Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a facebookról? Miért függenek az emberek ennyire a facebooktól? Lassan már nem tudnak nélküle élni.

Figyelt kérdés

Mikor lesz ennek az egésznek vége? Vagy ez csak egyre rosszabb lesz?


Én most töröltem magam,mert elegem lett. És jöttek egy nagycsomóan,hogy úristen..meg vége a világnak,meg lemaradok egy csomó mindenről?! Mivan?


Most aki megakar engem keresni vagy elhívni valahova az csak eltud hívni úgy is,hogy nem facebookon ír egy üzenetet. Meg kiírják,hogy "mekkora zsír ez a buli"

Áh.. most nagyon felmérgelt már ez az egész facebook mizéria.. komolyan nem lehet nélküle élni?


Elhívok valakit és mondja,hogy oh most dolga van,otthon erre látom,hogy egész nap a facebookon van meg profilképeket cserélget magának, az askját rakosgatja ki folyamat meg kérdésekért kuncsorog.. És inkább ül otthon,mintsem eljönne valamerre bringázni vagy akármi. Nem értem én ezt. Valaki kérem világosítson fel. Meg várom a ti véleményeteket is a facebookról.



2013. júl. 23. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem meg nem rossz. Én régen érettségiztem, a mostani találkozókat sokkal könnyebb megszervezni, akivel akarom azzal tartom a kapcsolatot.

Csak jól kellene tudni használni. Nekem csak azok az ismerőseim, akikkel személyesen is kapcsolatban vagyok, mást egyszerűen nem igazolok vissza. Tojom le, ha valakinek nem tetszik.

Így eleve csak azok az ismerőseim, akik valamennyire fontosak nekem.

Ebből is van olyan középkorú anyuka, aki rendszeresen oszt meg idézeteket a szerelemről, az életről. Egyszerűen letiltottam, hogy ezeket lássam, már nem is zavar többet a hülyeségekkel.


Így nekem csak pozitív tapasztalatom van a facebook-kal, mert akivel nem leveleznék rendszeresen, azzal is tudom tartani a kapcsolatot. Ráadásul megtaláltam a volt főnökömet mert kellett egy referenciához és már ő sem dolgozott annál a cégnél. Facebook nélkül nem találtam volna meg soha.

2013. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez mindenkinek a magánügye!Ha valakinek jól esik,miért ne lóghatna rajta?

Miért kellene mindenkinek úgy látnia mint neked?Miért kell,hogy az legyen a helyes,amit te kigondolsz?

Én anya vagyok,feleség,dolgozok,háztartást vezetek,gyereket nevelek és ha van szabadidőm én is facebook-ozok.

Jó látni az ismerőseimet,régi barátnőket,mi történik velük,hogy alakult az életük stb.

Felvenni és tartani a kapcsolatot olyanokkal akik több száz/ezer km-re vannak tőlünk.

Ilyenen nem tudok napi szinten problémázni mint te.

Jobban haragszom az olyanokra,akik észt osztanak feleslegesen,vagy más helyett döntik el mit csináljon,vagy más dolgával foglalkoznak,amihez SEMMI közük.

2013. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nektek mi a véleményetek a facebookról?"

Úgy általánosságban semmi. A technológia önmagában se nem jó, se nem rossz. Lehetne a facebookot értelmesen is használni!


"Miért függenek az emberek ennyire a facebooktól?"

Ennek rengeteg oka van. Maga a facebook is rásegít a dologra. Elvégre ők abból élnek, hogy kielemzik a felhasználói szokásaidat, a viselkedésedet, és célzott reklámokat tolnak a pofádba. Nekik az az érdekük, hogy a felhasználók minél több időt töltsenek az oldalukon belül, és ezért mindent meg is tesznek.


"Mikor lesz ennek az egésznek vége?"

Nem lesz. Ha a facebook el is tűnik, lesz helyette más.


"Most aki megakar engem keresni vagy elhívni valahova az csak eltud hívni úgy is,hogy nem facebookon ír egy üzenetet."

Nem fognak. Nem fogják venni a fáradságot, hogy a facebook-on kívül is csináljanak valamit. Csak azok fognak kapcsolatba lépni veled a facebook-on kívül, akiknek muszáj, illetve akiknek relatíve fontos vagy (rokonok, közelebbi ismerősök, stb.).


"komolyan nem lehet nélküle élni?"

Nekem sikerült. :)

2013. júl. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Habár én alig leszek 16 éves, nekem nagyon hasznos a Facebook.

Bevallom, én is sokat vagyok fent, viszont nem azért, hogy osztogassak minden hülyeséget, hanem azért, mert rengeteg külföldön élő barátommal csak úgy tudom tartani a kapcsolatot.

2013. júl. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én a fiatalabb korosztály miatt aggódom. (Tudjátok: már általánosban is taperolós telefon, buszon ülnek egymás mellett, de szót se váltanak, mert nyakig a chatjükbe vannak esve.) Ôk kicsit már olyanok,mint a Wall-E-ben az emberek az ûrhajón, akik már csak számítógépen beszélgetnek, és már járni se tudnak.

Az is vicc, amikor valaki bejelöl, ír nekem, like-ol, , aztán ha véletlenül találkozunk az utcán, és odalépek hozzá beszélgetni, csak néz bután... :)


Simán ellennék Face nélkül. Szerintem pótcselekvés, ahol sokan csak prezentálni akarnak. Boldogságot, pénzt, szerelmet, stb. De a túl sok megosztás mindig beszédes..

2013. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat. Kedves anyukától meg elnézést kérek,hogy ennyire felment benne a pumpa a kérdésemtől. Szerintem nem mondtam meg senkinek,hogy mit csináljon, és szerintem nem is az anyukákról írtam,hanem azokról a kamaszokról akik szívesebben töltik ott az idejüket,mint bárhol máshol. Én csak érdeklődök,hogy más,hogy látja a dolgokat,eszem ágába nincs parancsolni nekik vagy rájuk erőszakolni a saját nézetemet,szimplán nem értem őket.
2013. júl. 23. 20:04
 7/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
most töltöttem a 17-et
2013. júl. 23. 21:18
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=d7l5Mw6GxLs


Ez a véleményem, érdemes megnézni! Ne állítsd le, direkt ilyen idióta a videó!:)

2013. júl. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok fönn.

16l

2013. júl. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!