él, ő nagyon szeret, én is őt, csak amióta meghalt papa,(lassan egy éve) és láttam szenvedni,meg a kezemben:( azóta más lett.
2013. júl. 15. 20:55
 7/24 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ezt át kellett élned! Én azt javaslom, hogy ha nem akarod, hogy visszajusson a szüleidhez, hogy beszéltél erről valakinek, akkor jobb, ha csak nagyon bizalmas emberrel beszélsz erről!!!

Ezen kívül én a helyedben kivárnám, amíg szépen elmehetek otthonról, mert sajnos a kapcsolatotok soha nem lesz jó, ebben biztos vagyok, és te is csak akkor fogsz tudni normálisan élni, ha elmész onnan! Esetleg nagymama, vagy valami rokon akihez el tudnál költözni nincs? Kérvényeztessétek, hogy ők neveljenek nagykorúságodig, mivel így bánnak veled!


Próbálj meg kitartani! Nem hiszem, hogy ez az érzés valaha is el fog múlni, de talán, ha már nem laksz otthon és nem élsz félelemben, akkor könnyebben megnyílnál, és könnyebben tudnának neked segíteni feldolgozni! Akár orvos, családtag, vagy barát!


Ezt az egyet gyűlölöm ebben az országban, hogy ha kinyitja egy nem nagykorú a száját, akkor legfeljebb kap még egy nagyobbat..

2013. júl. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat !:) az kicsit ellent fog most mondani, de azért apukám törődik velem, de sajnos agresszív, és rajtam tölti le.. anyukámra tudom h mindig számíthatok, néha nagyon jó fej, de sokszor hangulatfüggő, és ezt is én szívom meg:) De már csak szóban "bántanak":)
2013. júl. 15. 20:58
 9/24 anonim ***** válasza:
Tesód nincs?
2013. júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
nincsen.:) de még sok más dolog van, ami miatt nem tudnám elmondani senkinek:) sok velem most a furcsaság az utóbbi időben sajnos..
2013. júl. 15. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!