Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve. Mit tennétek a helyemben? A lányom szerelmes egy nála 15 évvel idősebb férfibe.

Figyelt kérdés

17 éves lányom van, nagyon jó tanuló, rengeteget olvas, szerény, jól nevelt lány. Következetesen, de nagy-nagy szeretetben neveltük, egyetlen gyerekként. A férjem nagyon vallásos, konzervatív családban nevelkedett, és sajnos egyáltalán nem egy elfogadó ember.

Hétvégén pedig, főzés közben, odajött hozzám a lányunk, hogy szerelmes lett egy 32 éves férfibe, aki itt lakik a városban. Állítólag már találkozgattak, de a dolog még nem történt meg. Azért jött oda hozzám, hogy megkérdezze a véleményemet a kapcsolatról, kíváncsi volt, mit szólok hozzá, de leszögezte, hogy hiába tiltanám, hiába mondanék bármit, járni fog vele. Egyelőre azt mondtam, hogy az apjának semmiképp se mondjuk el, mert tudom, hogy akkor aztán „kutya világ” lesz, és még oda sem fogja elengedni, ahova eddig elmehetett.

De én is kétségbe vagyok esve, nem tudom, mi tévő legyek. Nincs tapasztalatom, mert nincs nagyobb gyerekem, és a családban sem volt példa ilyen nagy korkülönbségre. A lányom megkért arra is, hogy menjek el vele nőgyógyászhoz, mert hamarosan le fog feküdni vele, és fogamzásgátlót szeretne felíratni. Anyukák! Segítsetek! Meg szeretném vele őrizni a jó, barátnői kapcsolatomat, de közben meg félek, nem tudom, mit csináljak, tiltsam-e vagy ne? Teljesen szét vagyok esve.

Egy tanácstalan, 50 éves anyuka


2013. júl. 23. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem "támogasd" és segítsd ebben a helyzetben.Hiába is tiltanád,megtalálná az alkalmat,hogy találkozzanak. És,ha már ennyire őszinte volt veled, akkor nyilván nagyon jó a kapcsolatotok.Vidd el orvoshoz,ez olyan jó,hogy téged kért meg és nem egy buta korabelitől kért tanácsot!!! Persze ezzel nem azt mondom,hogy egyértelműen menj bele,mond el,hogy ez neked nem annyira tetszik, de azért segítsd. Esetleg a későbbiekben találkozz a fiúval,ismerd meg,adj neki egy esélyt. És gondolj abba bele,hogy Te az ő korában mit és,hogyan csináltál volna. Tudom, nagyon nehéz elfogadni az ilyen helyzeteket, de ez az ő kis élete,és mindenki a saját hibájából tanul. Már ha hiba persze.Lehet egy életre szóló kapcsolat lesz. Nekem 16 éves fiam van és nem piskóta belátni,hogy nekik is van döntésük,és akaratuk Én igyekszem Őt támogatni. Légy büszke a lányodra!!!! Jó anya vagy,ha így eléd mert állni!!!
2013. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

22/f vagyok szóval úgy olvasd a véleményemet.

Nem hiszem, hogy egyáltalán megoldás lenne az eltiltás, utána úgyis jön a hiszti, meg a veszekedés és a lógás, meg füllentés. Had menjen a maga útján. Nem igazán tudom átérezni a helyzeted, mivel nincs gyerekem, De én előtte biztos akarnék találkozni a sráccal, leülnék vele beszélgetni, úgy, hogy ott van a lány is. Aztán megkérdezed mivel foglalkozik, mit szeret csinálni, stb. Legalább megtudod róla, hogy nem-e erőszakos ember, nem csak sexet akar-e.

A lányoddal is érdemes ketten elbeszélgetni, hogy hogy megy a dolog, meg ne azért legyen együtt a pasival, mert fúú de bele van zúgva most, meg az első lesz és valakivel le kell feküdni. Hanem azért, mert tényleg szereti.

2013. júl. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Én is 17 évesen pont egy 32 éves pasiba voltam belezúgva... szerintem akkor sem jobb ha tiltod neki és titkolózik előtted. Csak lazán és majd rájön, hogy mi a jó neki. Velem is ez volt és nagyon jó volt, hogy anyában bízhattam. :)
2013. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor én leírom a másik oldalt, én 17 voltam mikor összejöttem egy 29éves pasival. senki nem örült, apám közölte vagy ő vagy a pasi. szerinted 17évesen életemben először igazán szerelmesen kit választottam? 1évig tartott együtt éltünk, gyönyörű egy év volt, szépen ért véget, a legrendesebb srác volt akit ismerek, és az apám a mai napig rossz kapcsolatban van velem... nem érte meg szerintem a tiltás, ha nem tilatanak még egy évig sem tartott volna, mert nem egy irányba mentünk, ettől még nem bántam meg hogy ő volt az első... szép emlék, és adott egy mércét, hogy merre tovább, és jó hogy nem egy korombeli hülyével voltam, az a rossz, hogy apám esélyt sem adott, csak egyszerűen elfordult tőlünk, pedig ha beszélgetett volna vele... lehet hgoy most jóban lennénk.
2013. júl. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne tiltsd. Inkább hagyd, hogy beszéljen a dologról, legalább képben leszel! Ha tiltod, akkor is el fog menni, de nem fogsz róla tudni merre és kivel van. Az egyetlen esély, hogy elmúlik a rózsaszín köd.
2013. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén semmit, ha tiltod annál rosszabb lesz. Majd ő magától rájön, hogy ez túl nagy külömbség. Ha meg nem akkor legyenek boldogok.
2013. júl. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem amikor kicsi voltam és a nővéremet is tiltották a barátjától, pedig korabeli volt a pasi.

A nővérem nekem mindent elmondott, én voltam a˝bizalmasa, a támasza˝ nagyon szerelmes volt, mindig csak vita volt , hogy nem mehet sehová, meg egyedül meg végképp nem mehetett sehová sem. Sajnos ennek az lett a vége, hogy elszökött otthonról 560 km-re napokig nem tudtuk elképzelni, hogy mi lehet, hogy hol lehet, nincs-e baja stb.......

Ez nem is egyszer fordult elő sajnos ez miatt, anyumnak is mindig elmondta, ha szerelmes volt,vagy akár mit de sajnos anyum mindig ellenezte és tiltotta, de apum az első szökés eset után már belátta , hogy nem érnek azzal el semmit, hogy ha tiltják, csak rosszabb lesz mindenkinek.


Szerintem ha ilyen jó a kapcsolatod a lányoddal ami nagyon csodálatos dolog! Akkor mond el a véleményed , hogy mit is gondolsz erről az egész dologról. Ismerd meg a férfit is beszélgess vele, úgy hogy ott van a lányod is.

De szerintem semmi kép ne tiltsd őket, mert annak csak az lesz a vége, hogy a lányoddal megromlik a kapcsolatod.

Igen állj mellé és támogasd őt

2013. júl. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó anya lehetsz ha a lányod így bízik benned. :)

Figyelj, még mindig jobb ha veled beszéli meg, mintha titokban, védekezés nélkül csinálnák. Az apukának szerintem sem kellene még szólni de a férfival MINDENKÉPPEN elbeszélgetnék. Lehet, hogy lányod érettebb mint a társai de részemről nem világos mit akar egy 32 éves férfi, egy 17 éves kislánytól. Mert komoly kapcsolatot biztos nem...

Sok sikert neked és nagyon ajánlom, hogy beszélgessetek el hármasban a pasival mielőtt megtörténne a dolog.

2013. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Én 16 évesen szerttem bele egy 30 éves férfibe. A szituáció kicsit bonyolult volt, anyukám nagyon meg volt ijedve, nem is támogatott, mert féltett, holott az akkori páromat mint embert elfogadta. 2 évig voltunk együtt, ezalatt végig tisztán, mert én vallásos nevelést kaptam, és úgy gondoltuk, várunk az esküvőig, ő pedig ezt tiszteletben tartotta miattam. Én szakítottam végül, de most nem a történetemet akartam elmesélni, hanem azt, hogy szerintem ha a lányod úgy érzi, hogy ezt az embert szereti, és Ti pedig úgy látjátok,hogy korrekt és becsületes ember, akkor azt gondolom, hogy a korkülönbség még az egészséges határon belül van. Nagyon jó, hogy a bizalmába avatott, ez sokat jelent szerintem. A férjed pedig, ha ebből valóban egy szép kapcsolat lesz, idővel csak elfogadja majd a helyzetet. Ha vallásos, akkor egyébként is tudnia kell, : " Ne ítélj, hogy ne ítéltessél..."
2014. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!