Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Nem vagyok "tipiku...

Mit tegyek? Nem vagyok "tipikus" tizenéves, és a szüleim valahogy ezt nem értik meg.

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Soha nem volt még barátom/barátnőm, semmilyen párkapcsolatom, se első csókom. Mármint ha csak az olyan számít amit én is akartam. Nincsen sok barátom, szó szerint egy darab van, de vele minden nap dumálunk, tegnap volt nálunk medencézni, és utoljára 4 napja voltunk moziban. Tehát nem arról van szó, hogy mindig itthon ülök, csak az idő nagy részében. Nem vagyok egy szociális ember.

Ma több mint húsz percen keresztül pánikoltam azon, hogy az említett barát rá írt valakire facbeookon az én nevemben. Aminek, valljuk be, semmi értelme sincs. Nem tudom miért van ez. Szociális szorongásom van, utálok új emberekkel megismerkedni. A legtöbb időmet a szobámban töltöm, a neten olvasva. Szinte egész nap olvasok (angolul és magyarul is) mindenhol, mindenfélét, ha nem, akkor pedig vagy konzolos játékokkal játszom, vagy filmeket/sorozatokat nézek. Imádom őket. Én az a fajta fan vagyok, aki képes huszadszorra is megnézni a kedvenc filmjét, vagy évadját, csak mert annyira jó.

Én tökéletesen boldog vagyok itthon ülve, nem kell nekem kimozdulnom ahhoz. Viszont ez az, amit nem értenek meg. Naponta megkérdezik, hogy mikor megyek megint el itthonról a "barátaimmal", mert milyen rég voltam utoljára. Nem szeretek elmenni. Ahhoz fel kell öltözni, megfésülködni és szociálisnak lenni.

Iszonyatosan ironikus vagyok, és a humorom eléggé.. érdekes. Mindig is az a lány voltam, aki csak ott volt, és az emberek nevettek a viccein, de a későbbiekben a nevére is alig emlékeztek. Nem célom megváltoztatni ezt. Nekem így is jó.

De mit tudnék tenni ahhoz, hogy a szüleim végre felfogják, hogy másik generáció vagyok, mint ők, vagy a nővérem (10 év van közöttünk), mert én nem vagyok meg internet nélkül, viszont emberek nélkül igen?


Ezt csak leírom, ha bárki elolvassa, akkor többet tud meg rólam.

Nem öltözködök kirívóan vagy viselkedek botrányosan. Vannak erős beszólásaim, de az csak az iróniám vagy szarkazmusom. Nem direkt van, csak kijön.

Mindig segítek itthon a házimunkában, sőt mióta anya újra dolgozik, nagyjából én csinálok mindent.

Átlagban 10-12 órát alszok, ha tudok. Nagyon nehezen ébredek fel, és emiatt is velem szoktak veszekedni, hogy "miért maradok fent hajnali háromig, ha utána használhatatlan vagyok." Fun fact: Ha este hétkor fekszek és, felkelek ötkor, akkor is ugyan úgy "használhatatlan" vagyok.

Nem követelőzök dolgokért, legtöbbször arra kérem meg a szüleimet, hogy csináljanak valami ételt nekem, mert abban viszont válogatós vagyok. Idén nyáron kb. dinnyén, barackon és kenőmájasos szendvicsen élek. Tehát nincsenek luxusigényeim.


2013. júl. 29. 22:51
 1/8 A kérdező kommentje:

Jézusom, a kérdés címe teljesen úgy hangzott mint egy hattyú halálát játszó tizenkét éves, akit nem engednek a szülei ott aludni a nagykorú barátjánál. :D

Ennyire nem gáz a helyzet. Csak zavar, hogy piszkálnak.

2013. júl. 29. 22:55
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

A házimunkára vonatkozó mondatod kivételével szinte 100%-ban leírtál engem. (olvasásmánia, humor, alvás, szociális fóbia, öltözködés, barátok)


Amikor felvettek életem első munkahelyére, nem is értettem miért pont engem, de tök mindegy, úgyis kirúgnak.... Jöttek az ügyfelek, én meg majdnem meghaltam, hogy ezekkel beszélni kell. Vagy fel kell hívni egy idegent. Végül megszoktam, most meg az a baj, hogy folyamatosan pofázok, néha túl sokat is. Sok minden megmaradt a régi énemből, de már egy kicsit nyitottabb lettem.

2013. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még egy dolgot lehagytam, hogy az idegeimre mennek a velem egykorúak. A nagy részük annyira ostoba és a világnézetük a média által annyira el van butítva, hogy az már fáj. Nem lehet velük értelmese három mondatot beszélni.
2013. júl. 29. 23:11
 4/8 A kérdező kommentje:

#2

Remélem én is megváltozok majd. Mondjuk ez rajtam áll, és ahogyan ismerem magamat ez nem fog bekövetkezni.

Én se szeretek telefonon beszélni.

2013. júl. 29. 23:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem önként tettem, hanem be lettem dobva a mélyvízbe. Azt hittem, hogy elvonulok a vécébe inkább és addig ki nem jövök amíg nem közlik, hogy kirúgtak.

Aztán valahogy "betörtem".

2013. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nekem a leírtak alapján igen szimpatikus vagy :) Szerintem nincs semmi gond veled.
2013. júl. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy szociális fóbiám, nem mertem boltba menni, megszólali, ilyenek, még mindig bennem van de nagyon minimálisan :) Most már például elmerem intézni magamnak a fodrászt, sok barátom és barátnőm van stb. De mondd ezt nekik, hogy te miket nem igényelsz, stb :)
2013. júl. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
semmit sem tudsz tenni, idővel el fogják fogadni, hogy inkább introvertált típus vagy, de az írásodból nekem az jön le, hogy te erre büszkén tekintesz. ne tedd. ez valóban nem "normális" dolog és nem jó ha még rá is játszol, mert különlegesnek érzed magad tőle. ezt mint "sorstársad" mondom, talán még egy kicsit extrémebb is a helyzetem, de nem tudhatom, nem ismerlek. igazság szerint engem ugyanezen viselkedési formáim miatt küldtek el asperger gyanújával szakemberhez, bár végül nem került sor a vizsgálatra. lényeg a lényeg, próbáld meg élni az életed és ne játssz rá az alapból is problémás helyzetre.
2013. júl. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!